Kép forrása: prostooleh – www.freepik.com

Mi köze a recepteknek a magabiztos angoltudáshoz és a nagymamákhoz? Elmesélem, lehet meg fog lepni, de hasznos lesz.

Egyszer elkövettem azt a hibát, hogy megkérdeztem a nagymamámtól a kedvenc sütim receptjét. Azért volt hiba, mert ugyan készségesen segített, én mégsem tanultam meg elkészíteni a sütit és még picit ideges is lettem. Hiszen Mama receptjében a mértékegység az „érzésre” volt.

  • „Rakok bele egy kis cukrot is, de csak úgy érzésre.”
  • „Mehet bele a tej, de csak annyi amennyit felvesz.”
  • „Rakjál bele bátran lisztet, úgyis látod amikor már elég”

Ilyen és ehhez hasonló mondatokból állt az egész recept. És ugyan Mamának tökéletesen működött – hiszen igazi konyhatündérként ő tényleg érezte az arányokat – én mégsem tanultam meg ez alapján elkészíteni a süteményt.

Kezdőként még pontos receptet kell követned

A sütés-főzésnél, és az angoltanulásnál is fontos, hogy kezdőként pontos receptet kövess. Legyen valaki, aki megmondja neked, hogy pontosan milyen lépéseket tegyél meg, és miből mennyi kell.

A konyhában ezt a szerepet egy jó recept fogja betölteni, amit pontosan követsz. Az angoltanulásban pedig egy jó tanár iránymutatásának betartásával érhetsz el mesés eredményeket. Mert ameddig kezdő vagy, addig magadtól nehéz lesz ráérezni. Ha pedig nincs ami, vagy aki segítsen, akkor nehézségekbe ütközhetsz és könnyedén feladhatod idő előtt.

Majd ha profi leszel menni fog érzésre

Ha már profi vagy, akkor aztán a sütés, a főzés, és a nyelvtanulás is jobban megy majd egyedül, érzésre. Ilyenkor már nincs akkora szükséged az iránymutatásra, könnyebben tudod fejleszteni magad. Ebben az esetben a recept, vagy a tanár már inkább csak arra kell, hogy motiváljon. De ameddig nem vagy profi semmiképp nem javaslom, hogy segítség nélkül indulj neki a dolgoknak.

Mert kezdőként az egyedüli online angoltanulásnak pontosan olyan kataszrtófális vége lehet, mintha életed első sütijének Nagyi híres és bonyolult tortáját próbálnád meg elkészíteni – ráadásul fejből. Ugye érted mire gondolok?

Kell az iránymutatás és egy jó módszer, amit pontosan követhetsz. Így az tanulás sikerélmény lesz és nem kudarc. A fejlődés pedig garantált.

Az angoltanulásban mi a 100% beszéd, 0% könyv módszer „receptjében” hiszünk. Kóstolj bele:

Jelentkezem
Share This