SpeakMan blogja

Minden, amit valaha tudni akartál a nyelvtanulásról

[Angol mumusok] Felejtős nyelvtanulási mítoszok

Ezeket a nyelvtanulási mítoszokat kell elfelejtened, ha meg akarsz tanulni angolul beszélni A nyelvtanulásnak ugyanúgy megvannak a maga mítoszai, mint a sportnak, a tudománynak, a politikának, vagy az üzletnek. A nyelvtanulási mítoszok egy része ártalmatlan butaság,...

5 tipp a csont nélküli angol állásinterjúhoz

5 tipp a csont nélküli angol állásinterjúhoz Az állásinterjúk már önmagukban nagyon stresszesek – de ez az érzés csak fokozódik, ha idegen nyelven kell beszélgetned a HR-essel. Mondok 5 tippet, amivel alaposan felkészülhetsz egy angol állásinterjú kihívásaira. A neten...

Nyelvvizsga buldózer: téged is letarol?

Nyelvvizsga buldózer: téged is letarol? Amiről eddig is tudtunk: 2020-tól a felsőoktatásba már csak az vehető fel, aki legalább középfokú (B2 szintű) nyelvvizsgával rendelkezik. Amiről tegnap óta tudunk: Székely László, az alapvető jogok biztosa szerint a kormány...

7 ok, amiért az angol nyelv király

7 ok, amiért az angol nyelv király (és neked is gyorsan meg kell tanulnod) Nem csak szakmai ártalom, hogy rajongunk az angol nyelvért. Egyszerű. Hasznos. Rugalmas. Színes. Nélkülözhetetlen. És brutálisan megéri magas szinten beszélni. Mondok 7 okot, amiért az angol...

Élet a középfokú nyelvvizsga után (1. rész)

Mi történik, ha a középfokú nyelvvizsga után nem foglalkozol az angollal? Számos diákunk szeretne nyelvvizsgát szerezni, és ebben a segítségünket kéri – ezért is írtunk korábban arról, hogyan készülj fel a középfokú nyelvvizsga szóbeli részére. De van a diákjainknak...

101 dolog, amivel fejlesztheted az angolodat

101 dolog, amivel fejlesztheted az angolodat Összeszedtük neked egy nagy listába (szinte) az összes nyelvtanulási segédeszközt. Kéred? Akkor vedd el, és kezdj el belőle legalább egyet használni még ma, hogy be tudd gyorsítani a nyelvtanulást: 1) gyakorolj Quizlettel...

Így tanulj videojátékokkal angolul

Így tanulj videojátékokkal angolul A Chio Mozdulj Gamer Mozgalom és a JátékosLét Kutatóközpont, 8 000 fő részvételével végzett közös kutatásából kiderült, hogy a 14-17 évesek 83%-ának a nyelvtudása fejlődött a legjobban a videojátékok hatására. A felmérés során arra...

Így írj angol nyelvű motivációs levelet 7 lépésben

Így írj angol nyelvű motivációs levelet 7 lépésben A motivációs leveled az önéletrajzod Sancho Panzája, hiszen mindig hűségesen kíséri a CV-det, amikor állásra jelentkezel. Most összefoglalom neked a meggyőző angol nyelvű motivációs levélírás 7 ökölszabályát, hogy ne...

Így egyszerűsítsd le a mondanivalódat angolul

Így egyszerűsítsd le a mondanivalódat angolul Minden célratörő nyelvtanuló vágya, hogy angolul is ugyanolyan választékosan és gyorsan tudjon beszélni, mint az anyanyelvén. A frusztráció leggyakoribb oka pedig az, ha ez nem sikerül olyan gyorsan, ahogy elképzelték. De...

[Ajánló] 5 angol könyv a téli szünetre

[Ajánló] 5 angol könyv a téli szünetre Van annál békésebb és pihentetőbb pillanata a karácsonynak, amikor a fényekbe öltözött nappaliban, elnyújtózol a kanapén, kezedben azzal a könyvvel, amivel valamelyik szeretted lepett meg? Aligha. Most 5 olyan angol könyv...