Imádod a sorozatokat és szeretnéd erősíteni az angolodat is? Óriási szerencséd van.

Könnyen összekötheted a kellemeset a hasznossal, ha pár apróságra odafigyelsz.

A sorozatozás fejleszti a hallás utáni megértésed és a szókincsed, emellett pedig még szórakoztat is. Szóval csak imádni lehet.

Ezekre figyelj, ha fejleszteni akarod az angolod

Van azért pár dolog, ami érdemes betartanod, ha tényleg tanulni is szeretnél kedvenceidből:

1) Csakis eredeti nyelven

Ez az a pont, amit azt hiszem nem kell megmagyaráznom. Alap, hogyha az angolt szeretnéd gyakorolni, akkor angolul nézd a sorozatokat is.

2) Kapcsold be az angol feliratot

A magyar felirat kényelmesebb megoldás, de közel sem fejleszti úgy a nyelvtudásod, mintha angol feliratot használnál.

3) Ne ess kétségbe

Ha egy részt nem sikerül megértened felirattal sem, akkor se keseredj el! Hiszen még az anyanyelvi beszélgetéseknél is előfordul, hogy nem értjük azt, amit a másik mond! Inkább használd ki a technológia előnyeit és tekerj vissza, vagy akár szótárazz ki pár szót.

Az új legjobb barátod lesz

Ha komolyan beleásnád magad az angol sorozatokba, akkor a Netflix lehet a tökéletes társad.

Itt ugyanis MINDENHEZ van angol hang és angol felirat. Így nem kell azzal bajlódnod, hogy feliratot töltögess le, vagy épp órákig kutass egy eredeti nyelvű epizódért.

Azért is jó szívvel ajánlom, mert kicsit rákényszerít az angolra, mivel a náluk elérhető művek nagy részéhez egyáltalán nincs magyar szinkron és felirat. Így nem tudsz elkényelmesedni, ha néznél valamit, akkor azt csak angolul teheted.

Ugyan a Netflix egy havidíjas megoldás, de ha komolyan gondolod a nyelvtanulást és igazi sorozatrajongó vagy, akkor szerintem megéri áldoznod rá.

Ezután semmi nem állhat az utadba, akár a mobilodon is sorozatozhatsz, bármerre is jársz.

Ráadásul az első hónapban minden ingyenes 🙂

Azért ne feledkezz meg arról, hogy hol tartasz

Még egy fontos tanács a végére: azt javaslom, hogy a sorozatválasztásnál vedd figyelembe a jelenlegi tudásszintedet.

Kezdőknek azt szoktuk ajánlani, hogy válasszanak szitkomokat (helyzetkomédiákat), mint például a Jóbarátok (Friends), az Agymenők (The Big Bang Theory), vagy az Így jártam anyátokkal (How I Met Your Mother).

Ugyanis ezek rövidek és általában könnyebb a nyelvezetük. Valamint az is komoly előnyük, hogy a hétköznapi nyelvhasználatot tudod begyakorolni velük.

Ha ezeket már kezded megérteni, akkor pedig jöhetnek a hosszabb és nehezebben érthető sorozatok és filmek is.

Jó szórakozást és jó tanulást 🙂

Ha igazán komolyan gondolod a nyelvtanulást, akkor a beszéd gyakorlására is komoly hangsúlyt kell fektetned. Ebben segít a mi módszerünk, ami 100% beszédgyakorlásból áll. Próbáld ki ingyen:

button