Péter (a Speak! nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője), ma a folyamatos jelent (present continuous) és annak alkalmazásait hozza el nektek. Kezdve a legismertebbel, amikor azt akarjuk kifejezni amikor valami éppen most történik.

Folyamatos jelen az angolban 1

Folyamatos jelen az angolban 2

Péter a folyamatos jelen minisorozat második részében azt a nézőpontot mutatja meg nektek, amikor a folyamatos jelennel azt tudod kifejezni hogyha valamit manapság csinálsz, vagy nem csinálsz már.

Folyamatos jelen az angolban 3

Péter a folyamatos jelen minisorozat harmadik részében azt a jelentését mutatja meg a szerkezetnek amikor a közeljövőt akarjuk kifejezni.

Folyamatos jelen az angolban 4

Péter a folyamatos jelen minisorozat záró részében azt a jelentését mutatja meg a szerkezetnek amikor azt akarod kifejezni ha valaki olyan dolgot csinál ami téged idegesít.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This