Ha nem akarod kinyírni magadat az angol miatt, akkor ezt el kell olvasnod

Magyarországon az angol beszéddel, az angolul történő megszólalással kapcsolatos általános érzelmi szint – sok ezer általunk megkérdezett ember (szinte) egybehangozó válasza alapján- a FÉLELEM!

• Félelem attól, hogy jól ejti-e.
  • Félelem attól, hogy nem tud válaszolni.
  • Félelem attól, hogy nem tud kérdezni.
  • Félelem attól, hogy nem fogja érteni, amit mondanak neki.
  • Félelem attól, hogy nem jutnak eszébe a szavak ott és akkor.
  • Félelem attól, hogy nyelvtanilag nem tökéletes a mondat.
  • Félelem attól, hogy nem a megfelelő igeidőt fogja használni.
  • Félelem BÁRMITŐL VAGY BÁRKITŐL, aminek vagy akinek bármilyen köze is van az angol megszólaláshoz.

Szerintetek, aki fél, látja vagy elhiszi, hogy létezik bármilyen megoldás? Aki fél, elhiszi, hogy bármikor képes lesz megszólalni angolul?

Ez van, amikor félsz az angoltól

Mi tesz az ember, amikor fél? Mert valamit tesz. Olyan nincs, hogy nem tesz semmit a témában.

Úgy tűnik, mintha nem tenne semmit, hiszen 5-10 éve folyamatosan panaszkodik, de a probléma még mindig ott van. Szóval olyan, mintha nem tenne semmit, mert még mindig nem lépett a megoldás felé. Hogy is lépett volna, hisz fél, és félelemben nem hiszi, hogy létezik megoldás.

De akkor mit tesz? Megmondom, hogy min dolgozik. Azon dolgozik folyamatosan, hogy kinyírja magát.

Azt mondja, hogy lusta ehhez. Tényleg? És változott a helyzet? Most, hogy kimondta magáról, hogy lusta, most már meg tud szólalni angolul? Ezzel kezelte a helyzetet?

Azt mondja, hogy sajnos nem maradnak meg a szavak, és kiesnek a fejéből. Tényleg? 10 évig? Ha tényleg ez a valódi ok, akkor miért nem lépett?

Azt mondja, hogy nagy problémái vannak a nyelvtannal. Tényleg? És melyikkel? Mostanra, ha valóban ez gátolja abban, hogy megszólaljon angolul, már megoldódott volna.

De nem oldódott meg.

A leghatékonyabb hazugság, amit magadnak gyártasz magadról

És ahogy múlik az idő, az ember egyre kártékonyabb lesz. Először önmagával szemben. Aztán – és ez a nagyon durva-, elkezd másokat is lebeszélni arról, hogy lépjenek.

Miért? Mert már mélyen gyökeredzik benne az a hit, hogy nem létezik megoldás.

Sőt, nagyon sok olyan esettel találkoztam, hogy ő mondja meg egy embernek, hogy mit kéne tennie ahhoz, hogy megtanuljon angolul beszélni, és egyébként, amit most próbál csinálni, tutira nem jó.

Szóval, az első fázisban kinyírja magát, aztán elkezdi kinyírni a társait.

Abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy nem létezik megoldás, és aki mégis keresi azt, vagy kínálja azt, ki kell nyírni. Egészen elképesztő mentális állapot, de így működik az ember, aki fél.

Azonban egy valamiben nem áll be pozitív változás. Még mindig nem szólal meg angolul. Miért? Mert fél.

Mindig van megoldás, csak eddig rossz helyen kerested

Szerintetek ezt lehet oldani?

Ha a fenti leírás alapján magadra ismertél, akkor igen!

A Kick start tréningünk arra van, hogy legyen lehetőségem személyesen is ’fenékbe billenteni’ téged.

Arra van, hogy feltárjuk azt, ami az alapvető félelmet kiváltotta. Mert nem értek egyet azzal, hogy kinyírod magad. Azzal meg pláne, hogy kinyírsz másokat.

Kezdj el dolgozni a félelmeden.

Kezdj el dolgozni magadon.

Kezdd el itt és most:

Dunay Péter
szakmai vezető, az előadás trénere
Speak! Nyelviskla