Magyarország 1. sz. nyelvtanulási blogja

Minden, amit valaha tudni akartál az angoltanulásról
Angol idiómák és eredetük: Néhány népszerű angol idióma, jelentésük és a mögöttük álló történetek: 5. rész

Az idiómák olyan kifejezések vagy mondatok, amelyek jelentése túlmutat az őket alkotó egyes szavakon. Ebből kifolyólag szinte soha nem azt jelentik, ahogyan azt szóról szóra fordítanád. Az angol nyelv is bővelkedik idiómákban. Aki jól beszél angolul, az sok angol idiómát használ. Bogi ma az idióma gyűjteménye ötödik részét ossza meg veletek.

A kedvenc angol szavaim és idiómáim 5.rész

A kedvenc angol szavaim és idiómáim sorozatom mostani, ötödik részében bemutatom azt, hogyan tudjuk kifejezni angolul, ha valami nem esztétikus, nem szép, nem kívánatos. Erre adok most különböző angol szavakat, idiómákat és természetesen példamondatokat is.

Angol idiómák és eredetük: Néhány népszerű angol idióma, jelentésük és a mögöttük álló történetek: 4. rész

Az idiómák olyan kifejezések vagy mondatok, amelyek jelentése túlmutat az őket alkotó egyes szavakon. Ebből kifolyólag szinte soha nem azt jelentik, ahogyan azt szóról szóra fordítanád. Az angol nyelv, mint minden nyelv, bővelkedik ezekben. Aki jól beszél angolul, az sok angol idiómát ismer és használ. Bogi ma a negyedik gyűjtését ossza meg veletek.

Angol idiómák és eredetük: Néhány népszerű angol idióma, jelentésük és a mögöttük álló történetek: 3. rész

Az idiómák olyan kifejezések vagy mondatok, amelyek jelentése túlmutat az őket alkotó egyes szavakon. Ebből kifolyólag szinte soha nem azt jelentik, ahogyan azt szóról szóra fordítanád. Az angol nyelv, mint minden nyelv, bővelkedik ezekben. Aki jól beszél angolul, az sok angol idiómát ismer és használ. Bogi már a harmadik csokorra valót gyűjtötte össze belőlük nektek.

Ezt kérd karácsonyra, ha szeretnél megtanulni angolul

Ha szeretnél megtanulni angolul a következő évben, akkor itt az idő, hogy megírd a kívánságlistádat Jézuskának! Ha nem tudod, mi is segíthet a gyakorlásban, mi összegyűjtöttünk neked néhány hasznos ajándékot, amelyekkel aktívan gyakorolhatod majd az angolt. De akár te is megajándékozhatsz valakit, aki szintén szeretne megtanulni angolul.

Az angol(szász) ízek nyomában – első rész

Az angol(szász) és amerikai konyha nagyon változatos, ennek pedig megvan az oka. A világ minden tájáról érkeztek Amerikába emberek, akiknek hála sokszínű és érdekes történetek lapulnak a ma már amerikaiként emlegetett fogások mögött. Most a leghíresebb édességeknek néztünk utána, honnan is származnak, hiszen az angoltanuláshoz az is hozzátartozik, hogy jobban megismerjük az amerikai és angol(szász) ételeket és a történetüket!

A világ angolul beszélő országainak ünnepei: India ünnepe a Diwali (más néven Deepavali)

A világ legnépesebb angolul beszélő országa, ahol az angol hivatalos nyelv is, India. Talán nem sokan tudjátok, de Indiában majdnem ugyanannyi istent tisztelnek a hinduk, mint ahányan ők is vannak. A hinduknak ebből kifolyólag rengeteg fesztivált is tartanak ezen istenek tiszteletére. Az egyik legjelentősebb és talán leglátványosabb fesztiváljuk a Diwali, avagy a fények ünnepe.

Angol idiómák és eredetük: Néhány népszerű angol idióma,  jelentésük és a mögöttük álló történetek: 2. rész

Az idiómák olyan kifejezések vagy mondatok, amelyek jelentése túlmutat az őket alkotó egyes szavakon. Ebből kifolyólag szinte soha nem azt jelentik, ahogyan azt szóról szóra fordítanád. Az angol nyelv, mint minden nyelv, bővelkedik ezekben. Aki jól beszél angolul, az sok angol idiómát ismer és használ. Íme egy újabb csokorra való belőlük.

Az idiómák olyan kifejezések vagy mondatok, amelyek jelentése túlmutat az őket alkotó egyes szavakon. Ebből kifolyólag szinte soha nem azt jelentik, ahogyan azt szóról szóra fordítanád. Viszont az angol nyelv, mint minden nyelv, bővelkedik ezekben. Ha szeretnél jól beszélni, akkor sok angol idiómát kell ismerned. Íme egy csokorra való belőlük.

A technológia szerepe az angol nyelvtanulásban: A legjobb alkalmazások és social media felületek

Az angol nyelvtanulás és -oktatás fejlődése a történelem során jelentős fejlődésen ment keresztül, és a technológia egyre fontosabb szerepet játszik ebben az átalakulásban. Ebben a részben beleássuk magunkat a történelmi kontextusba, és megvizsgáljuk, hogyan fejlődött a technológia a nyelvtanulásban az évek során.

Eligazodás az (angol) nyelvvizsgák világában: Választás, felkészülés, időzítés és döntés

A nyelvvizsgák értékes eszközt jelentenek a nyelvtudás felmérésére és igazolására. A lehetőségek sokasága miatt a megfelelő angol nyelvvizsga kiválasztása, a hatékony felkészülés, a vizsgák időpontjának eldöntése és jelentőségének értelmezése komoly feladatot jelenthet. Ez az útmutató segít eligazodni a nyelvvizsgák világában, és biztosítja, hogy megalapozott döntéseket hozva elősegítse a választást.