SpeakMan blogja

Minden, amit valaha tudni akartál a nyelvtanulásról

5 ingyenes e-nyelvtanulási lehetőség

5 ingyenes e-nyelvtanulási lehetőség Tedd el a pénztárcádat. Miután végeztél ezzel a cikkel két választásod lesz: vagy tovább hajtogatod a vesztesek mantráját („nincs pénzem angolul tanulni”), vagy megragadod a lehetőséget és belevágsz a nyelvtanulásba. „Nincs pénzem...

11 ütős brit szleng, amitől menő lesz az angolod

Do you like slanguage? Van tankönyvi angol, és van az „utca angolja”, amit az emberek valójában beszélnek. Ennek a „street English”-nek pedig szerves része a szleng, ezért életbevágóan fontos, hogy ismerd és tudd használni a legfontosabb kifejezéseit. „Ezek...

[Nyelvvizsga kalauz] Az IELTS nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (5. rész) Öt részes, nyelvvizsgákat bemutató cikksorozatunkban eddig az Origó és az Euro, a BME és az ECL, a TELC és a TOEFL és Cambridge nyelvvizsga titkaiba avattunk be téged. A mai, utolsó részben egy olyan nyelvvizsga bemutatása...

[Nyelvvizsga kalauz] A TELC és a TOEFL

Kis magyar nyelvvizsga határozó (3. rész) Öt részes, nyelvvizsgákat bemutató cikksorozatunk első két részében az Origó és az Euro, és a BME és az ECL nyelvvizsga titkaiba avattunk be téged. A mai részben egy angol-német kettős állampolgárságú nyelvvizsgát, és az egyik...

[Interjú] “Tudom, hogy nincs ennél jobb nyelviskola Budapesten”

[Interjú] „Amióta diákként is megismertem a sulit, nem maradt kérdőjel a fejemben, és tudom, hogy nincs ennél jobb nyelviskola Budapesten” Névjegy: Váli Ági nem csak az egyik legszorgalmasabb diákunk, hanem az a mindig mosolygós munkatársunk is, aki már az első héten...

Tudtad, hogy Izlandon csak egy ember nem beszél angolul?

[Izlandi útinapló] Egy mágikus hely, ahol egy ember kivételével mindenki tökéletesen beszél angolul A tűz és jég földjén nem csak a természet, hanem az emberiség is a jobbik arcát mutatja. Több mint egy hetet töltöttünk el ebben az északi paradicsomban, s miközben...

Egész idáig rossz irányban tanultál angolul

Behajtasz a nyelvoktatás zsákutcájába, vagy inkább elkerülöd és megtanulsz angolul? Kérdés: melyik módszerrel jutsz messzebbre? Ha egyenesen mész, vagy ha körbe-körbe? Látszólag egyszerű a válasz: ha egyenesen mész, előre jutsz, körbe-körbe haladva elméletileg egy...

[Nyelvvizsga kalauz] A BME és az ECL nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (2. rész) Öt részes cikksorozatunk első részében az Origó és az Euro nyelvvizsgát vettük górcső alá. A mai részben a személyes kedvencünket, és Európa legnépszerűbb nyelvvizsgáját mutatjuk be. BME: a kedvenc nyelvvizsgánk Az Origó...

Miért nem érted a filmeket angolul?

5 dolog, ami miatt nehezen érted az angolul beszélő filmeket Elképesztően cool dolog eredeti nyelven, angol felirattal nézni filmeket. Főleg, ha meg is érted. Nem csoda, hogy a diákjaink által ez az egyik leggyakrabban megfogalmazott végcél. A probléma ott kezdődik,...

[Nyelvvizsga kalauz] Az Origó és az Euro nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (1. rész) Nyelviskolánál és nyelvtanulási módszereknél már csak nyelvvizsgából van nagyobb választék a piacon, ami komoly fejtörést okozhat, ha nincs határozott elképzelésed arról, hogy melyiket válaszd. Ezért egy 5 részes cikksorozatot...

Így lesz UFO-angol szókincsed

15+1 idegen eredetű angol kifejezés, amivel kiszínezheted a szókincsedet Ha már minden angol szóra tudsz egy szinonimát és lapul legalább egy idióma a tarsolyodban, joggal gondolhatod, hogy a szókincsed már szinte tökéletes. Pedig még bőven van tovább! Legyen szó...

„Nincs nyelvérzékem, sosem fogok megtanulni angolul”

6 okot mondok arra, hogy miért ne hidd el magadnak azt a butaságot, hogy nincs nyelvérzéked “Soha nem fogok tudni megtanulni angolul, mert nincs nyelvérzékem." Tanárként ezt a mondatot kismilliószor halljuk a diákoktól, pedig felmerül a kérdés: létezik egyáltalán...

[Nó szpík inglis szorri] Ezért nem beszél angolul a magyar

Már a kormány is tudni akarja miért nem beszél a magyar angolul Átfogó felmérést indít a kormány, hogy kiderítse, miért harmatgyenge a diákok nyelvtudása – adta hírül az Index. A kutatás célja, hogy feltárja az iskolai nyelvoktatás gyenge pontjait, és az eredmények...

Share This