Rengetegszer szükség van a feltételes módra, hogyha szeretnénk jól beszélni az angol nyelvet. Ezért, most összeszedtünk mindent amit érdemes róla tudnod.

Angol lecke: a feltételes mód 3 fajtája

Péter ma elmagyarázza neked a három fajtáját a feltételes módnak, és példákkal végigvezeti, hogy melyiket mikor kell használnod. Még abban is segíteni fog, hogy hogyan gyakorold be, ha szeretnéd magabiztosan használni.

Angol lecke: A feltételes mód

Péter (a Speak! módszer megalkotója) elmagyarázza a „What would you do” azaz „Mit tennél, ha” szerkezetet, majd be is gyakoroltatja.

Angol lecke: a feltételes mód 3. alakja

A feltételes mód 3. alakja szokta a legnagyobb problémát okozni a magyar tanulóknak. Ezért Péter (angoltanár és a Speak! Nyelviskola alapítója) ebben az angol leckében jól elmagyarázza és alaposan begyakoroltatja veled.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This