Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról
A világ angolul beszélő országai – 13. rész: Fidzsi-szigetek

A világ angolul beszélő országai – 13. rész: Fidzsi-szigetek

Óceánia régióiban körülbelül 30 millió ember beszél angolul, ebből nagyjából 200 ezren a Fidzsi-szigeteken élnek. A Fidzsi-szigetek egy szigetcsoport a Csendes-óceán déli részén. A szigetek eredeti telepesei polinéz és melanéz népek voltak, akik évezredek óta éltek a szigeteken. Sok érdekességet összegyűjtöttünk erről a csodaszép országról.

 „Az idegen (angol) nyelv nem az én nyelvem csak más szavakkal.”

 „Az idegen (angol) nyelv nem az én nyelvem csak más szavakkal.”

„Az idegen (angol) nyelv nem az én nyelvem csak más szavakkal.”
Ebben az írásban a fenti mondatot egyfajta tételmondatként használva igyekszik a nyelvész szerző minél több „jó” kérdést feltenni a(z angol) nyelvtanulással és a nyelvelsajátítással kapcsolatban. A cikk írójának célja, hogy egy rövid, de tartalmas gondolatébresztőt írjon, hogy milyen gyönyörű és összetett folyamat is a(z angol) nyelvtanulás és a nyelvelsajátítás.

A világ angolul beszélő országai – 12. rész: Új-Zéland

A világ angolul beszélő országai – 12. rész: Új-Zéland

Új-Zéland a Gyűrűk Ura helyszíne. Világító férgek, gleccserek, pingvinek, stb. Új-Zélandon minden megtalálható. A kétségtelen turisztikai vonzerő mellett Aotearoa (ez Új-Zéland maori neve), a nagy fehér felhő országa az elejétől a végéig a szokatlan tények és alkalmanként a Guinness-rekordok otthona, ahol maoriul és angolul jól lehet kommunikálni.

A világ legnagyobb angol nyelvű városai – 12. rész: Szingapúr

A világ legnagyobb angol nyelvű városai – 12. rész: Szingapúr

Szerinted Szingapúr város, ország vagy sziget? Három az egyben. Szingapúr egy szigetország, amely szó szerint csak egy város. Szingapúr egy kicsi, de virágzó szigetország, egy város és egy ország, amely Délkelet-Ázsiában fekszik. Egy nyüzsgő angol nyelvű metropolisz, a merész új élmények és felejthetetlen kalandok folyamatosan fejlődő csodaországa.

Share This