Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról

Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit tudni akartál, vagy tudnod kell az angoltanulásról

[Videóblog] Hogyan turbózd fel az angolod mikulás zenékkel?

A PéldáulPéterrel adásában Dunay Péter (alapító, szakmai vezető) a Mikulás - nappal kapcsolatos zenéket hozott el. Miért fontos angol nyelvű zenéket hallgatni és miért hasznos? Korábbi videóinkban már beszéltünk arról, hogy a hallás utáni szövegértés zenehallgatással...

Family Time! Hogyan vágjatok bele családként az angoltanulásba?

A család a legnagyobb ajándék, amit valaha kaphatunk az életben.  Persze vannak esetek, amikor felbukkanhat a kérdés, hogy mi az a tócsa a nappaliban a kanapé mögött (légyszi almalé legyen, légyszi almalé legyen) és hogy ki hagyta ott.   De vajon a család valóban...

11+1 Halloween idióma

Közeleg a halloween, készülnek már a lámpások és az ijesztő jelmezek, sötétségbe borul a város és kezdődhet a rémisztgetés.   Mára már egyre több magyar háztartásban vált szokássá a töklámpás faragás és a halloweeni ünnepségek. A halloweeni ünnepségeknek több fontos...

[Videóblog] Hogyan építsd be a hétköznapjaidba az angolt?

A PéldáulPéterrel adásában Dunay Péter (alapító, szakmai vezető) egy kulcsponti témát hozott el, mint például, hogy hogyan tudod beépíteni a hétköznapjaidba az angolt.  Ehhez a súlyponti kérdéshez egy szuper videót talált Péter, ami egy lengyel nagypapa...

Itt a vége, megszűnik az egyik legnépszerűbb nyelvvizsgarendszer

Megszűnik az egyik legnépszerűbb magyarországi nyelvvizsgarendszer, a TIT-TELC. Februárban lesznek az utolsó vizsgák.  A The European Language Certificates (TELC) frankfurti központja 2018. szeptember 30-tól hat hónapos határidővel, 2019. március 31-ig megszünteti a...

6 kérdés, amiből megtudod, hogy folyékonyan beszélsz-e angolul

Ez egy olyan kérdés, amely az emberiséget az idők kezdete óta sújtja.    Oké, talán az idő kezdete egy kicsit túlzás.    Folyékonyan beszélek?   A nyelvtanulók számára ez a küzdelem nagyon is valóságos. Ahogy egyre több nyelvtanfolyamot végeznek el és igyekeznek...

[Videóblog] Mit tehetsz meg otthon azért, hogy haladj az angollal?

A PéldáulPéterrel adásában Dunay Péter (alapító, szakmai vezető) egy örökzöld témát hozott el, mint például, hogy mi az, amit megtehetsz otthon ahhoz, hogy haladj az angollal a céljaid felé. 3 dolgot osztott meg egészen konkrétan, ami valódi eredményt tud hozni. Sőt...

9 brutális félrefordítás a filmcímek világából

Hazánkban nagyon jellemző, hogy a külföldi filmek és sorozatok kissé már túl kreatív magyar címet kapnak. Ennek sokszor az a vége, hogy a fordításnak köze sem lesz az eredeti címhez és magához az alkotáshoz. Sok esetben nem is félrefordításról van szó. Talán...

Share This