Kép forrása: canva – canva.com

Mindenki szeretné a legtöbbet kihozni a nyárból, de nem is olyan egyszerű feladat színes programokkal megtölteni ezt a néhány hónapot. Főleg akkor, ha az egész családot le kell nyűgözni a kreatívabbnál kreatívabb ötletekkel. Ebben a melegben ráadásul még nehezebb ötletelni… ezért most megtettük helyetted, összegyűjtöttük az amerikaiakét! 

Kíváncsiak voltunk rá, hogy az amerikaiak mivel ütik el az időt ilyenkor, ezért készítettük egy listát, és összeírtuk a legnépszerűbb nyári szabadidős tevékenységeket. Biztosan ismerős lesz néhány az amerikai filmekből, de ha még nem próbáltad a listánkban szereplő programokat, itt az ideje, hogy bakancslistát készíts, és kipipáld őket! A cikkünket olvasva pedig egy kicsit még az angolra is rágyúrhatsz. Tarts velünk, és nem fogsz egy percig sem unatkozni a nyár hátralévő részében!

1. Hűsítő limonádét szürcsölnek

Ugye neked is megvan az a klasszikus jelenet az amerikai filmekből, amikor a szereplők magasfalú üvegpohárból iszogatják a limonádét a tornácon? Ilyenkor mindig megjön az ember kedve, hogy otthon is készítsen egy kancsóval a frissítő, jeges nedűből! Én legalábbis azonnal szaladok a konyhába, hogy egy kis citromos lével hűsítsem magam. Kerestem egy klasszikus amerikai receptet, ami bár nem sokban tér el azoktól a limonádéktól, amiket itthon készítünk, viszont a videó megtekintése közben legalább próbára teheted az angoltudásodat!

Íme a recept! Én már kipróbáltam, és isteni:

2. Elmennek piknikezni

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az amerikaiak szeretnek kiszabadulni a szabadba és a természetbe, ha van rá alkalmuk. Nyáron pedig minden adott ahhoz, hogy egy kis kirándulással egybekötött pikniket szervezzenek mindenféle finomsággal felpakolva! Nekem a piknikről mindig a Maci Laci című mese jut eszembe, aki előszeretettel csórta el a gyanútlan túrázók és piknikezők ételeit. Valószínűleg emiatt maradtak meg bennem olyan élénken a klasszikus piknikhez dukáló kiegészítők, mint a piros kockás takaró és a fonott piknikkosár, tele mindenféle földi jóval: szendvicsekkel, friss gyümölcsökkel, limonádéval. Ezt igazán könnyű itthon is kipróbálni, és már meg is van a tökéletes randiötlet.

3. Barbecue partyt tartanak

Ami nálunk kerti sütögetés, az az amerikaiaknál barbecue! Persze a bogrács és a szalonnasütés helyett ők egészen mást készítenek ezeken az eseményeken. Családok és baráti társaságok gyakran gyűlnek össze, hogy egy egész napos kerti sütőgetést tartsanak, aminek fénypontja a grillezés! Ilyenkor ragacsos BBQ oldalast, hamburgert, hot-dogot, grillezett zöldségeket és csöves kukoricát készítenek. Persze elmaradhatatlan köret az előző este elkészített burgonyasaláta, desszertnek pedig jöhet a Baked Alaska nevű torta, aminek tésztarétegei közt különböző ízű fagylaltok kapnak helyet, a torta külsejét pedig karamellizált habcsókok alkotják. Máris összefutott a nyál a szánkban… 

A Baked Alaska receptjét is kipróbálhatod, ehhez is kerestünk egy tuti videót. Igaz, nézni is elég izgalmas, ahogyan ez az édesség készül, de mi bátorítunk, hogy élesben is teszteld!

4. Csillaglesre mennek és tábortüzet gyújtanak

A tábori hangulatot idéző program remek alkalom arra, hogy összejöjjön a család, és közös emlékekkel, régi sztorikkal szórakoztassák egymást. Persze ha a párunkkal összebújva keresnénk a csillagképeket, az is kiváló ötlet, sőt, akár a baráti társaságot is összecsődíthetjük, de akkor készüljünk, hogy biztosan előkerül egy-két rémisztő történet is. Nem is feltétlenül kell kimozdulni, hiszen a kertben is szuper hangulatú estét szervezhetünk. A csillagles mellé elmaradhatatlan nassolnivaló a nyársra tűzött, tűzben grillezett pillecukor, de csak óvatosan, mert ez a ragacsos finomság nagyon forró!

