Pár jó tanács, és egy gyors tájékoztatás jelenlegi vírushelyzet kapcsán, hogy megnyugtassunk titeket. Mi továbbra is nyitva tartunk és minden egészségügyi óvintézkedést megtettünk, így bátran jöhettek angolozni.

Mi nem vagyunk járványügyi szakemberek, így ebben az időszakban a magyar kormány kérései és intézkedései szerint járunk el:

• iskolánk nyitva tart, de különleges óvintézkedéseket vezettünk be
  • nem utazunk külföldre és nem fogadunk külföldieket, illetve olyanokat, akik fertőzött területen jártak

Minden erőfeszítést megteszünk a fertőzésveszély csökkentésére:

• minden nap lefertőtlenítjük a kilincseket, mosdókat, csaptelepeket, székeket és asztalokat
  • biztosítjuk a szappanos kézmosás lehetőségét (kormány szerint ez elegendő)
  • a csoportok létszámát átlag 10 fő körül tartjuk, így nem kell egyszerre sok emberrel érintkezni
  • a szünetrendet úgy szervezzük, hogy egyszerre soha ne legyen 50-60 embernél több a folyosókon
  • az ülési távolságot megnöveljük az órákon
  • arra kérünk mindenkit, hogy csak egészségesen jöjjön tanulni

Szintén a kormány kérésére arra törekszünk, és titeket is arra kérünk, hogy ne keltsünk pánikot. A szakértők egyetértenek abban, hogy a félelem minden szintje gyengíti az immunrendszert. Szóval próbáljunk nyugodtak maradni, nálunk jelenleg nincsenek betegek.

Meggyőződésünk, hogy a jelenlegi krízis után óriási szükség lesz angolul jól beszélő szakemberekre. Ezért bátorítunk mindenkit, hogy ezt a nehéz időszakot fordítsa tanulásra, önfejlesztésre.

Mi az oktatáshoz értünk. Egyik legfontosabb irányelvünk, hogy a megígért szolgáltatást, befizetett tanfolyamokat leszolgáltatjuk. Ehhez tartjuk magunkat.

Átolvastuk a magyar és az angol nyelvű közleményeket is. Ezek alapján összegyűjtöttünk pár jó tanácsot egészséged megőrzésének érdekében:

• Erősítsd minden eszközzel az immunrendszered: egészséges, tápláló, rostokban gazdag ételek; vitaminok (Szentgyörgyi Albert szavait érdemes meghallani); megfelelő mennyiségű pihenés.
  • Megelőzésképpen gargarizálj langyos vízben feloldott sóoldattal.
  • Próbáld meg elkerülni a jeges italok fogyasztását! Helyette igyál sok forró teát vagy sok vizet.
  • Moss kezet gyakran és alaposan.
  • Kerüld a kézfogást és az ölelkezést.
  • Legyél, legyünk most sokkal türelmesebbek egymáshoz, mert még azok is zaklatottabbak, akik amúgy nyugodtnak szoktak tűnni.
  • Próbálj meg nem pánikolni! Nem tesz jót neked sem, és másoknak sem.
  • Akinek most nincs munkája, foglalja el magát értelmes dologgal, például angolozzon többet, vagy sportoljon, vagy írja meg élete regényét, versét. Vagy tegyen bármit, ami az életörömét fenntartja.
  • Ne töltsetek sok időt aggódva a hírek olvasásával, nézésével. Az aggodalom gyengíti az immunrendszert.

Kívánjuk, hogy nyugalomban és egészségesen átvészeld a jelenlegi helyzetet. És várunk angolozni!