Nem véletlen, hogy a passzív szerkezetet a legtöbben csak szenvedő szerkezet néven emlegetik, hiszen a legtöbb nyelvtanuló megszenved vele. Péter (a Speak! Nyelviskola alapító tanára) most hozott két „receptet”, amit követve egyszerűen begyakorolhatod a passzív szerkezet alkalmazási módjait.

Hogyan gyakorolhatod be a szenvedő / passzív szerkezetet angolban?

A határozott és határozatlan névelő kapcsolata a passzív szerkezettel 

Első ránézésre egyszerűnek tűnhet, azonban rengeteg problémát szokott okozni az embereknek a határozott és határozatlan névelők használata a passzív szerkezetű mondatokban. Nem csoda, hiszen a passzív szerkezet már önmagában is a nehezebb szerkezetek közé tartozik az angolban. Ezért Péter most rávilágít a miértekre és hogyanokra, hogy a jövőben ne ütközz problémákba ha a névelőket szeretnéd a passzívval társítani.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This