Kép forrása: senivpetro – www.freepik.com

Úgy érzem megéri egy kicsit beszélni arról, hogy miért és miképp éri meg angolul tanulni, ha valaki új élményekre válik. Motiváló lesz! 😉

• Élmény megnézni a kedvenc filmed angolul, és hallani kedvenc színészeid eredeti hangját.
  • Élmény utazás közben valóban megismerni a kultúrát, és jókat beszélgetni a helyiekkel angolul.
  • Élmény, amikor egy fesztiválon együtt sörözöl és angolul poénkodsz az új külföldi barátaiddal.
  • Élmény megszerezni álmaid munkáját, amitől eddig az angoltudás hiánya tartott vissza.
  • Élmény belemélyedni a kedvenc témádba és órákig nézegetni róla azokat az izgalmas cikkeket és videókat, amik angolul jelentek csak meg.
  • Élmény azonnal hozzájutni kedvenc könyveidhez és filmjeidhez, mert nem kell a magyarra fordításukra várnod.
  • Élmény angolul útbaigazítani egy elveszett turistát, majd beszélgetni vele pár percet arról, hogy mi tetszik neki az országunkban, és honnan jött.
  • Élmény nagyot nevetni a Jóbarátok egyik olyan poénján, ami a magyar fordításban elveszett, de angolul ütős.
  • Élmény kijönni egy sikeres állásinterjúról, ahol gond nélkül váltottál angolra, amikor meg kellett csillogtatni a nyelvtudásod.
  • Élmény, hogyha beszéled a világnyelvet és tudod, hogy az kitárja előtted az egész világot.

Ugye több érvet nem kell felhoznom, hogy meggyőzzelek arról, hogy az angoltudás egy ÉLMÉNY. Egyszerűen jobb lehetőségeket jelent az életben, így sokkal több élményt tudsz vele beszerezni. Tiszta sor.

De lehet az angoltanulás is élmény?

Szerintem erre a kérdésre a legtöbb ember gondolkodás nélkül rávágná, hogy nem. Maga a tanulás sokszor a szükséges rossznak tűnik. Nem is csoda, ha a hagyományos nyelvtanítást vesszük alapul:

• Nem élmény száraz tankönyveket bújni.
  • Nem élmény nyelvtani szerkezeteket és képleteket memorizálni.
  • Nem élmény egy tanár sokszor érthetetlen magyarázatait hallgatni.
  • Nem élmény angol szavakat magolni.
  • Nem élmény munkafüzetek életszerűtlen feladatait töltögetni.
  • Nem élmény recsegő magnón hallgatni párbeszédeket, amiken furcsa kiejtéssel beszélnek.
  • Nem élmény, hogyha meg kellene szólalnunk angolul, de nem merünk.

De a felsoroltak mind a megszokott elméleti tanítási módszerhez köthető kellemetlenségek. És szerencsére ma már vannak teljesen más, modern és gyakorlatias módszerek is a tanulásra, amikkel igenis élmény lehet az angolozás:

• Élmény hogyha úgy tanulhatod az angolt, ahogy az anyanyelvedet is megtanultad: beszéd által.
  • Élmény hogyha olyanokkal tanulhatsz együtt, akikkel pontosan egy szinten vagy és ezért nem ciki ha hibázol.
  • Élmény hogyha a tanár magyarázás helyett gyakorlatokkal értetik meg veled a nyelvtant.
  • Élmény hogyha a szókincs jó beszélgetések közben ragad rád.
  • Élmény hogyha tankönyvek olvasgatása helyett az órán tényleg használod a nyelvet és dumálsz.
  • Élmény hogyha olyan módszerrel tanulsz, ami segít legyőzni a megszólalástól való félelmet és fokozatosan eljuttat a magabiztos angol beszédig.

A módszer a kulcs

Ahhoz, hogy ne csak az angoltudás, de a nyelv megtanulás is élmény legyen egyszerűen egy jó módszerre van szükséged. Amivel az órák modernek, illeszkednek a tudásszintedhez, és beszédközpontúak. És amivel jófej és motivált tanulótársakkal és tanárral dolgozhatsz együtt.

Ez a kulcsa annak, hogy a tanulás hatékony és élvezetes legyen. És ez a Speak! Nyelviskola 100% beszéd, 0% könyv módszerének a lényege. Próbáld ki az angoltanulás új élményét online óráinkon:

Jelentkezem