SpeakMan blogja

Minden, amit valaha tudni akartál a nyelvtanulásról

Spotify és angoltanulás

Lefogadom azt gondoltad, hogy a YouTube csak arra használható, hogy macskás videókat, vlogokat, vagy klipeket nézz. Brutális tévedés, ahogyan az is, hogy a Spotify csak zenehallgatásra alkalmas. Itt az ideje, hogy új szintre lépjen a Spotify accountod és ne csak...

Hogyan vágj bele a külföldi továbbtanulásba? (2.rész)

Eljátszottál már a gondolattal, hogy külföldre menj tanulni? Nem vagy vele egyedül. Mellbevágóan sok középiskolás dönt a külföldi továbbtanulás mellett.  Ma már nehéz olyan embert találni, akinek ne lenne legalább egy ismerőse, aki külföldre jár/járt egyetemre, vagy...

A nyelvtanulás maraton

Sokan gondolnak a nyelvtanulásra mint sprintre. Ha köztük vagy, akkor ez a cikk kötelező olvasmány. Nem egyszer találkoztam olyan kezdő tanulóval, aki egy hónap tanulás után "elvárta", hogy középfokú nyelvvizsgát tegyen. Vagy hibamentesen beszéljen. Minden szót...

[Interjú] “Nagyon jó érzés segíteni az embereknek”

Ebben az interjú sorozatban olyan munkatársakkal beszélgetünk, akik elképesztően fontos munkát végeznek a Speak!-ben, viszont picit kevesebb “reflektorfény” jut rájuk, mint a rendszeresen “szereplő”, publikáló kollégákra. A mai interjúban Nórival beszélgetünk, aki...

Nyelvtanulási trendek 2018

A nyelvtanulás lehetőségei az elmúlt 5-8 évben drámainak kiszélesedtek: egyre több módszer, tanulási lehetőség, technikai eszköz bukkan fel előttünk, amelyek eddig ismeretlenek, vagy elérhetetlenek voltak. Ha beírod a Google-ba a ’nyelvtanulás’ szót 660 000 magyar...

Esküszöm megöllek, ha ezek után azt mondod: say

Bömbölj, jajgass, búgj, avagy mondd tízféleképp, hogy “say” Haladó nyelvtanulók egyik legmakacsabb nyavalyája, hogy a tanulásuk korai fázisában rögzült alapszókincsük egyes elemei olyan betonbiztosan berögzülnek, hogy aztán hasonló jelentésű szavakat piszok nehéz...

Miért kell a vizsga a hatékony nyelvtanuláshoz?

Ezért létfontosságú a vizsga, amikor angolul tanulsz Igyekszünk kiiktatni a felesleges stresszt a nyelvtanulás folyamatából, hogy a diákoknak minél több jó élményük legyen az angollal, és hogy az óráink és a hozzáállásunk kicsit se juttassa eszükbe a...

Je m’appelle English

9 + 1 francia eredetű szó, amitől sokkal szexibb lesz az angolod Ha azt hiszed, hogy ez a posztom csak azoknak szól, akik már magas fokon ismerik az angolt, akkor csalódást kell hogy okozzak. A francia és angol nyelv közel ezer éven át hatott egymásra (sőt, ha a...

Tüchtig English

9 + 1 német eredetű angol szó, amivel feldobhatod a szókincsedet Míg a francia eredetű szavakkal Dunát lehetne rekeszteni (róluk a héten olvashatsz majd a blogban), a német nyelv már jóval szerényebb szeletet tudhat magáénak az angol idegen eredetű szavai közt. Ez...

Hogyan tanulj rövidfilmekből angolul?

Angoltanulás gyorsan, hatékonyan, rövidfilmekkel Szeretnék angolul tanulni. Szeretek filmeket nézni. Nincs időm. Ez a három mondat látszólag üti egymást, hiszen ha a nyelvtudásodat szeretnéd fejleszteni, akkor hiába van végtelen számú sorozat és film a neten, attól...

Hogyan beszélj a filmekről angolul?

Útmutató az angol "filmes small talk-hoz" Minden nyelvnek, így az angolnak is fontos része a small talk, vagyis azok a nem túl bonyolult témákról való csevegés, amivel bárkivel könnyen válthatunk néhány szót. Az egyes kultúrköröknek megvannak a kedvenc témái: az...

[Halloween] A töklámpás titka

A hátborzongató halloweeni töklámpások ismeretlen története Halloween alkalmából már a boltok polcain figyelnek a töklámpások, és egyre több magyar háztartásban vált szokássá a kezeink töklámpás faragása. Most megtudhatod, hogyan született ez az angolszász hagyomány...

Share This