Vannak olyan élethelyzetek, ahol érdemes megtanulni pár olyan mondatot, kifejezést és jól beégetni, amit bátran és nagyon jól fogsz tudni használni, mint például az utazásnál és azon belül is a pályaudvaron területén. 

Ezért most 10 olyan mondatot gyűjtöttünk össze, ami ebben fog neked segíteni.

Íme a videó:

 

Minden mondatot látni fogsz és hallani kétszer a videó végén, szóval kövesd a mondatokat és hallgasd, hogy hogyan hangzik, így jobban megtanulod a kiejtését és nehezebben felejted el.

 

Szeretnéd tudni miért szenvednek a magyarok a szenvedő szerkezettől? Vagy, hogyan kell helyesen (és könnyen) használni a befejezett jelent vagy a függőbeszédet? Vagy, hogy miért nem oké a tippelgetős szintfelmérő? Iratkozz fel YouTube csatornánkra és kövesd a Például Péterrel sorozatot, hogy elsőként értesülj, ha új videóbloggal jelentkezünk:


Share This