Péter (a Speak nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) most egy olyan mumusról rántja le a leplet, amellyel szinte minden magyar angol-tanulónak elsőre meggyűlik a baja. Ez pedig nem más mint a módbeli segédigék. Úgyhogy tarts velünk egy újabb minisorozat erejéig, hogy egyszer és mindenkorra tisztázzuk ezt a mumust is.

Módbeli segédigék 1

Módbeli segédigék 2

Péter a módbeli segédigék sorozat második részében a must és a should segédigéket veszi górcső alá, illetve azok tagadását, mivel eléggé sokakat összezavar a dolog.

Műveltető szerkezet 3

Péter a módbeli segédigék sorozat harmadik részében a may és a might segédigék körüli misztikumokat rombolja le.

Módbeli segédigék 4

Péter a módbeli segédigék sorozat negyedik és utolsó részében a múltidőt kifejező segédigéket fogja kitárgyalni.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This