Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról
A világ angolul beszélő országai – 17. rész: Barbados

A világ angolul beszélő országai – 17. rész: Barbados

Barbados egy Karib-térségbeli szigetország. Természeti szépségéről és gazdag kultúrájáról ismert. A strandoktól a barlangokon át a csodaöblökig számtalan varázslatos természeti látnivalót rejt. A bajánok, azaz a barbadosi nép pedig rendkívül élénkek, a zene, a fesztiválok és az ételek iránti erős kötődésükről és angolul beszélnek.

10 világrekord, amit híres angolok tartanak

10 világrekord, amit híres angolok tartanak

Az emberek szeretnek versengeni egymással, rekordokat felállítani és nem csak a sportban. Ezt ismerte fel a Guinness, amely 1955 óta évről évre frissülő kiadásaival adózik a legnagyobb rekordok előtt. A sport és Guinness listákra minden évben sok angol is felkerül. Belőlük állítottunk össze egy 10 fős listát.

Halloween közeleg: mutatjuk a „legkísértetiesebb” angolszász családi filmeket a témában

Halloween közeleg: mutatjuk a „legkísértetiesebb” angolszász családi filmeket a témában

Minden évben, október 31-én, Mindenszentek előtti este, a hagyományok szerint Halloween ünnepét tartják. Míg korábban az angolszász országokban volt elterjedt, addig mára az egész világon a legkülönbözőbb maskarákba, vicces vagy ijesztő jelmezekbe bújnak az emberek, hogy együtt szórakozzanak. Az angolszász filmipar sok filmet készített Halloweenről. Összegyűjtöttünk egy csokorra valót belőlük.

Búcsúzunk az angol királynőtől

Búcsúzunk az angol királynőtől

II. Erzsébet angol királynő hosszú 70 éves uralkodását erős kötelességtudata és eltökéltsége jellemezte, életét a koronának és népének szentelte. Legutóbbi blogbejegyzésünkben rá emlékezünk.

A világ angolul beszélő országai – 13. rész: Fidzsi-szigetek

A világ angolul beszélő országai – 13. rész: Fidzsi-szigetek

Óceánia régióiban körülbelül 30 millió ember beszél angolul, ebből nagyjából 200 ezren a Fidzsi-szigeteken élnek. A Fidzsi-szigetek egy szigetcsoport a Csendes-óceán déli részén. A szigetek eredeti telepesei polinéz és melanéz népek voltak, akik évezredek óta éltek a szigeteken. Sok érdekességet összegyűjtöttünk erről a csodaszép országról.

 „Az idegen (angol) nyelv nem az én nyelvem csak más szavakkal.”

 „Az idegen (angol) nyelv nem az én nyelvem csak más szavakkal.”

„Az idegen (angol) nyelv nem az én nyelvem csak más szavakkal.”
Ebben az írásban a fenti mondatot egyfajta tételmondatként használva igyekszik a nyelvész szerző minél több „jó” kérdést feltenni a(z angol) nyelvtanulással és a nyelvelsajátítással kapcsolatban. A cikk írójának célja, hogy egy rövid, de tartalmas gondolatébresztőt írjon, hogy milyen gyönyörű és összetett folyamat is a(z angol) nyelvtanulás és a nyelvelsajátítás.

Share This