Volt már, hogy egy beszélgetésnél helyeselve azt válaszoltad volna, hogy „én sem”, de teljesen belezavarodtál? Egyszerűn nem tudtad hogyan fejezd ki magad?

Nem csoda, hogyha ennek az egyszerű válasznak a kifejezése összezavar. A legtöbb magyar nyelvtanulónak komoly gondokat szokott okozni, hiszen az angol nyelv teljesen más logikát használ rá, mint a magyar.

Szóval csak az a fontos, hogy megértsd és begyakorold az „angol logikáját”, hiszen egyébként semmi nehéz nincs benne. Hidd el, hogy utána már simán fog menni és a kisujjadból is simán kirázod majd az „én sem” választ.

Péter a legújabb videónkban elmagyarázza és példákkal be is gyakoroltatja veled ennek a helyes használatát. Több mint 25 éve tanít angolt, szóval hidd el, hogy meg fogod érteni a videós leckéje segítségével.

Nézd meg az 5 perces leckét:

Ne felejtsd el begyakorolni a példák segítségével

Ahhoz, hogy könnyedén használd az „én sem” válaszokat tényleg nélkülözhetetlen a gyakorlás. Szóval arra kérlek, hogy csináld meg a videóban Péter által feladott házi feladatot és írj 15 mondatot.

Segíteni fognak a videó végén felsorolt példamondatok, amiket ide is kiírunk neked, hogy könnyen dolgozhass velük:

• I can’t sleep. (Nem tudok aludni.) – Neither can I. (Én sem tudok aludni.)
  • I don’t want to sleep. (Nem akarok aludni.) – Neither do I. (Én sem akarok aludni.)
  • I won’t sleep. (Nem fogok aludni.) – Neiter will I. (Én sem fogok aludni.)
  • I shouldn’t sleep. (Nem kellene aludnom.) – Neither should I. (Nekem sem kellene aludnom.)
  • I can’t sing. (Nem tudok énekelni.) – Neither can I. (Én sem tudok énekelni.)
  • I don’t want to sing. (Nem akarok énekelni.) – Neither do I. (Én sem akarok énekelni.)
  • I won’t sing. (Nem fogok énekelni.) – Neiter will I. (Én sem fogok énekelni.)
  • I shouldn’t sing. (Nem kellene énekelnem.) – Neither should I. (Nekem sem kellene énekelnem.)

Még több ingyenes angol lecke vár Rád

Szívesen tanulnál még Péter ingyenes angol leckéiből? Akkor iratkozz fel a Youtube csatornánkra további videókért:

Csak kattints ide, és többet egy videóról sem maradsz le!