Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról
A technológia szerepe az angol nyelvtanulásban: A legjobb alkalmazások és social media felületek

A technológia szerepe az angol nyelvtanulásban: A legjobb alkalmazások és social media felületek

Az angol nyelvtanulás és -oktatás fejlődése a történelem során jelentős fejlődésen ment keresztül, és a technológia egyre fontosabb szerepet játszik ebben az átalakulásban. Ebben a részben beleássuk magunkat a történelmi kontextusba, és megvizsgáljuk, hogyan fejlődött a technológia a nyelvtanulásban az évek során.

Eligazodás az (angol) nyelvvizsgák világában: Választás, felkészülés, időzítés és döntés

Eligazodás az (angol) nyelvvizsgák világában: Választás, felkészülés, időzítés és döntés

A nyelvvizsgák értékes eszközt jelentenek a nyelvtudás felmérésére és igazolására. A lehetőségek sokasága miatt a megfelelő angol nyelvvizsga kiválasztása, a hatékony felkészülés, a vizsgák időpontjának eldöntése és jelentőségének értelmezése komoly feladatot jelenthet. Ez az útmutató segít eligazodni a nyelvvizsgák világában, és biztosítja, hogy megalapozott döntéseket hozva elősegítse a választást.

Forrest Gump a KITARTÁS mestere PÉLDAKÉP az angol tanulásban; Az angol nyelvtanulás és a kitartás olyan, akárcsak Forrest Gump futása

Forrest Gump a KITARTÁS mestere PÉLDAKÉP az angol tanulásban; Az angol nyelvtanulás és a kitartás olyan, akárcsak Forrest Gump futása

Minden idők egyik legikonikusabb és legszívhez szólóbb filmjeként tisztelhetjük a „Forrest Gump”-ot. Ez a bravúros alkotás számtalan díjat és elismerést zsebelt be, nem véletlenül. Azonban ennek a filmnek a tanulságai sokkal mélyebbek, mint amit első pillantásra gondolhatnánk. Forest élete és története példa lehet számunkra, amikor angol nyelvtanulásról és kitartásról van szó.

Már megint elfelejtettem, hogy tudok angolul

Már megint elfelejtettem, hogy tudok angolul

Mégis hogyan tudja valaki elfelejteni, hogy egyszer már megtanult angolul? Kivételesen nem arra a jelenségre gondolok, amikor valaki sokat felejt, mert egy ideig, akár évekig nem használja a nyelvet. Bár erről is szó lesz a mai bejegyzésben, de én úgy értem, hogy konkrétan elfelejtettem, hogy tudok angolul beszélni.

A kedvenc angol szavaim és idiómáim 3.rész

A kedvenc angol szavaim és idiómáim 3.rész

A mostani blogomban összeállítottam két kilences listát, amelyek szerintem a legszebb angol szavakat és idiómákat tartalmazzák. Minden alkalommal, amikor kimondom őket rögtön mosolyra görbül a szám. Egyszerűen szeretem ezeket a szavakat és idiómákat használni. Mindig úgy érzem, hogy sokkal dallamosabb az angolom, ha ilyen kifejezéseket csempészek bele.

8 dolog, amit a nyaraláson is megtehetsz, hogy fejlődjön az angolod

8 dolog, amit a nyaraláson is megtehetsz, hogy fejlődjön az angolod

Nyáron hajlamosak vagyunk félretenni az aktív angol tanulást. Azt látjuk, hogy a diákok ősszel nehezebben állnak vissza a szokásos menetrendre. Ezért tartjuk fontosnak, hogy ha aktív tanulás nincs is a nyár folyamán, a meglévő tudást azért érdemes átemelni a gyakorlatba! Tippjeink, hogy nyaralás alatt se kopjon el az angoltudásod.

Angol a munkahelyen: A sikeres üzleti kommunikációhoz szükséges nyelvtudás, kifejezések és felkészülés az állásinterjúkra

Angol a munkahelyen: A sikeres üzleti kommunikációhoz szükséges nyelvtudás, kifejezések és felkészülés az állásinterjúkra

A mai globalizált világban az angol nyelv az üzleti világ ‘lingua franca’-jává vált. A lingua franca szókapcsolat általánosan „közvetítőnyelvet” jelent, azaz különböző anyanyelvű beszélők közötti kommunikációban használt nyelvet. Akár egy multinacionális vállalatnál, akár egy kis helyi cégnél dolgozol, az erős angol nyelvtudás egyre inkább elengedhetetlen.

10 hasznos angol nyelvű podcast, ami fejleszteni fogja az angolod

10 hasznos angol nyelvű podcast, ami fejleszteni fogja az angolod

A mai digitális világban a podcastek értékes eszközzé váltak az angol nyelvtanulók számára, hiszen a tanulók többnyire ingyenesen hozzáférhetnek ezekhez, és használatukkal gyors segítséget kaphatnak az angol nyelvtudásuk fejlesztéséhez. Ebben a blogban tíz podcastet fogunk megvizsgálni, amelyek a különböző tudásszintű tanulóknak segítenek változatos témákkal, és tartalmakkal.

A kedvenc angol szavaim és idiómáim 2.rész

A kedvenc angol szavaim és idiómáim 2.rész

Szerintünk elengedhetetlen a folyamatos, kifinomult, anyanyelvi szintet megközelítő angol nyelvtudáshoz az, hogy mindig fejlesszük a szókincsünket. Ennek része az angol idiómák megismerése, mert aki magabiztosan tud használni idiómákat, azt biztosan profi nyelvhasználónak fogják tekinteni minden élethelyzetben.

A kedvenc angol szavaim és idiómáim

A kedvenc angol szavaim és idiómáim

Szerintünk elengedhetetlen a folyamatos, kifinomult, anyanyelvi szintet megközelítő angol nyelvtudáshoz az, hogy mindig fejlesszük a szókincsünket. Az angol nyelvben is igaz az, hogy minden ötletet, gondolatot ki tudunk fejezni legalább 4 módon, és sokszor egyike ezen módoknak az idiómák használata.

5 fantasztikus angol nyelvű könyv egy másik korból, aminek a filmváltozata segíthet az angoltanulásban

5 fantasztikus angol nyelvű könyv egy másik korból, aminek a filmváltozata segíthet az angoltanulásban

Számos olyan film készült már angol nyelvű kiváló könyvek alapján, amiket érdemes megnézni. Ha angol nyelven teszed mindezt, akkor az angolodat is feltuningolhatod egy kicsit. Még jobb, ha a filmek alapjául szolgáló könyveket is elolvasod angolul! Olyan filmeket gyűjtöttünk össze, amiknek a története egy másik korban játszódik.

Az angol nyelvű szórakoztató irodalom varázsa avagy hogyan tesz magabiztosabbá a nyelvhasználatban

Az angol nyelvű szórakoztató irodalom varázsa avagy hogyan tesz magabiztosabbá a nyelvhasználatban

A Harry Potter és a Bölcsek köve volt az első angol nyelven olvasott könyvem, amely elindította a szeretetemet az angol nyelvű könyvek iránt. Azóta sok mást is olvastam. Blogbejegyzésben megosztom veletek kedvenc angol nyelvű könyveimet, és hogy miért hiszem, hogy az angolul olvasás rendkívül előnyös lehet azoknak, akik szeretnék megtanulni az angol nyelvet.

Share This