Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról

Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit tudni akartál, vagy tudnod kell az angoltanulásról

[Videóblog] Miért fontos a gyakorlás?

A Például Péterrel különkiadásában Dunay Péter (alapító, szakmai vezető) és Bognár Gergő (tanár, minőségbiztosítási vezető) beszélnek a gyakorlás fontosságáról. Nézd csak:   Miért fontosabb (és hasznosabb) beszélni, mint tankönyveket bújni? Egy idegen nyelvet csak a...

Az 5 legjobb angol podcast

A podcastek számtalan okból hasznosak, és egyre fontosabb szerepet töltenek be az életünkben. Ez leginkább annak köszönhető, hogy a tematikus podcastek valamennyi igényünket kielégítik. Léteznek adások a kedvenc sportjainkból, de hallgathatunk a szakmánkat körüljáró...

Geek English: alapszavak, hogy te is megértsd Sheldon Coopert

Így vagy úgy, de a geek kultúra lassan több évtizede jelen van korunk társadalmában. Eleinte inkább pejoratív jelzőként aggatták emberekre a “geek” kifejezést, mára azonban lényeges paradigmaváltás történt ez ügyben. A geek szerveződések (vagy másként: a kockák) mára...

Az 5 legjobb tech sorozat, amivel angolul tanulhatsz

Gyakorlatilag a harmadik ipari forradalom idejét éljük. Ennek sajátossága, hogy a gyártást és termelést különféle high-tech megoldásokkal (szoftverekkel, gépekkel) végezzük. Ahhoz, hogy ebben a világban érvényesülni tudjunk, szükségünk van legalább egy magabiztos...

Nyelvtanulási klub: maxold ki szórakozva az angoltanulást

Itt az ideje, hogy újra éld a tinédzser éveid és visszatérj a klubok világába. Ezalatt természetesen nem azt értem, hogy khm mámoros állapotban tántorogj haza egy átmulatott éjszaka után miközben forog veled a világ és még magyarul is alig tudsz kipréselni magadból...

PC English: tematikus szókincsgyűjtemény (nem csak) informatikusoknak

Napjainkban már gyakorlatilag elképzelhetetlen, hogy a mindennapjaink és a munkánk során ne kelljen számítógépet és egyéb digitális eszközöket használnunk. Esetenként ráadásul nem elég, hogy ismerjük az ezekre vonatkozó magyar szakkifejezéseket, angolul is meg kell...

[Személyes sztori] Nem félek és ez a legcoolabb érzés

Az én angol tanulásom igencsak sokrétű volt gyerekkorom óta. Egyrészt a szüleimnek nagyon sok külföldi barátja van, akiket rendszeresen vendégül láttak még azelőtt, hogy a nyelvet elkezdtem volna tanulni, így az angol már akkor is ragadt rám, amikor összeadni még nem...

[Videóblog] Summer is coming: egy gondolat a nyárról

A nyelvtanulásnak rengeteg akadálya van - mint például a nyár. Megmutatom, hogy pontosan mire gondolok akkor, amikor ezt mondom. Ezt most tényleg nézd meg. Tényleg. Nézd meg. Fordítsuk komolyra a szót: miért nem tanulunk nyáron (angolul sem) és mi ezzel a gond? A...

[Személyes sztori] Így tanultam meg angolul

Nagyon korán, már óvodás koromban elkezdtem foglalkozni az angollal. Mivel az édesapám munkája miatt tervbe volt véve, hogy hosszabb időre kiköltözünk Görögországba és a szüleim azt látták a legjobb megoldásnak, ha ott majd egy angol nyelvű iskolába iratnak be (hiszen...

Hivatalos: nem merünk megszólalni angolul. De miért nem?

Te is évekig tanultál általánosban, gimnáziumban, esetleg egyetemen is angolul, de ha az utcán turisták kérnek útbaigazítást, vagy épp egy idegen országban kell taxit hívnod, már csordogálnak is azok a bizonyos izzadtságcseppek? Abszolút nem vagy egyedül. A magyar...

[Videóblog] A nyelvvizsga

Magyarország nagyon különleges hely, ami az angoltanulást illeti. Több szempontból is, de a nyelvvizsga miatt különösen. Ebben a videóban arról fogok beszélni, hogy mikor van értelme a nyelvvizsgának, mikor nincs értelme ezzel foglalkozni, vagy másképp megfogalmazva a...

Just married: nélkülözhetetlen angol szavak esküvőszervezéshez

Az esküvő hosszú évszázadok óta élő hagyomány, és talán az emberi társadalom egyik legikonikusabb (és legmeghittebb) szertartása. Ez nemcsak a magyar kultúrára igaz, hiszen nemzetközi viszonylatokban is ez a trend figyelhető meg. Ahogyan az a jelenség is egyre...

13+1 idióma a természet lágy öléről

Itt a tavasz, csicseregnek a madarak, a zöldbe boruló természet édes illatait hordozza magával a szél… Ugye ne folytassam? A tavaszról beszélni a hosszú tél után tényleg üdítő dolog, de még jobb, ha nem csak a fentihez hasonló ömlengést tudsz kipréselni magadból. Épp...

[Videóblog] Az elméleti oktatás csapdája

Nemrégiben arról forgattunk, hogy mik az elméleti és gyakorlati (nyelv)oktatásra jellemző, tipikus vonások. Ma még mélyebbre hatolunk az elméleti oktatás rejtelmeiben, és elsősorban azokat a csapdákat próbáljuk feltérképezni, amelyeket ez a megközelítés rejt. Miért?...

7 dolog, amiért érdemes megtanulni angolul

A Speak! álláspontja az, hogy a megfelelő tanulási motiváció belülről fakad. Vannak azonban időszakok, amikor ezt a belső motivációt kívülről érkező ingerekkel kell megerősíteni. Ha éppen erre van szükséged, akkor ezt a cikket neked írtuk. 1. Sokkal több állást...

Share This