Folytatjuk tanárainkkal az interjúsorozat. Ma Bácskai Csaba, a Speak! Nyelviskola tanára árulja el: Hogyan tanult meg angolul? Hogyan került Angliába és mit csinált ott, milyen élmények élték? Mért lett angol tanár?  Hogyan éli meg az online angolt? és még sok minden mást.

Mondj pár dolgot magadról!

Finnországban csináltam a Bachelert és Malajziában is voltam egy évet cserediák. Nagyon szeretem a járműveket, így vezetni és bringázni. Pre-corona bringával jártam a Speakbe, minden nap, igen még hóban is. Akkor volt a móka, hogy legalább csúszott.

Hogyan tanultál meg angolul?

Hát nem az iskolában… Filmeket/sorozatokat néztem, először magyar felirattal aztán újra-újra megnéztem őket angollal és így rám ragadt. Érdekelt egy csomó minden már régen is, ahhoz pedig angolul kellett tudni, hogy akkoriban ezeket az infokat megszerezzem. Kis kényszer sose baj.

Hogyan használod az angolt a mindennapjaidban?

Van sok nemzetközi ismerősöm itt Budapesten is, velük beszélgetek. Meg bármi amit nézek az csak és kizárólag angolul.

Mi a legpozitívabb élményed eddig az angollal kapcsolatosan?

Az ahogy a világ tényleg kinyílik, és lehetőséged van egy más nyelven egy más szemléletet felvenni.

Merre jártál már a világban, ahol hasznát vetted az angolnak?

Rengeteg helyen, Ázsia nagy részén, Amerikában és természetesen szerte széjjel Europában.

Hol volt a legkönnyebb angolul megértetni magad és miért?

Egyértelműen anyanyelviekkel, hiszen azon a szinten mozgok.

Milyen az angol kiejtésed? Kitől vagy hol sajátítottad el?

Az is csak úgy ragadt, a sok film miatt az amerikai az alapértelmezett. Ellenben jó vagyok más akkcentusok utánzásában is, ha többet foglalkoznék vele, lehetne bármelyik az alapértelmezett.

Miért lettél angol tanár?

Mert adódott a lehetőség és nagyon tetszett a módszer és a környezet.

Hogyan lettél a Speak! tanára és mikor?

2017 októberében csöppentem bele, mert édesanyám itt kezdett el angol órákra járni.

Milyen az életed, a munkád a Speakben a belépésedtől?

Noice! Mozgalmas. Szeretek a diákokkal foglalkozni, egyébként is embercentrikus vagyok.

Hogyan élted meg az elmúlt közel egy évet? Mi volt ebben a legrosszabb és a legjobb? Mi hiányzik és miből van túl sok?

Voltak hullámvölgyek, de nem hagytam magam és önös érdekből kihúztam magam ebből. A jó dolog, a tavaly nyár volt, az egészen normális volt. A legrosszabb a csoportjaim elvesztése amikor bezárt a suli. A rendes zenei fesztiválok hiányoznak. Hülyéből van túl sok, mint mindig.

Mit jelent Neked az online oktatás? Mit szeretsz az online oktatásban és mit nem?

Szerintem ez a jövő, már biztos, hogy marad. Megszoktam és jó, nyilván a fizikai jelenlét más volt és szerettem azt is, de most ez van.

Hogyan változtatta meg a mindennapjaidat az online angol oktatás?

Hát gondolom, hogy nem sokat kellett otthonról kimozdulnom. Most már elég belőle.

Milyen online oktatást nem ajánlasz senkinek és miért nem?

„Sebészetet”, azt úgy nehéz lenne és nagy a tét.

Számodra mi a legnagyobb különbség az online és a személyes kontakttal járó órák közt?

A légkör, amit a fizikai órák nyújtanak az semmivel sem utánozható. Így viszont sokkal többen több helyről képesek angolt tanulni és ez legnagyobb jóság benne.

Csoportos órák vagy magánórák? Melyiket miért szereted vagy nem szereted? Melyiket kinek ajánlod?

Mindkettőt ugyanannyira. Inkább a diák személyiségén múlik melyik ajánlható.

Melyik áll hozzád közelebb és miért?

A csoportos órák talán, így egyszerre több ember fejlődését követhetem nyomon.

Mesélj pár olyan „szpíkes” sikersztorit, amire igazán büszke vagy?

Offline tudok jó sokat. Olyan diákok akik 1, 1,5 vagy akár 2 éve tanulnak már velem.

Szerinted miért jó a Speak!-ben diáknak lenni?

A legjobb módszer, ez tényleg az ahogy lehetséges angolul megtanulni. Meg a legjobb fej tanárok is errefelé rezidálnak (találhatóak).

Mi motivál Téged napról napra?

Most éppen egy hatalmas nagy utazás valami kellemes meleg tengerpartra.

Hogyan látod magadat 5 év múlva?

Őszebb hajúan, de daliásan.

A Speak!-et?

Egy vezető nyelviskolává fog előlépni az elkövetkezendő években. Angol tanításra szükség lesz, mert az iskolákban nincs meg a megfelelő szint. És az embereknek minden le van fordítva magyarra és a szájukba adva. Maguktól nem fognak megtanulni, de szükség lesz angolra mindenképpen.

És Magyarországot, az angol nyelv tudása oldaláról?

Talán lesz fejlődés. De ha az angolt háttérbe sorolják tévesen a nemzeti érdekekre hivatkozva, akkor sokkal lassabb lesz a fejlődés. Szerintem a mi nemzeti érdekünk, hogy mindenki jól beszéljen angolul.

Ha Te is fejlesztenéd az angolod Csabival  vagy a Speak! Nyelviskola bármely tanárával, akkor első lépésként töltsd ki ingyenes online angol szintfelmérőnket. Kijavítjuk, utána felhívunk, kiértékeljük közösen és adni fogunk pár tanácsot annak érdekében, hogy fejlődhess az angol beszédben.