Péter (a Speak! Nyelviskola egyik alapítója és jelenleg szakmai vezetője) most egy olyan sorozatot hoz el nektek amiben összehasonlítja a „will” és a „going to” szerkezeteket, mert még mindig sokaknak gondot okoz, hogy melyiket mikor is kell alkalmazni az angolban.

Will vagy Going to az angolban 1

Az első részben azt az estet mutatja meg amikor jósolsz mindkettő szerkezettel.

Will vagy Going to az angolban 2

A második részben azt az estet mutatja meg amikor valamit tervezel.

Will vagy Going to az angolban 3

A harmadik részben azt az estet mutatja meg amikor megígérsz valamit.

Will vagy Going to az angolban 4

A záró részben azt az estet mutatja meg amikor segítséget ajánlasz fel, valamint leveszi a will és a going to által okozott terhet a vállatokról egyszer és mindenkorra.

Ha szeretnél az angollal komolyabban is foglalkozni és megtanulni magabiztosan és helyesen beszélni, akkor első lépésként töltsd ki a nyelviskola ingyenes online (és kötelezettségmentes) szintfelmérőjét!

Share This