Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról
Az angol nyelvtanulás mellékhatásai, amelyekről senki sem beszél

Az angol nyelvtanulás mellékhatásai, amelyekről senki sem beszél

Sokan félnek az angol nyelvtanulástól, a kudarctól a korábbi rossz élményeik miatt. Ők még nem ismerik azokat a jótékony hatásokat, amit egy nyelv megtanulása hozhat az ember életébe! Éppen ezért összegyűjtöttük azokat, amelyekről szerintünk nem esik szó elég gyakran. Jó olvasgatást!

A világ angolul beszélő országai – 18. rész: Tanzánia

A világ angolul beszélő országai – 18. rész: Tanzánia

Tanzánia hatalmas nyelvi sokszínűséggel rendelkező ország. Függetlensége elnyerése után az egyik alapelve az volt, hogy egyetlen etnikai csoport sem dominálhat. Ennek biztosítására minden törzs a saját nyelvét használta, a szuahélit pedig az összes tanzániai egyesítése céljából lingua francaként alkalmazták, de gyarmati múltja miatt angolul is széles körben beszélnek. Mai virtuális túránkon Tanzániában jártunk.

A világ legnagyobb angol nyelvű városai – 18. rész: Stockholm

A világ legnagyobb angol nyelvű városai – 18. rész: Stockholm

Stockholm Svédország fővárosa. Svédországot pedig az angolt második nyelvként kitűnően beszélő országok közé sorolják. Olyan sokan és jól beszélnek angolul, hogy 2009-ben a svéd parlament szükségesnek érezte, hogy hivatalosan is megerősítse, hogy a svéd az ország elsődleges nyelve. Stockholmba utazunk! Tarts velünk!

A világ angolul beszélő országai – 17. rész: Barbados

A világ angolul beszélő országai – 17. rész: Barbados

Barbados egy Karib-térségbeli szigetország. Természeti szépségéről és gazdag kultúrájáról ismert. A strandoktól a barlangokon át a csodaöblökig számtalan varázslatos természeti látnivalót rejt. A bajánok, azaz a barbadosi nép pedig rendkívül élénkek, a zene, a fesztiválok és az ételek iránti erős kötődésükről és angolul beszélnek.

10 világrekord, amit híres angolok tartanak

10 világrekord, amit híres angolok tartanak

Az emberek szeretnek versengeni egymással, rekordokat felállítani és nem csak a sportban. Ezt ismerte fel a Guinness, amely 1955 óta évről évre frissülő kiadásaival adózik a legnagyobb rekordok előtt. A sport és Guinness listákra minden évben sok angol is felkerül. Belőlük állítottunk össze egy 10 fős listát.

Halloween közeleg: mutatjuk a „legkísértetiesebb” angolszász családi filmeket a témában

Halloween közeleg: mutatjuk a „legkísértetiesebb” angolszász családi filmeket a témában

Minden évben, október 31-én, Mindenszentek előtti este, a hagyományok szerint Halloween ünnepét tartják. Míg korábban az angolszász országokban volt elterjedt, addig mára az egész világon a legkülönbözőbb maskarákba, vicces vagy ijesztő jelmezekbe bújnak az emberek, hogy együtt szórakozzanak. Az angolszász filmipar sok filmet készített Halloweenről. Összegyűjtöttünk egy csokorra valót belőlük.

Share This