Péter (a Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) egy olyan sorozatot hoz el nektek most amiben a „used to” kifejezésre fog 4 darab különböző jelentést hozni nektek.

A Used to használata az angolban 1

Az első részben azt a nézőpontot mutatja meg nektek amikor a „used to” azt jelenti, hogy valamit valamire használnak.

A Used to használata az angolban 2

A második részben azt a nézőpontot mutatja meg nektek amikor a „used to” azt jelenti, hogy valaki hozzá van szokva valamihez.

A Used to használata az angolban 3

A harmadik részben azt a nézőpontot mutatja meg nektek amikor a „used to” azt jelenti, hogy valaki hozzászokik valamihez.

A Used to használata az angolban 4

A záró részben azt a nézőpontot mutatja meg nektek amikor a „used to” azt jelenti, hogy valaki valamit rendszeresen csinált a múltban.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!