SpeakMan blogja

Minden, amit valaha tudni akartál a nyelvtanulásról

Így használd az Erasmus programot nyelvtanulásra

Így használd az Erasmus programot nyelvtanulásra 1987-ben, azaz pont idén 30 éve indult útjára az Erasmus elnevezésű csereprogram, amely tandíjmentesen tette lehetővé a magyar diákok külföldi egyetemeken való tanulását, cserébe a külföldi tanulók itthoni fogadásáért....

Szakmai angol: miért (ne) erre fókuszálj a nyelvtanulásban?

Szakmai angol: miért (ne) erre fókuszálj a nyelvtanulásban? A szakmai angol a nyelvtanítás egyik legnagyobb stresszel járó feladata – és nem csak a diákoknak, hanem a tanároknak is. Megfigyelhető, hogy a munkáltatók részéről egyre nagyobb igény mutatkozik a...

Így vitatkozz angolul

11 ütős angol mondat, amivel elegánsan teheted zárójelbe a vitapartnered A diákjaink egyik leggyakrabban megfogalmazott célja, hogy angolul is szeretnék pont olyan választékosan kifejezni magukat, mint magyarul. A kitartóbbaknak ez előbb-utóbb sikerül is, de vannak...

Hogyan használd a Facebookot angoltanulásra?

Hogyan használd a Facebookot angoltanulásra? A jó pap holtig tanul, a jó diák pedig minden lehetőséget megragad a gyakorlásra. Már sokat írtunk arról, hogyan használhatod ki a legkülönbözőbb élethelyzeteket arra, hogy használd a nyelvet, amit tanulsz. A tippsorozatból...

Így telefonálj angolul

5 egyszerű módszer, amivel felkészülhetsz egy angol telefonbeszélgetésre Bármilyen kényelmes e-mailben, vagy chaten elintézni ügyes-bajos dolgainkat, különösen a munkahelyen gyakran fordulhat elő, hogy telefonálnunk kell. Ez gyakran okozhat stresszhelyzetet, mivel a...

Mi a baj a céges angol tanfolyamokkal?

Mi a baj a céges angol tanfolyamokkal? Az üzleti életben egyre fontosabbá válik az idegen nyelv, ezen belül is az angol szinte nélkülözhetetlen lett napjainkban. Sajnos még mindig sokan vannak azonban, akik nem sajátították el ezt a nyelvet (l. blogbejegyzésünket a...

Így udvarolj angolul a csajoknak

Így udvarolj angolul a csajoknak Biztos előfordult már, hogy buliztál egy szórakozóhelyen, és egy lány felkeltette az érdeklődésedet a pultnál. Vagy csak szemeztél egy hölggyel az utcán. Vagy az egyetemen egy külföldi diáklányt szúrtál ki magadnak. De egyik helyzetben...

Otthoni vagy tantermi nyelvtanulás: melyiket válaszd?

Otthoni vagy tantermi nyelvtanulás: melyiket válaszd? Sokat beszéltünk már eddig is arról, hogy vajon érdemes-e nyelviskolába járni vagy otthon is meg tudunk-e tanulni mindent, esetleg elég az internet segítségével kapcsolatba lépni a tanárral a gördülékeny...

Brutálisan népszerű tévhitek az online angoltanulásról

Brutálisan népszerű tévhitek az online angoltanulásról Szexi lett az online angoltanulás. Logikusnak tűnik, hogy ha a pénzügyeinket, a karácsonyi ajándékvásárlást, a rodoszi nyaralást, és az esti mozit is a neten intézzük, akkor angolul is megtanulhatunk online, igaz?...

[Interjú] „A nyelvtudás kiszélesíti a lehetőségeket.”

„A nyelvtudás kiszélesíti a lehetőségeket.” – interjú Ágival, a Hónap Diákjával Névjegy: Ági Budapesten él, gyógytornászként mozgássérült gyerekekkel foglalkozik. Kevés szabadidejében szeret olvasni, és természetesen angolozni. SpeakMan: Gratulálunk a Hónap Diákja...

Így tanulj gyorsan angolul szavakat!

Így tanulj gyorsan angolul szavakat! A nyelvtanulásban a legnehezebb rész a nyelvtan... ja nem, a beszéd... ja nem a szavak... Hát mikor éppen melyikkel foglalkozunk, vagy éppen melyikre nincsenek megfelelő módszereink. A nyelvtanulás élvezet, idézhetnénk ezt attól a...

Miért éri meg megtanulni angolul?

Ezért szavaz a pénztárcád arra, hogy megtanulj angolul A nyelvtudás örömforrás. Egy nemzetközi felmérésből az derült ki, hogy a magyarok számára a nyelvtudásnak ez az oldala szinte ismeretlen, vagy legalábbis a többség nem endorfin utánpótlást, sokkal inkább egy véres...

Share This