SpeakMan blogja

Minden, amit valaha tudni akartál a nyelvtanulásról

[Nyelvvizsga kalauz] A BME és az ECL nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (2. rész) Öt részes cikksorozatunk első részében az Origó és az Euro nyelvvizsgát vettük górcső alá. A mai részben a személyes kedvencünket, és Európa legnépszerűbb nyelvvizsgáját mutatjuk be. BME: a kedvenc nyelvvizsgánk Az Origó...

Miért nem érted a filmeket angolul?

5 dolog, ami miatt nehezen érted az angolul beszélő filmeket Elképesztően cool dolog eredeti nyelven, angol felirattal nézni filmeket. Főleg, ha meg is érted. Nem csoda, hogy a diákjaink által ez az egyik leggyakrabban megfogalmazott végcél. A probléma ott kezdődik,...

[Nyelvvizsga kalauz] Az Origó és az Euro nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (1. rész) Nyelviskolánál és nyelvtanulási módszereknél már csak nyelvvizsgából van nagyobb választék a piacon, ami komoly fejtörést okozhat, ha nincs határozott elképzelésed arról, hogy melyiket válaszd. Ezért egy 5 részes cikksorozatot...

Így lesz UFO-angol szókincsed

15+1 idegen eredetű angol kifejezés, amivel kiszínezheted a szókincsedet Ha már minden angol szóra tudsz egy szinonimát és lapul legalább egy idióma a tarsolyodban, joggal gondolhatod, hogy a szókincsed már szinte tökéletes. Pedig még bőven van tovább! Legyen szó...

„Nincs nyelvérzékem, sosem fogok megtanulni angolul”

6 okot mondok arra, hogy miért ne hidd el magadnak azt a butaságot, hogy nincs nyelvérzéked “Soha nem fogok tudni megtanulni angolul, mert nincs nyelvérzékem." Tanárként ezt a mondatot kismilliószor halljuk a diákoktól, pedig felmerül a kérdés: létezik egyáltalán...

[Nó szpík inglis szorri] Ezért nem beszél angolul a magyar

Már a kormány is tudni akarja miért nem beszél a magyar angolul Átfogó felmérést indít a kormány, hogy kiderítse, miért harmatgyenge a diákok nyelvtudása – adta hírül az Index. A kutatás célja, hogy feltárja az iskolai nyelvoktatás gyenge pontjait, és az eredmények...

Melyik nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot válasszam?

[Csekklista] A hatékony nyelvvizsga felkészítő tanfolyam három pontja Nem csak nyelviskolából és angol tanfolyamból lehet Dunát rekeszteni: a nyelvvizsga felkészítők piacán is kint lóg az „árvízveszély” tábla. Ezért összeszedtem neked a hatékony nyelvvizsga felkészítő...

Nyelvtanulás nyáron?

A kitartók nyáron is tanulnak - és mindig ők győznek Majdnem két éve dolgozom már a Speak!-ben, és egy nyarat már végigtoltam. Teljes meggyőződéssel (és saját tapasztalatom alapján) mondhatom, hogy a tanulás nyáron sem áll meg. Mégis elég sok diák gondolja úgy, hogy...

“Leröhögöm a seggem” (angol rövidítések)

FYI: ezek a leggyakrabban használt rövidítések az angolban A nyelvhasználók – különösen az anyanyelvi beszélők – szeretnek takarékoskodni a szavakkal. Szóban is, de SMS-ben, vagy chaten még inkább. Nem csoda, ha a gyakran használt angol kifejezések egy részének bevett...

[Interjú] „Angolul jól beszélni menő”

"Angoltudás nélkül álmodni sem álmodhatnánk erről a karrierről." Benyó Dani és Vavrek Balázs első osztályú szövegírók, akik történetesen állati jól beszélnek angolul. A szakmai profizmusuk és a magabiztos nyelvtudásuk között pedig sokkal erősebb kapcsolat van, mint...

Lájkból nem lesz nyelvtudás

Lájkból nem lesz nyelvtudás Mielőtt a szívükhöz kapnának és gyilkos kommentbombák gyártásába kezdenének az online nyelvtanulás védelmezői, ma (kivételesen) nem az online angoltanulás hátulütőiről írunk. Ez a cikk a lustaságról szól. A te lustaságodról. Mi a közös a...

Így használd nyelvtanulásra a nyaralást

„What happens in Vegas, stays in Vegas.” – így használd nyelvtanulásra a nyaralást A nyár a pihenésről szól… Vagy nem csak arról? Lehet, hogy a tengerparti lazulás, vagy a városnézés nyelvtanulási lehetőségként sem utolsó? Manapság az emberek nagy része tervezi úgy a...

Egy nyelviskola, ahol mindenki győztes

Minden egyes diáknak van neve, arca, egyénisége, és története Szatmári Vivi „régi motorosnak” számít a csapatunkban, mégis először jelenik meg szerzőként a blogunkon. (Ha tudtuk volna, hogy ennyire jól ír, már biztos korábban rávettük volna a blogolásra.)   Vivi...

Share This