Kép forrása: senivpetro – www.freepik.com

Akkor lehetsz igazán magabiztos angolul, ha már megy a beszéd és szépen tudod kifejezni gondolataidat. Ebben az utóbbiban segít, ha ismered a sokszor előforduló szavak szinonimáit is. Így igazán választékosan fogalmazhatod meg mondanivalód.

Szeretnénk ebben segíteni, szóval megint összegyűjtöttük egy adag szinonimát gyakran használt angol szavakhoz. Ez a mai válogatás segíthet, hogy igazán komoly és fontos témákról is elbeszélgethess majd. Megéri rászánnod egy kis időt, hogy megtanuld őket. Mindegyikhez gyűjtöttünk példákat is, így könnyebben megjegyezheted őket:

A fejlődés, azaz a “progress” szó szinonimái

breakthrough = áttörés
Example: One breakthrough is all it will take to change the world. (Egyetlen áttörés kell ahhoz, hogy a világ megváltozzon.)

development = fejlődés
Example: Three years later a new economic development began. (Három évvel később egy új gazdasági fejlődés kezdődött.)

growth = növekedés
Example: After 1890 growth was slower but continuous. (1890 után a növekedés lassabb volt, de folyamatos.)

improvement = fejlődés / javulás
Example: The company gave room for omprovement. (A cég hagyott teret a fejlődéshez.)

A változás, azaz a “change” szó szinonimái

shift = váltás
Example: He shifted from Adidas to Nike. (Átváltott az Adidas-ról a Nike-ra.)

transition = átváltozás
Example: When did this transition happen? (Mikor történt ez az átváltozás?)

modification = változtatás
Example: We made a modification in the method to make the job more efficient. (Csináltunk egy változtatást a módszerben, hogy a munka hatékonyabb legyen.)

revision = módosítás
Example: There was a strict revision last year in the terms of service. (Tavaly szigorú módosítás volt a szolgáltatás feltételeiben.)

A bátorság, azaz a “courage” szó szinonimái

bravery = bátorság, vakmerőség
Example: The knight’s bravery amazed everybody. (A lovag bátorsága mindenkit lenyűgözött.)

audacity = vakmerőség
Example: I can’t believe she had the audacity to ask me to do her work wor her. (El se tudom hinni, hogy volt olyan vakmerő, hogy megkérjen, hogy végezzem el az ő munkáját.)

fearlessness = bátorság
Example: I’ve always admired my mom’s fearlessness. (Mindig is irigyeltem anyukám bátorságát.)

Ha megtanultad ezeket a szinonimákat is, de még mindig nem megy magabiztosan az angol beszéd, akkor beszédközpontú angolórákra van szükséged. Próbáld ki a 100% beszéd, 0% könyv módszer:

Jelentkezem