Az angol idiómák állati hasznosak, hiszen színesebbé teszik a szókincsedet. Ezért ma elhoztuk neked az állatokkal kapcsolatos kifejezésgyűjteményünk 2. részét.

Az első részben 4 állatos idiómát hoztunk nektek, és egyszerűen imádtátok őket. Nem is csoda, hiszen a magyarban is rengeteg állatokkal kapcsolatos kifejezést használunk, így érdemes tisztában lenni ezek angol verziójával is. Ha pedig szereted az állatokat, akkor különösen könnyű lesz megjegyezned őket.

Az idiómák amúgy is igaz nyelvtanulói csemegének számítanak, hiszen ezeket a kifejezéseket nem szó szerint kell fordítani, sokszor egészen mást jelentenek, mint amit elsőre gondolnánk. (Ilyen idióma például magyarban a „Köti az ebet a karóhoz” kifejezés.)

Jöjjön tehát 4 újabb állati idióma:

1. As busy as a beaver – Jelentése: Szorgos, mint a hangya

Definition: Very busy, or hardworking. (The phrase refers to beavers’ reputation for being extremely industrious.)
Example: Laundry, dishes, and errands, all in one day? You’ve been as busy as a beaver.

2. Has the cat got your tongue? – Jelentése: Elvitte a cica a nyelved?

Definition: A humorous question directed at one who is not speaking very much or at all.
Example: We haven’t heard from you all morning. Has the cat got your tongue?

3. To eat like a horse – Jelentése: Zabál, mint egy ló

Definition: To eat large quantities of food.
Example: No wonder he’s fat. He eats like a horse.

4. To rat on someone – Jelentése: Árulkodni valakire / beárulni valakit

Definition: To report someone’s bad behavior to someone in authority.
Example: I can’t believe you ratted on me like that to mom and dad.

Ennyi lett volna a második rész. Ha tetszettek, akkor érdemes visszanézned a blogunkra hasonló érdekes kifejezésgyűjteményekért. 🙂 Sőt, ha van rá igény, akkor akár az állatos idiómákból is össze tudunk gyűjteni egy harmadik részt.

Ha nem csak az angol szókincsedet, hanem a beszédkészségedet is fejlesztenéd, akkor érdemes kipróbálnod a Speak! Nyelviskolát. Gyere el hozzánk egy ingyen szintfelmérésre és ismerkedj meg a 100% beszéd, 0% könyv módszerrel:

Jelentkezem

Piroska Dóri, marketinges
Speak! Nyelviskola

Share This