Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról

Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit tudni akartál, vagy tudnod kell az angoltanulásról

Itt a vége, megszűnik az egyik legnépszerűbb nyelvvizsgarendszer

Megszűnik az egyik legnépszerűbb magyarországi nyelvvizsgarendszer, a TIT-TELC. Februárban lesznek az utolsó vizsgák.  A The European Language Certificates (TELC) frankfurti központja 2018. szeptember 30-tól hat hónapos határidővel, 2019. március 31-ig megszünteti a...

6 kérdés, amiből megtudod, hogy folyékonyan beszélsz-e angolul

Ez egy olyan kérdés, amely az emberiséget az idők kezdete óta sújtja.    Oké, talán az idő kezdete egy kicsit túlzás.    Folyékonyan beszélek?   A nyelvtanulók számára ez a küzdelem nagyon is valóságos. Ahogy egyre több nyelvtanfolyamot végeznek el és igyekeznek...

[Videóblog] Mit tehetsz meg otthon azért, hogy haladj az angollal?

A PéldáulPéterrel adásában Dunay Péter (alapító, szakmai vezető) egy örökzöld témát hozott el, mint például, hogy mi az, amit megtehetsz otthon ahhoz, hogy haladj az angollal a céljaid felé. 3 dolgot osztott meg egészen konkrétan, ami valódi eredményt tud hozni. Sőt...

9 brutális félrefordítás a filmcímek világából

Hazánkban nagyon jellemző, hogy a külföldi filmek és sorozatok kissé már túl kreatív magyar címet kapnak. Ennek sokszor az a vége, hogy a fordításnak köze sem lesz az eredeti címhez és magához az alkotáshoz. Sok esetben nem is félrefordításról van szó. Talán...

Így öli meg az álmokat az iskolai nyelvoktatás

Ma már szinte minden iskolás tanul angolul. De vajon van ennek értelme? Félre ne értsd, teljes mértékben egyetértünk azzal, hogy a gyerekek angolul tanuljanak. Hiszen minden nyelv egy új világot nyit meg előttük. De úgy gondoljuk, hogy önmagában a tanulásnak nincs sok...

Ne akarj jó angoltudást

Most komolyan egy nyelviskola arra bíztat, hogy ne AKARJ jó nyelvtudást?! Igen. De mielőtt őrültnek nézel minket engedd meg, hogy kifejtsem. Van az akarással egy komoly gond. Az, hogy még soha nem lett belőle angoltudás. Ahhoz ugyanis cselekvés és gyakorlás kell, nem...

Hogyan fejleszd hatékonyan a hallásértésedet? (Beyonce segít)

Talán nem most hallod először, hogy a hallás utáni szövegértés zenehallgatással is fejleszthető. Kapcsold ki az agyad és egy másodpercig hallgasd a környezeted. Mit hallasz? Éppen egy zsúfolt metrón vagy nyilvános helyen vagy? Zenét hallgatsz? Valaki beszél a...

A 4 kedvenc akcentussal beszélő színészem

Ha követed a Speak! nyelvtanulási blogját, már jól tudod, hogy számos esetben térünk el a megszokott, unalmassá koptatott témáktól. Ma is így járunk el. Összegyűjtöttem neked 4 általam kedvelt sorozatszereplőt, akik akcentusa egyrészt remek, másfelől te is sokat...

Egy jó nyelvtanár befogja a száját

Az iskolai nyelvoktatás általában úgy néz ki, hogy a tanár kiáll az osztály elé magyarázni, a diákok pedig szépen csendben jegyzetelnek és kitöltik a munkafüzet feladatait. Egy gond van csak ezzel, de az elég nagy probléma: Ezzel a módszerrel senki nem tanul meg...

Miért kell közoktatáson túl is tanulnia a gyerekeknek angolul?

Sajnos kár tagadnunk, hogy a jelen oktatási rendszerben folytatott angolnyelv-tanítás nem elegendő ahhoz, hogy a gyerekek és a későbbi felnőttek magabiztosan kommunikálhassanak angolul. De vajon miért van ez így? Ne ijedj meg, ez nem egy olyan poszt lesz, amiben ok...

Tanmese a leláncolt elefántról

Hoztam neked egy brutálisan motiváló történetet a leláncolt elefántokról. Ahogy először olvastam ledöbbentem, mert rájöttem, hogy a legtöbb nyelvtanuló pont úgy viselkedik, mint ezek a cuki és nagyon erős állatok. Ez pedig nagyban hozzájárul ahhoz, hogy nem mernek...

Ezért nem jutnak eszedbe a mondatok angolul

"Tudom, hogy már tanultam, miért nem jut eszembe mégsem?" Veled is van, hogy angolul próbálsz megfogalmazni egy mondatot és abba futsz bele, hogy sehogy nem jut eszedbe egy adott szó vagy mondatszerkezet? Pedig biztosan tudod, hogy már tanultad. Lehet nem is egyszer....

A „nyelvtannáci” jelenség

A „nyelvtannácik” jelensége egyre jobban terjed, így azt gondolom itt az ideje, hogy mi is beszéljünk erről a témáról. Legfőképpen azért ejtünk róluk pár szót, hogy tisztázzunk néhány alapelvet, ami fontos lehet, ha megtanulnál angolul. Először is nézzük meg mit takar...

Share This