SpeakMan blogja

Minden, amit valaha tudni akartál a nyelvtanulásról

Hogyan tanulj rövidfilmekből angolul?

Angoltanulás gyorsan, hatékonyan, rövidfilmekkel Szeretnék angolul tanulni. Szeretek filmeket nézni. Nincs időm. Ez a három mondat látszólag üti egymást, hiszen ha a nyelvtudásodat szeretnéd fejleszteni, akkor hiába van végtelen számú sorozat és film a neten, attól...

Hogyan beszélj a filmekről angolul?

Útmutató az angol "filmes small talk-hoz" Minden nyelvnek, így az angolnak is fontos része a small talk, vagyis azok a nem túl bonyolult témákról való csevegés, amivel bárkivel könnyen válthatunk néhány szót. Az egyes kultúrköröknek megvannak a kedvenc témái: az...

[Halloween] A töklámpás titka

A hátborzongató halloweeni töklámpások ismeretlen története Halloween alkalmából már a boltok polcain figyelnek a töklámpások, és egyre több magyar háztartásban vált szokássá a kezeink töklámpás faragása. Most megtudhatod, hogyan született ez az angolszász hagyomány...

5 könyv, amit bűn lenne kihagyni angolul

Ezeket a könyveket csak angolul érdemes igazán elolvasni Amint eljutsz egy bizonyos szintre angolul, elkezded falni a könyveket eredeti nyelven. Ez még rendben is van - de melyek azok a könyvek, amelyeket hiba lenne nem elolvasni angolul? Összeszedtem neked öt olyan...

Beszélj természetesen angolul

37 természeti idóma, amivel megcsillogtathatod az angoltudásodat Az idiómák varázslatos lények: segítségükkel olyan magabiztosan és természetesen kommunikálhatsz angolul, mint egy anyanyelvi beszélő. Ha az idiómákat jól és a megfelelő pillanatban használod, akkor...

Így használd a karaoke-t nyelvtanulásra

Nyelvtanulás énekelve? A karaoke istenei besegítenek A karaoke nem csak a csapatépítő bulik tökéletes kelléke– hidd el, semmi nem hozza olyan közel egymáshoz a munkatársakat, mint a hamisan éneklő ordító főnök látványa –, hanem a nyelvtanulásé is. A karaoke...

Hogyan beszélj a testeddel angolul?

Így tökéletesítheted az angoltudásodat a testbeszéd segítségével El tudnád képzelni a következő beszélgetést szavak nélkül? Odafordult a testvéréhez, és finoman megsimogatta a kezét. A lány egy pillanatra a fiú felé fordult, majd a földre szegezte a tekintetét, végül...

Írj úgy, mint egy amerikai

Top 10 írásfejlesztő eszköz, amivel úgy írhatsz, mint egy született amerikai Angolul írni könnyű...nek tűnhet az elején, de az ember nagyon hamar ráébred (vagy ráébresztik), hogy sokkal több építőköve van egy jól megírt angol nyelvű szövegnek, mint pár szó, vagy...

Nyelvvizsga-turizmus – vidéken tényleg könnyebb?

Nyelvvizsga-turizmus – vidéken tényleg könnyebb? – Szia? Mi hozott Egerbe? Városnézés? A borvidék? – Á, csak nyelvvizsgázom! A nyelvvizsgákat az ország számos pontján lerakhatod: a nagyobbakból majdnem száz különböző helyszínen vizsgázhatsz, de még a kisebb vizsgákból...

E-sport és angoltanulás

Hogyan segítenek a videojátékok a nyelvtanulásban? Gyerekkoromban jelent meg a Cartoon Network Magyarországon. Ez a mai adóhoz képest nagyon más volt: kapásból csak ötvenéves Tom és Jerry, illetve Tapsi Hapsi-részek mentek rajta, a legfrissebb sorozat is az akkor már...

Brutálisan hatékony szótanulás

Ütős szótanulási technikák kezdő nyelvtanulóknak A nyelvtanulás első lépése a hatékony szótanulás. Talán te is tapasztaltad, hogy az elején (akár tanfolyamról, akár az életről van szó), brutális mennyiségű új szóra van szükséged ahhoz, hogy a legegyszerűbb dolgokat is...

5 ingyenes e-nyelvtanulási lehetőség

5 ingyenes e-nyelvtanulási lehetőség Tedd el a pénztárcádat. Miután végeztél ezzel a cikkel két választásod lesz: vagy tovább hajtogatod a vesztesek mantráját („nincs pénzem angolul tanulni”), vagy megragadod a lehetőséget és belevágsz a nyelvtanulásba. „Nincs pénzem...

11 ütős brit szleng, amitől menő lesz az angolod

Do you like slanguage? Van tankönyvi angol, és van az „utca angolja”, amit az emberek valójában beszélnek. Ennek a „street English”-nek pedig szerves része a szleng, ezért életbevágóan fontos, hogy ismerd és tudd használni a legfontosabb kifejezéseit. „Ezek...

[Nyelvvizsga kalauz] Az IELTS nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (5. rész) Öt részes, nyelvvizsgákat bemutató cikksorozatunkban eddig az Origó és az Euro, a BME és az ECL, a TELC és a TOEFL és Cambridge nyelvvizsga titkaiba avattunk be téged. A mai, utolsó részben egy olyan nyelvvizsga bemutatása...

Share This