Otthon maradsz a saját magad és mások egészségének megőrzése érdekében? Akkor töltsd az időt hasznosan és tanuld meg ezeket az egészséggel kapcsolatos angol kifejezéseket. 😉

Bizonyított tény, hogy az aggodalom gyengíti az immunrendszert. Az angoltanulás azonban elterelheti figyelmed a vírushelyzet okozta stresszről, ezzel pedig még egészségednek is jót tesz. Így most tényleg tökéletes az alkalom arra, hogy fordíts egy kis időt a szókincsed fejlesztésére, hogy még színesebben és választékosabban fejezhesd ki magad.

Ezek az egészséggel kapcsolatos idiómák különösen hasznosak lesznek, hiszen mindegyiket előszeretettel használják az anyanyelvi beszélők. Valamint sokszor találkozhatsz velük filmekben, sorozatokban és könyvekben is. És neked is könnyebb dolgod lesz, ha megérted őket és bele tudod csempészni őket egy-egy beszélgetésbe.

Íme a 4 egészséggel kapcsolatos kifejezés

1) To be ill at ease – Jelentése: Feszeng, kellemetlenül érzi magát

Definition: To be uneasy, anxious, or nervous
Example: He looked ill at ease in the room full of reporters.

2) To be on one’s last legs – Jelentése: Utolsókat rúgja

Definition: To be near the end of life, usefulness, or existence.
Example: I’ve had this laptop for five years now, and it’s really on its last legs.

3) Just what the doctor ordered – Jelentése: Éppen erre volt szükség

Definition: Exactly what is wanted or needed.
Example: A short nap is just what the doctor ordered. You’ll feel refreshed in no time.

4) A pain in the neck – Jelentése: Szálka a szemben, kellemetlenség

Definition: Someone or something that is very annoying.
Example: You know, Jack, you may be my friend, but you can be a real pain in the neck sometimes!

Szánj rá a tanulásra fél órát, és írj mindegyik kifejezéssel legalább 5 példamondatot. Így tényleg megragadnak majd és később képes leszel őket használni éles helyzetekben is.

Ha pedig a szókincsed mellett szeretnéd a beszédkészséged is fejleszteni, akkor próbáld ki a 100% beszéd, 0% könyv módszert. Most már online is könnyedén tanulhatsz velünk beszédközpontúan:

Jelentkezem