Kép forrása: wayhomestudio – www.freepik.com

Volt már, hogy elámulva hallgattál valakit, aki nagyon választékosan beszélt? Szeretnénk segíteni, hogy a Te angolod is lenyűgözzön másokat a választékosságával.

Ezért összegyűjtöttük egy újabb adag szinonimát gyakran használt angol szavakhoz. Ma a fontos főnevek vannak a soron, amiknek érdemes megtanulnod a tökéletes helyettesítő szavait. Természetesen most is segítünk példamondatokkal, hogy használni is tudd a frissen megtanult szinonimákat. 🙂

A szeretet, azaz a “love” szó szinonimái

affection = szeretet
Example: Tim didn’t show much affection, even to his three sons. (Tim nem mutatott ki sok szeretetet még a három fia iránt sem.)

appreciation = megbecsülés
Example: It was a selfish thought, showing no appreciation for everything they had done. (Egy önző gondolat volt, hogy semmi megbecsülést nem mutatott azért amit együtt tettek.)

devotion = rajongás
Example: You could see her devotion in those beautiful blue eyes. (Látni lehetett a rajongást a gyönyörű kék szemeiben.)

fondness = szeretet
Example: It only took a little fondness to make my day. (Csak egy kis szeretetre volt szükségem, hogy jobb napom legyen.)

Az öröm, azaz a “joy” szó szinonimái

delight = öröm
Example: Delight and eagerness shone in her face. (Öröm és elevenség sugárzott az arcán.)

cheer = kedély
Example: The victory has brought great cheer to the team. (A győzelem nagy örömet okozott a csapatnak.)

bliss = boldogság, üdvösség
Example: Just to stand near you is bliss. (A közeledben állni is boldogság.)

euphoria = eufória
Example: Harry’s euphoria lasted at least a week. (Harry eufóriája legalább egy hétig tartott.)

A szerencse, azaz a “luck” szó szinonimái

fluke = mázli
Example: The first goal was just a fluke. (Az első gól csak mázli volt.)

godsend = szerencsés véletlen, áldás
Example: It was a godsend that we found the ring in an abandoned drawer. = Szerencsés véletlen volt, hogy egy elhagyatott fiókban megtaláltuk a gyűrűt.

blessing = áldás
Example: His curse is our blessing. (Az ő átka a mi áldásunk.)

fortune = szerencse
Example: Fortune was with her. (A szerencse vele volt.)

Tetszettek a szinonimák és el is kezdenél dolgozni azon, hogy még választékosabban és jobban tudd kifejezni magad angolul? Akkor azt javaslom, hogy töltsd ki az ingyenes online szintfelmérőnket is, ami személyre szabott után tanulási tanácsokkal segítünk: