Ne tanulj meg angolul! Az angol tanulás fertőz!

Súlyos kockázatokkal és mellékhatásokkal jár, ha megtanulsz angolul. Jó, ha tudod, hogy az angol tanulás és a magabiztos nyelvtudás fertőző. Nyelvdokiként a következő helyzetekben erősen ellenjavallom a magabiztos, aktív és kommunikációképes nyelvtudást. Mutatom a rizikófaktorokat:

• Ne tanulj meg angolul, ha mindig szorongani szeretnél, amikor meg kell szólalnod.
  • Ne tanulj meg angolul, ha eldöntötted, hogy nem akarsz előrelépni a munkahelyeden.
  • Ne tanulj meg angolul, ha egy külföldi utazás során mindig másokat szeretnél élő pajzsként magad előtt tolni, ha le kell adni egy éttermi rendelést.
  • Ne tanulj meg angolul, ha nem akarsz 6 számjegyű fizetést és sarokirodát, amihez magabiztosan kellene megugranod egy angol nyelvű állásinterjú lécét.
  • Ne tanulj meg angolul, ha kukán szeretnél állni, amikor leszólít egy kedvesen mosolygó, brit turista a Deák téren, hogy megkérdezze, hol van a Parlament.
  • Ne tanulj meg angolul, ha nem akarsz felfedezni új országokat, titokzatos városokat, ismeretlen kultúrákat.
  • Ne tanulj meg angolul, ha Neked elég az emberi tudástár 1%-a (kb. ennyi információ érhető el magyarul), és nem vagy kíváncsi a „maradék” 99%-ra.
  • És végül ne tanulj meg angolul, ha nem akarod magabiztosnak érezni magad az életedben, tudva azt, hogy milyen kincset érő tudás van a fejedben.

angol-tanulas-kepes-vagy-ra

Az angol tanulás fertőz!

• Az angol tanulás a kezedbe adja a kulcsot, amivel kinyithatod a lehetőségeidre nyíló ajtókat.
  • Az angol tanulás hozzásegít egy olyan élet megéléséhez, amiben kevesebbet aggódsz a jövőd miatt.
  • Az angol tanulás belépőjegy ahhoz az életmozihoz, amit a Te főszerepléseddel forgatnak.
  • Az angol tanulás az a láthatatlan burok, amiről lepattannak a váratlan helyzetek.
  • Az angol tanulás megrajzolja azt a térképet, ami után nem süketen és vakon fogsz tapogatózni a sötétségben, hanem a legrövidebb juttat el a célodig.

Én mondtam. Az angol tanulás sok nem kívánt mellékhatással jár. Javaslat: otthoni terápiával nem, csak szakértői felügyelet mellett alkalmazandó.

angol-tanulas-doktor