Tankönyvi angol vs beszélt angol: melyiket választod?

Tankönyvi angol vs beszélt angol: melyiket választod? Miben különbözik a Speak! Nyelviskola a többi nyelviskolától, vagy a középiskolai angol oktatástól? Erre a kérdésre kapásból 21 dolgot felsorolhatnék feleletként, de most csak egyet szeretnék kiemelni. Ez pedig az,...

Így írj angol nyelvű motivációs levelet 7 lépésben

Így írj angol nyelvű motivációs levelet 7 lépésben A motivációs leveled az önéletrajzod Sancho Panzája, hiszen mindig hűségesen kíséri a CV-det, amikor állásra jelentkezel. Most összefoglalom neked a meggyőző angol nyelvű motivációs levélírás 7 ökölszabályát, hogy ne...

Így egyszerűsítsd le a mondanivalódat angolul

Így egyszerűsítsd le a mondanivalódat angolul Minden célratörő nyelvtanuló vágya, hogy angolul is ugyanolyan választékosan és gyorsan tudjon beszélni, mint az anyanyelvén. A frusztráció leggyakoribb oka pedig az, ha ez nem sikerül olyan gyorsan, ahogy elképzelték. De...

[Ajánló] 5 angol könyv a téli szünetre

[Ajánló] 5 angol könyv a téli szünetre Van annál békésebb és pihentetőbb pillanata a karácsonynak, amikor a fényekbe öltözött nappaliban, elnyújtózol a kanapén, kezedben azzal a könyvvel, amivel valamelyik szeretted lepett meg? Aligha. Most 5 olyan angol könyv...

„Te biztosan éltél külföldön, annyira szép a kiejtésed.” Hogyan gyűjthetsz be ilyen bókokat, avagy mitől lesz meseszerű a kiejtésed?

„Te biztosan éltél külföldön, annyira szép a kiejtésed.” Hogyan gyűjthetsz be ilyen bókokat, avagy mitől lesz meseszerű a kiejtésed? Hátborzongatóan rossz a magyarok kiejtése. Külön szavunk is van rá („Hunglish”), hogy milyen „szépen” beszéljük az angolt. Pedig a...

Hogyan NE keverd össze az angol szavakat?

Hogyan NE keverd össze az angol szavakat? Than, vagy then? Compliment, vagy complement? Raise, vagy rise? Néha, vagy nem is olyan néha, azért el kell gondolkodnod rajta, hogy melyiket is kell használnod? Az angol egy trükkös nyelv, de ma leleplezzük a gyenge pontjait,...

Nagy Iskolai Szlengszótár (rövidített kiadás)

Nagy Iskolai Szlengszótár (rövidített kiadás) A szleng körülvesz: nem csak egy házibuliban, pubban, vagy étteremben, hanem iskolai környezetben is hódít az informális angol. Most 7 olyan brit-amerikai szleng kifejezést mutatunk Neked, amivel simán összefuthatsz, ha a...

A nyelvtanulás 7 rejtett kincse

A nyelvtanulás 7 rejtett kincse A nyelvtanulás egy nagy kaland. Képessé tesz arra, hogy olyan emberekkel kommunikálj, akikkel a saját anyanyelveden soha nem tudnál. Gyerekkori álmokat válthatsz vele valóra, amikről angoltudás nélkül, 6 évesen lemondhattál volna. De a...