Az alábbi leckékben segítséget találsz ahhoz, hogy jobb angolossá válj.
A Used to használata az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter (a Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) egy olyan sorozatot hoz el nektek most amiben a „used to” kifejezésre fog 4 darab különböző jelentést hozni nektek.
Angol lecke: Ne gondolkozz! 2.0 [PéldáulPéterrel]
Péter (a Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) folytatja a „ne gondolkozz” sorozatot (közkívánatra). Ismételten olyan nyelvtani szerkezeteket hoz el nektek, amelyek gondot szoktak okozni a magyarok számára az angol nyelvben és ezeket kő keményen be is fogja veletek gyakoroltatni.
Will vagy Going to az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter (a Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) most egy olyan sorozatot hoz el nektek amiben összehasonlítja a „will” és a „going to” szerkezeteket, mert még mindig sokaknak gondot okoz, hogy melyiket mikor is kell alkalmazni az angolban.
A Must jelentései az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter (a Speak! nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője), muszájnak érezte azt, hogy bemutassa nektek, hogy a „must” (vagyis a muszáj) szónak több jelentése is van az angol nyelvben.
Az -ing-es alak fajtái az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter (a Speak! nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője), ismételten előveszi az -ing-es alakot az angolban.
Összehasonlítások az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter most olyan összehasonlításokat fog tenni az angol nyelvben amelyek megfogják könnyíteni számotokra bizonyos mumusok kezelését és megértését.
Folyamatos múlt az angolban [PéldáulPéterrel]
Péte a folyamatos jelent (present continuous) sorozathoz hasonlóan most elhozza nektek a folyamatos múlt (past continuous) szerkezetet és annak 4 különböző jelentését.
Vonzatos igék az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter a „ne gondolkozz” mentalitáson keresztül a vonzatos igéket (phrasal verbs) hozza el nektek a következő sorozatban, ahol ABC sorrendben haladva fog nektek vonzatos igéket elhozni, betűnként 6 darabot.
Ne gondolkozz! [PéldáulPéterrel]
Péter (a Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) most egy olyan sorozatot hoz el nektek amiben nem nagyon kell gondolkodni.
Angol kiejtés [PéldáulPéterrel]
Péter a (Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) az amerikai és a brit kiejtés közötti különbségeket mutatja meg nektek.
Az egyszerű jelen angolul [PéldáulPéterrel]
Péter ma a „Simple Present” (egyszerű jelen) hoz el nektek egy minisorozatot. A sorozat során 4 jelentését veszi át a szerkezetnek.
Feltételes mód az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter újra fejest ugrik a Conditional vagyis a feltételes mód világába ugyanis még mindig vannak olyan aspektusai amelyeket nem vesézett ki.
Folyamatos jelen az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter ma a folyamatos jelent (present continuous) és annak alkalmazásait hozza el nektek.
A Have használata az angolban [PéldáulPéterrel]
Péter újabb mumust hoz el nektek egy újabb minisorozat erejéig. Ez a mumus pedig a „have” amelynek sok fajtája és használati módja van.
A passzív/szenvedő szerkezet [PéldáulPéterrel]
Péter most hozott két „receptet”, amit követve egyszerűen begyakorolhatod a passzív szerkezet alkalmazási módjait.
Módbeli segédigék [PéldáulPéterrel]
Péter most egy újabb mumusról rántja le a leplet, ami sok gondot szokott okozni. Ez pedig nem más mint a módbeli segédigék.
A feltételes mód az angolban [PéldáulPéterrel]
Rengetegszer szükség van a feltételes módra, hogyha szeretnénk jól beszélni az angol nyelvet. Ezért, most összeszedtünk mindent amit érdemes róla tudnod.
„Én is” és „Én sem” az angolban [PéldáulPéterrel]
Most 2 videóban fogjuk az „én is” és az „én sem” kifejezéseket tisztázni! Egyszerűnek tűnő, de sok bonyodalmat szoktak okozni.
„To” vagy „-ing”? [PéldáulPéterrel]
Angoltanulók örök dilemmája, hogy a „to”-s vagy az „ing”-es alak jön az ige után. Ezekben a videókban tisztázzuk ezt az egyszerű problémát.
Angol szókincs fejlesztés [PéldáulPéterrel]
Most egy olyan minisorozatot hozzunk el nektek, ahol egyszerűbb nyelvtani szerkezeteket alkalmazva fogjuk a szókincseteket bővíteni.
Műveltető Szerkezet [PéldáulPéterrel]
Péter most egy minisorozat révén egyszer és mindenkorra tisztázza a műveltető szerkezet (causative) körül lévő félreértéseket.