Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról

Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit tudni akartál, vagy tudnod kell az angoltanulásról

Ezért nem jutnak eszedbe a mondatok angolul

"Tudom, hogy már tanultam, miért nem jut eszembe mégsem?" Veled is van, hogy angolul próbálsz megfogalmazni egy mondatot és abba futsz bele, hogy sehogy nem jut eszedbe egy adott szó vagy mondatszerkezet? Pedig biztosan tudod, hogy már tanultad. Lehet nem is egyszer....

A „nyelvtannáci” jelenség

A „nyelvtannácik” jelensége egyre jobban terjed, így azt gondolom itt az ideje, hogy mi is beszéljünk erről a témáról. Legfőképpen azért ejtünk róluk pár szót, hogy tisztázzunk néhány alapelvet, ami fontos lehet, ha megtanulnál angolul. Először is nézzük meg mit takar...

Leonardo DiCaprio üzenete a magyar nyelvtanulóknak

Ezzel a cikkel nem leszünk népszerűek, mert nem fogunk benne megdicsérni. Nem fogjuk azt mondani, hogy tök oké, hogy nem foglalkozol az angollal. Nem veregetünk vállon azért, mert hosszú hónapok és évezredeknek tűnő évek óta nem jártál angolórán. Hogy mi sem...

Ezért vedd fel újra a nyelvtanulás fonalát

Egészen fantasztikus embereket tanítunk angolra és egészen fantasztikus emberekkel dolgozunk együtt. Ezt bátran, kétségek nélkül ki merem jelenteni. A lehető legjobb döntésem az volt az életemben, hogy belefogtunk Józsi barátommal a Speak! Nyelviskola megalapításába....

Ezzel rombolod le a nyelvtanulási motivációd

Minden nyelvtanulónak vannak olyan napjai, amikor elgondolkozik azon, hogy feladja. Biztos te is voltál már így ezzel. A(z angol)tanulás ugyanis sok munkát és időt igényel, és az eredmények sem jönnek azonnal. Hiába hirdeti néhány reklám, hogy „3 nyelvet tanultam meg...

Angoltanulás legózással? Igen!

Te is imádtál legózni gyerekkorodban? Vagy talán még ma is imádsz? :) Bizonyított, hogy a Lego fejleszti a kreativitást, és állítólag a stressz feldolgozását is nagyban segíti. De mégis mi köze lehet a nyelvtanuláshoz? Hiszen ahhoz, hogy valaki jól beszéljen angolra...

NE a papok példáját kövesd a nyelvtanulásban

Ismered a mondást, hogy „jó pap holtig tanul”? Szerintem a hagyományos nyelvtanítás ezt vette alapul és sikerült jól félreértenie. Hogy miért gondolom így? Mert ez megmagyarázná, hogy miért van, az hogy rengeteg ember 10-15 éve (vagy akár ennél is régebb óta) tanul...

A folyamatos tanárváltás hatása az angolodra

Általános- és középiskolákban gyakori jelenség, hogy az osztályt akár minden évben más tanár tanítja. Diákként azt tapasztaltam, hogy leggyakrabban talán az angoltanárok cserélődnek – és ennek többnyire a diákok isszák meg a levét. Miért káros a tanár csere? Lehet...

Állítsd az elméd a nyelvtanulásod szolgálatába

Bátorkodom megtippelni, hogy az elmúlt évek során legalább száz nyelvtanulási módszerrel találkoztál már, amelyek mindegyike "utánozhatatlan" és "eredményes" volt. Elárulok egy titkot: a nyelvtanulás legfontosabb összetevője - a kitartó gyakorlat mellett - a figyelem....

Tud-e motiválni a félelem az angoltanulásra?

Több tanárom is volt az iskolában, aki ehhez hasonló ijesztgetéssel próbált motiválni minket: „Ez benne lesz a vizsgában, ha nem tanulod meg, akkor garantált az egyes!” „Meg fogsz bukni, ha még ezt is képtelen vagy megjegyezni.” „Ha nem kezdesz szorgalmasabban...

A 10 legfontosabb startupos angol kifejezés

Már biztosan a könyöködön jön ki az agyoncsépelt mondás: kösd össze a kellemeset a hasznossal. Előre is elnézést kérek, hogy ehhez a kifejezéshez nyúlok vissza, de a mostani cikkemmel épp azt szeretném elérni, hogy te is így tegyél. Vagyis, ha pontosabban akarok...

Így fulladsz bele a sok (angol)tudásba

Óriási mennyiségű angoltanulási anyag elérhető az interneten és rengeteg szeminárium és nyelviskola kínál képzéseket. Azt gondolhatnánk, hogy aki ma meg akar tanulni angolul, annak könnyű dolga van emiatt. Pedig a rengeteg információ a legtöbb esetben inkább negatívan...

Ezért nyírja ki az akciós angol nyelvtanfolyam a tanulásodat

Tény, hogy az embereknek számít az ár, ha angoltanulásról van szó. Az olcsóságért viszont borsos árat fizethetünk a végelszámolásnál. Legyünk őszinték, az olcsónál már csak az ingyenes nyelvtanulásért rajongunk jobban. Dan Ariely híres csokitesztje igazolta, hogy egy...

Money, money, money: a pénzügyi angol 11 legfontosabb kifejezése

A pénz a világ egyik legfontosabb mozgatórugója. Nem telik el úgy nap, hogy ne kerülne szóba valamilyen formában, legyen szó vásárlásról vagy számlafizetésről. Ha angolul fogsz kommunikálni, a pénz ugyanúgy egy alapvető, megkerülhetetlen téma lesz. Ezért összeszedtük...

Enélkül inkább bele se vágj a nyelvtanulásba

Mit gondolsz mire van szükséged a nyelvtanuláshoz? Jó tankönyvre és szótár füzetre? Vagy egy jó tanfolyamra? Esetleg elég egy jó tanár? Szerintem van egy ezeknél sokkal fontosabb dolog, ami nélkül TILOS lenne belevágni az angoltanulásba! Sajnos mégis sokan megteszik…...

Share This