Péter (a Speak! nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője), ismételten előveszi az -ing-es alakot az angolban. De miért éppen egy minisorozat erejéig? Mert az -ing-es alaknak is több fajtája van az angol nyelvben, többféle szófajú szót is lehet az -ing-es alakkal csinálni. Ezért most Péter ebből hoz el nektek 4 fajtát.

Az -ing-es alak fajtái az angolban 1 [PéldáulPéterrel]

Az -ing-es alak fajtái az angolban 2 [PéldáulPéterrel]

A második epizódban azt az esetet mutatja meg nektek amikor az -inge-es alak főnév szófaját veszi fel.

Az -ing-es alak fajtái az angolban 3 [PéldáulPéterrel]

A harmadik epizódban azt az esetet mutatja meg nektek amikor az -ing-es alak melléknév szófaját veszi fel.

Az -ing-es alak fajtái az angolban 4 [PéldáulPéterrel]

A záró epizódban azt az esetet mutatja meg nektek amikor az -ing-es alak főnévi igenév szófaját veszi fel.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This