Péter (a Speak! nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője), a folyamatos jelent (present continuous) sorozathoz hasonlóan most elhozza nektek a folyamatos múlt (past continuous) szerkezetet és annak 4 különböző jelentését.

Folyamatos múlt az angolban 1 [PéldáulPéterrel]

Folyamatos múlt az angolban 2 [PéldáulPéterrel]

Péter a második részben azt a fajtáját mutatja meg nektek, amikor egy előre meghatározott időpontról beszélhetsz.

Folyamatos múlt az angolban 3 [PéldáulPéterrel]

Péter a harmadik epizódban a „páthuzamosan történő” vagyis egy időben történő eseményeket fogja bemutatni nektek.

Folyamatos múlt az angolban 4 [PéldáulPéterrel]

Péter a záró epizódban azt a fajtáját mutatja meg nektek amikor valami/valaki a múltban idegesített.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This