IKEA© = Speak! angol nyelviskola?

Múlt héten a feleségemmel az IKEA©-ban voltunk. Már régóta szekrényt kerestünk a nappaliba és a neten megtaláltuk a tökéletes svéd megoldást a problémánkra. Az áruházba érkezve céltudatosan levettük a bútort a megfelelő sor, megfelelő polcáról, ki is fizettük, bepakoltuk a kocsiba és irány haza. De, hogy kerül az IKEA és a hétvégi bútorvásárlás egy angol nyelviskola blogjára? Mert az igazán megdöbbentő felismerés csak a vásárlás után jött…

Otthon kibontottuk a csomagolást és persze rögtön ki is zúdult a jól megszokott csavar/facsavar/oldalelem/takaróelem/polc/gomb áradat a szőnyeg közepére. Az első sokk után, ami ilyenkor törvényszerűen jön, szépen nekiálltunk és a használati utasítást követve, a feleségemmel ketten, kb. 35-40 perc alatt össze is raktuk a bútort.

És miközben elégedetten néztem a Nagy Művet, a semmiből egyszer csak furkósbotként csapott homlokon a felismerés:

„Basszus, a Speak! egy az egyben olyan, mint az IKEA© és ez a szekrény.”

IKEA©:

• Sztenderd bútorokat gyárt, amik az igények 90-95 %-ra megoldást adnak.
  • Előre gyártott, egymással kompatibilis eszközöket használ.
  • Összeszerelési útmutatót ad, amit ha betartasz, megszületik a bútor.
  • Egymásra épülnek a lépések.
  • Jó, ha van egy csapattárs, aki segít az összeszerelésben és együtt gyorsabban is végeztek.

angol-nyelviskola-ikea

(kép forrása: laughingsquid.com)

Speak! angol nyelviskola:

• Sztenderd útvonal vezet a szintfelmérőtől a tanfolyamig, egyedi igényekkel nem foglalkozik.
  • 20 év alatt tökéletesre csiszolt módszert, egymást kiegészítő/erősítő nyelvi eszközöket használ.
  • Beszédcentrikus gyakorlatokat ad, amit ha használsz, meg fogsz tanulni angolul kommunikálni.
  • Egymásra épülnek a szintek.
  • Jó, ha van egy csapattárs, aki segít a gyakorlásban, és akivel egymást pörgetitek.

Szerinted Te melyik lépést tudod megspórolni az IKEA©-ban és a Speak! angol nyelviskola tanfolyamain?

• A sztenderd útvonalat? Akkor nincs garancia arra, hogy mindent látsz/megtanulsz majd.
  • A segítőtársat? Akkor nincs garancia arra, hogy a ruhásszekrényből nem lesz cipős szekrény/nem fogod halálra unni magad miközben angolul tanulsz.
  • Vagy úgy vagy vele, hogy inkább összeszerelteted mással? Nyúlj mélyen a zsebedbe/fogadj tolmácsot, aki helyetted kommunikál.

De, ha nem félmegoldásokban gondolkodsz és szeretnéd saját erődből „összeszerelni a bútort”, vagyis megtanulni angolul, akkor járd be a kitaposott ösvényt és használd az összeszerelési útmutatót.

Miért szeretik az emberek az IKEA©-t és választják egyre többen a Speak! angol nyelviskola tanfolyamait? Mert megbízható, megfizethető, azt adja, amit ígért, és pontosan úgy, ahogy az összeszerelési útmutatóban/bemutatóórán ígérte.

Kell ennél több?

Irány az IKEA© Speak angol nyelviskola!

angol-nyelviskola-team