A PéldáulPéterrel adásában Dunay Péter (alapító, szakmai vezető) karácsonyi zenéket hozott el.

Miért fontos angol nyelvű zenéket hallgatni és miért hasznos?

Korábbi videóinkban már beszéltünk arról, hogy a hallás utáni szövegértés zenehallgatással is fejleszthető, hiszen az ember kiejtése a hallott szövegek alapján alakul ki.

Ehhez most egy szuper videót hoztunk el nektek Péterrel, ami karácsonyi zenékkel segíti a kiejtésedet és kicsit segít ünnepi hangulatba borítani. A videó közben Péter elmondott pár dolgot, hogy ő mit lát és mit javasol azoknak, akik a zene segítségével szeretnék fejleszteni a hallásértésüket és kiejtésüket.

Nézd csak:

Hogyan használd a zenét, mint nyelvtanulási segédeszközt?

Nagyon fontos, hogy a zene hallgatása közben olvasd a szöveget is mellé, így pár olvasás után már szinte emlékszel a szövegre és rengeteg új kifejezést tanulhatsz.

Szeretnéd tudni miért szenvednek a magyarok a szenvedő szerkezettől? Hogy, hogyan kell helyesen (és könnyen) használni a befejezett jelent vagy a függőbeszédet? Vagy, hogy miért nem oké a tippelgetős szintfelmérő? Iratkozz fel YouTube csatornánkra és kövesd a Például Péterrel sorozatot, hogy elsőként értesülj, ha új videóbloggal jelentkezünk: