Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról

Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit tudni akartál, vagy tudnod kell az angoltanulásról

7 dolog, amiért érdemes megtanulni angolul

A Speak! álláspontja az, hogy a megfelelő tanulási motiváció belülről fakad. Vannak azonban időszakok, amikor ezt a belső motivációt kívülről érkező ingerekkel kell megerősíteni. Ha éppen erre van szükséged, akkor ezt a cikket neked írtuk. 1. Sokkal több állást...

[Videóblog] Online vs offline nyelvtanulás

Az angoltanulással kapcsolatban nagyon sok kérdés szokott felmerülni – mint például az, hogy online vagy offline hatékonyabb-e a nyelvtanulás? Ebben a videóban szeretnék minden, online nyelvtanulással kapcsolatos hiedelemre, tévhitre, kételyre és kérdésre röviden,...

Petra vagyok és nem miattatok tudok angolul

Ez nagyon személyes lesz. Nehezen született meg - legalább annyira, amennyire nehezen sikerült átküzdenem magam a nyelvtanulás akadálypályáján. Viharosan kezdődött az angollal a kapcsolatunk. Az elején az utált tantárgyak közé soroltam be és örültem, ha sikerült a...

[Videóblog] Tippelgetős vs kifejtős szintfelmérő

Az angoltanulással kapcsolatban nagyon sok tényező van, amit figyelembe kell venned annak érdekében, hogy elérd a célodat – mint például a helyes szintfelmérés. Két nézőpontra fókuszálunk ma a szintfelmérőkkel kapcsolatban, hogy közösen el tudjuk dönteni, melyik az a...

[Videóblog] Mire elég 60 óra?

Az angoltanulással kapcsolatban mindig rengeteg kérdés merül fel - mint például az, hogy mire elég egy 60 órás tanfolyam. Ahhoz, hogy erre a kérdésre választ adjunk, mindenképpen meg kell néznünk a célt. Az emberek többségének a folyékony beszéd a célja, amivel...

Elméleti vagy gyakorlati legyen a nyelvoktatás?

Meg akarsz tanulni angolul beszélni. Tiszta sor. De vajon tisztában vagy azzal, hogy elméleti vagy gyakorlati nyelvoktatással akarod (és fogod) elérni a célodat? Nem mindegy, hogy milyen nyelvoktatási formában tanulsz. Miért? Mert más a céljuk, más készségeket...

Így vallj szerelmet angolul – útmutató úriemberek számára

A szerelmi vallomások sosem tartoztak az egyszerű pillanatok közé. Különösen nem akkor, ha mindezt angolul kell megtenned. Valamennyiünkben ilyenkor feltör a lámpaláz, és hiába próbálunk eredetiek és viccesek lenni, nem mindig találjuk a megfelelő szavakat. Persze egy...

Sims és angoltanulás

Igaz, semmi sem pótolhatja a beszédközpontú nyelvtanulást, de azért akadnak eszközök, amik kiegészíthetik azt, vagy éppen megfelelő kezdőlöketet adhatnak hozzá. Ilyen volt számomra a világszerte hihetetlenül népszerűvé vált játék, a Sims. Emlékszem, amikor megkaptam...

Ezért butaság tökéletes angoltudásra várni

„Addig nem szólalok meg, amíg nem tökéletes a mondat.” Erről az érzésről szeretnék ma írni nektek, és arról, hogy végül megannyi próbálkozás után, hogyan jut el az ember erre az elképesztően életszerűtlen és minden igazságot mellőző megállapításra. Mindenekelőtt hadd...

Hogyan tanulj angolul meséken keresztül?

Először is tisztázzuk, miért zseniális eszköz a mese az angol tanuláshoz. Egyrészt egyszerű nyelvezetet használ, mivel alapvetően gyerekeknek készül, így nincs teletömve bonyolult szerkezetekkel. Másrészt, ha esetleg nem tudod követni a mondatokat, nem értesz pár...

Így használd a nyelvcsere közösségeket nyelvtanulásra

A social mediának és az online világnak van még egy brutálisan hasznos funkciója az ismerősökkel való kapcsolattartás, hírfogyasztás, netbankolás, vasárnapi nagybevásárlás és 0-24 órás szórakoztatás mellett, ez pedig a nyelvtanulás.  Ebben a cikkben egy talán kevésbé...

A Star Wars-univerzum legfontosabb angol kifejezései

A Star Wars megítélése hazánkban is többrétű. Egyesek meghalnának érte, mások egyenesen gyűlölik, és természetesen akadnak olyanok is, akikből semmilyen érzelmet nem vált ki a széria. Őszintén bevallom, én az első csoportot képviselem. Még kisgyerekként szerettem bele...

Share This