angol podcast
Kép forrása: ijeab – www.freepik.com
Kezdjük az elején és tisztázzuk le, hogy mi is az a podcast. A Wikipédia így magyarázza el:
„A podcasting technológia lehetővé teszi digitális hang-, videó- és más állományok sorozatszerű közzétételét az interneten, úgy, hogy a felhasználók feliratkozhatnak az adott műsor epizódjait tartalmazó csatornákra. Az ilyen technológiával közzétett műsorok neve a podcast.
A „Podcast” szó az „iPod” és a „broadcast” (jelentése: közvetít, sugároz) szavak összeolvadásából keletkezett. A kifejezés félrevezető lehet, mert a podcasting technológia használatának nem feltétele egy iPod vagy bármilyen specifikus hordozható zenelejátszó megléte.”
Én ezt röviden úgy foglalnám össze, hogy a podcast egy online hallgatható sorozat. 🙂
Sok podcast hasonlít a rádióműsorokra, de valójában rengeteg féle létezik. Vannak például hírműsorként működő podcastek, beszélgetős podcastek (ahol egy talkshow-hoz hasonlóan mindig valami érdekes témáról csevegnek, vagy épp meginterjúvolnak valakit). De nagyon népszerűek például a bűnesetekkel, vagy rejtélyes gyilkosságokkal foglalkozó podcastek is. És léteznek olyan híres podcastek is, ahol minden epizódban egy kis történetet, vagy novellát mesélnek el. Sőt tudományos témájú, és érdekes tényekkel foglalkozó műsorok is vannak.
Őszinte leszek, kezdő angoltanulóknak nem ajánlanám a podcastezést, hiszen a megértésükhöz kell már egy kicsit magasabb szintű tudás. De ha közép, vagy haladó szinten vagy akkor biztosan imádni fogod őket!
Hiszen a podcast hallgatás:
Szóval érdemes belevágnod! 🙂
Bevallom, nekem volt egy nehezebb időszak az életemben, amikor nagyon sokat segített a kedvenc podcastem. Amikor egyedül éreztem magam és el voltam veszve a negatív gondolatokban, akkor csak beraktam és máris olyan érzésem volt, mintha becsatlakoznék egy kellemes baráti beszélgetésbe.
Ha nehezen viseled ezt az otthon, bezárva töltött időszakot, és hiányzik a társaság, akkor neked is segíthet. Ugyan nem oldja meg az ember problémáit, de átmenetileg jobban érezheted magad attól, hogy számodra szimpatikus emberek „beszélnek hozzád”.
Ha szeretnéd fejleszteni angolodat és belevágni a podcast hallgatásba, akkor a legegyszerűbb, ha megnyitod a Spotify vagy Apple Music alkalmazást és kikeresed a Podcastek részt. Rögtön ajánlani is fogják neked a legnépszerűbbeket, amikbe azonnal bele tudsz hallgatni.
(Ha pedig számítógépen hallgatnád, akkor érdemes a Youtube-on rákeresned a „podcast” kifejezésre, rengetegen felrakják ugyanis oda is adásaikat.)
Angolod fejlesztése szempontjából még ezekre érdemes figyelned:
De a legfontosabb tanácsom, hogy ne halogasd, vágj bele még ma a podcastezésbe! Ha már találsz 1-2 kedvencet, akkor könnyű lesz „ráfüggeni” és simán kipipálhatod majd a napi angolozást.
Ha pedig szeretnéd a beszédedet is fejleszteni, akkor azt javaslom, hogy ismerd meg a 100% beszéd, 0% módszer:
Kép forrása: Canva-canva.com Szinte minden országban és kultúrában van egy olyan nap az évben, amikor…
Tanárainkkal készített interjúnk mai részében Csáti Jankával beszélgettünk. Janka elmesélte, hogy Hogyan lett a Speak…
Tanárainkkal készített interjúnk mai részében Osztrogonácz-Ábrám Szabinával beszélgettünk. Szabina elmesélte, hogy Miért lett az USA…
Kép forrása: Canva-canva.com Több mint ezer éves hagyománya van annak, hogy az angol nyelvű Írország…
Kép forrása: Canva-canva.com Sokan érzik úgy, hogy nincs igazán lehetőségük élesben gyakorolni az angolul, mert…
Kép forrása: Canva-canva.com A sikeres angol nyelvtanulás kulcsfontosságú része a következetesség, a folytonos gyakorlás. Persze…