Honnan meríti a motivációt Feri ahhoz, hogy a vírushelyzet alatt is folytassa az angoltanulást online? Elmeséli friss interjúnkban!

Névjegy: Feri nem érezte jól magát azzal, hogy nem tud angolul. Ezért munkája mellett belevetette magát a nyelvtanulásba és a vírus sem állíthatta meg. Jelenleg online magánórákkal tanul nálunk és még élvezi is. 🙂

SpeakMan: Mesélj pár mondatot magadról kérlek. Mivel foglalkozol és mi a hobbid?

Feri: Speciális építőanyagokkal kereskedek. Hobbijaim a zene, az olvasás, a számítógép és a nyelvtanulás.

SpeakMan: Miért szeretnél megtanulni angolul?

Feri: Nem érzem jól magam, hogy nem tudok angolul. Nincs vele megnevezhető célom, de szeretnék folyékonyan beszélni, megérteni a folyékony angol beszédet és eredetiben olvasni angol könyveket (P.G. Wodehouse, Agatha Christie, Arthur Conan Doyle)

SpeakMan: Miért döntöttél úgy, hogy online folytatod az angoltanulást?

Feri: Mert pillanatnyilag nincs más lehetőségem, abbahagyni pedig nem szeretném.

SpeakMan: Mi adja neked a motivációt ahhoz, hogy a vírushelyzet ellenére se add fel  az angolozást?

Feri: Ugyanaz, mint a járvány előtt. Szeretnék megtanulni angolul.

SpeakMan: Mik a tapasztalataid, hogy tetszenek az online órák?

Feri: Nekem nagyon tetszik, mert az egyszemélyes foglalkozás sok lehetőséget ad extra kérdések megbeszélésére is.

SpeakMan: Van olyan, amiben szerinted az online órák jobbak mint a hagyományos órák?

Feri: Igen, mert technikailag több lehetőséget nyújt, mint a hagyományos óra. Meg lehet osztani a képernyőt, közösen lehet dolgozni ugyanazon az anyagon, elő lehet keresni régebbi dolgokat a gépről, felvételt lehet készíteni (bár ezt a lehetőséget eddig még nem használtam ki), írásban lehet chatelni. Ez utóbbi pl. azért jó, mert amíg a másik beszél, addig le tudom írni a közben felmerült kérdésimet anélkül, hogy megszakítanám.

SpeakMan: Mit tanácsolnál azoknak, akik most vágnak bele az angoltanulásba? Vagy mivel biztatnád azokat, akik nem mernek belevágni?

Feri: Nem jó halogatni a dolgokat! Minél hamarabb kezdesz bele, annál hamarabb éred el a célt. Az angol a világ közvetítő nyelve, nem lehet nélküle teljes az ember tudása és nem lehet kihasználni nélküle az összes lehetőségeket sem. Mellesleg (legalábbis nekem) még szórakoztató is!

 

Feri, még egyszer köszönjük, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat. További jó angolozást kívánunk neked!


Szeretnél te is ilyen nyelvtanulási sikereket elérni? Akkor próbáld ki beszédközpontú online angolóráinkat:

Jelentkezem
Share This