5. Sárkányt eregetnek

Szerintem ez egy olyan tevékenység, amit gyerekként és felnőttként is önfeledten élvezhet az ember! Ha pedig közös családi program a terv, arra kifejezetten tökéletes. Már csak egy olyan szabad placcot kell keresni, ahol sem fák, sem villanypóznák nem akadályozzák, hogy papírsárkányunk az egekbe szökjön. Persze az sem árt, ha szeles napot választasz a nagy kalandhoz.

Akár egész napos programot is kerekíthettek belőle, ha előtte sajátkezűleg készítitek el a sárkányt! Ehhez is találtunk egy elég informatív videót, közben még néhány új angol szót is megtanulhatsz:

6. Együtt sportolnak a szabadban

Baseball, amerikai foci, frizbi… Nyáron is nagy sikere van ezeknek a sportoknak, de nem csupán a tévéközvetítéseken keresztül lehet részese az ember. Sok amerikai családban fontos szerepe van a közös mozgásnak, persze csak játékosan, a hátsó udvaron, vagy esetleg egy parkban. A családi mérkőzéseknek rendszerint van egy jelképes fődíja is, hogy még motiváltabbak legyenek a játékosok. Persze nem kell megtanulnod az amerikai sportok szabályait ahhoz, hogy együtt élvezhessétek az aktív időt, más játékot is választhattok: biciklizés, tollasozás, vagy foci? Vagy van még egy ennél is jobb ötletünk. Játsszatok kidobóst vízzel megtöltött lufikkal! Így még hűsölni is tudtok, mert tuti, hogy ezt a játékot nem ússzátok meg szárazon.

7. Nemzeti parkokban kirándulnak

Sok család tölti a nyári szünidőt különféle nemzeti parkokban, kempingekben. Ehhez rendszerint hatalmas lakóautókat bérelnek, és úgy vágnak neki a nagy kalandnak, ami akár hetekig is eltarthat! Inspirálódhatsz tőlük, ugyanis Magyarországon is számos nemzeti park és izgalmas táj várja, hogy felfedezd őket. Készíts előre menetrendet, hogy minden napra jusson program és látnivaló! Ne felejtsd otthon a túracipőt, mert szükséged lesz rá a terepen, és ügyelj arra is, hogy mindig legyen nálad ivóvíz, a melegben különösen szükséged lesz rá.

Eszembe jutott az egyik legmókásabb Robin Williams film, ami éppen egy kempingezni induló család kalandjait kíséri végig… A címe Rumlis vakáció (RV). Ha inkább otthon maradnál, ezzel is elütheted az időt, de egyet ígérj meg nekünk: eredeti nyelven nézed meg, hogy a napi angolozás is meglegyen!

8. Vidámparkokat látogatnak

Ha nyár, akkor vidámpark! Az amerikai városokban minden nyáron fesztiválok, városi ünnepek kerülnek megrendezésre, ezekről pedig nem hiányozhatnak a vásári mutatványosok és a vidámpark sem! Vidámparkba látogatni felér egy egésznapos programmal, hiszen különböző ételeket kóstolhat az ember, és mindenféle játékokra ülhet fel. Akik inkább a földön maradnának, ügyességi játékokkal üthetik el az időt, a céllövölde az egyik legnépszerűbb a játékok között. Szerencsére itthon is minden nyáron akad lehetőség arra, hogy felpörgessük az adrenalinszintünket és kipróbáljunk néhány vidámparki attrakciót.

Kedvet kaptál valamelyik „amerikai” programhoz? Örülünk, ha tudtunk segíteni! De azért az angolozást se hanyagold el nyáron, két program közé illessz be egy kis gyakorlást is. Ha pedig szeretnél még bátrabban, még jobban és választékosabban beszélni angolul, akkor keress minket! Első lépésként pedig töltsd ki ingyenes angol szintfelmérőnket, hogy segíteni tudjunk elindulni.

Gerenda Ingrid
szövegíró

Share This