2004-ben indult útjára az egyik kedvenc sorozatom, a Született Feleségek. Tinédzser voltam még, amikor pénteken iskola után alig vártam, hogy megnézhessem az új részeket.

Mivel a magyar szinkron bőven le volt még maradva, kénytelen voltam angolul nézni, angol felirattal. Rengeteget segített a kiejtésemen és számos új kifejezést tanultam a sorozatból. Kétség nem fér hozzá, hogy ez a műsor nem lett volna ugyanaz Gaby őrületes személyisége nélkül, akit Eva Longoria alakított a sorozatban. Számos, ma is használt idézet származik a tollából, ami a háziasszonyoknak, feleségeknek kihagyhatatlan támaszt nyújt, ha vitára kerül sor otthon.

Lássuk a 8 zseniális, örökérvényű idézetet, amit Mrs. Solisnak köszönhetünk:

1) Amikor Gaby politizálni próbált:

„Olvastam az alkotmányt és nem védi a ronda embereket”

2) Personal favourite következik, amit a mai napig bevetek, ha takarításról van szó:

A pillanat, amikor kiderült, hogy milyen házias a mi Gabrielle Solis-unk:

„Tudod mennyire unatkoztam ma? Ilyen közel voltam, hogy kitakarítsam a házat.”

3) Az egyik legjobb jelenet volt, amikor Gaby vitába szállt Mary nővérrel az élet igazi örömeiről. (Btw.: Te csípted Mary nővért?)

– „Pénzzel nem lehet boldogságot venni”
– „Persze, hogy lehet. Ez csak egy hazugság, amit a szegény embereknek mondunk, hogy ne lázadjanak fel.”

4) Mindannyian tudjuk, hogy nem a főzőtudományáról lett híres. Így persze nem lepődtünk meg, amikor egymásra rakott pár pirítóst és elnevezte „reggeli”-nek.

„Itt van, csináltam reggelit.”

5) A pillanat, amikor próbálta elmagyarázni miért fontos megtartani a bor party-kat

„Oké…látod, ez a probléma a józansággal…életeket tesz tönkre.”

6) Amikor a gyerekeit hibáztatta, hogy felszedett „pár” kilót….

„Az ok, amiért diétázom, hogy 18 hónapon keresztül hordtalak ki titeket porontyokat és ezért lett Anya kövér.
és Te! Ott! Te tetted ezt!

7) Amikor Carlos mozgássérült igazolványát használta, hogy közelebb álljon a bevásárlóközpont bejáratához. Persze ez nem mindenkinek tetszett…

„Nekem egész nap magassarkúban kell járnom. Neked meg csak üldögélni a székben és gurulgatni.”

8)  Az utolsó és egyben a legijesztőbb, amikor Carlos megkérte Gaby-t, hogy vegyen vissza a vásárlásból, amit mindannyiunk tudunk, hogy a legféltettebb kincse

„Visszavinni a cipőket?! Nem tudok veled beszélni, amikor ilyen hisztérikus vagy.”

A Született Feleségek szuper, de önmagában egyetlen sorozat sem fog megtanítani angolul beszélni. Szerencsére itt vagyunk mi, és a 100% beszéd, 0% könyv módszer, és segítünk a gyakorlatba is átültetni azokat a szavakat, mondatokat, amiket a sorozatból tanultál:

button