Péter lett a Hónap Diákja díj egyik büszke nyertese 2019. szeptemberében. Interjúnkban elmeséli miért vált be neki jobban a Speak! Nyelviskola módszere, mint a külföldi nyelvtanulás, és humorával téged is motiválni fog.

Névjegy: Mátrai Péter 2018 júniusában kezdett bele nálunk az angolozásba. Azzal a céllal vágott bele, hogy a nyelvtudással kinyíljon előtte a világ, és mára megtapasztalhatta milyen érzés jó ez.

SpeakMan: Mesélj pár mondatot magadról kérlek. Mivel foglalkozol és mi a hobbid?

Péter: Jelenleg logisztikával foglalkozom egy telekommunikációs cégnél, de már több területen is kipróbáltam magam, kisebb nagyobb sikerrel … vagy bukással. 😀 Mindig keresem az újat. Eredeti szakmámat/hivatásomat tekintve grafikus lennék, de fiatalabb koromban zongoristának tanultam. 🙂 Ez mára csak hobbiként maradt meg, nem léptem a zenészek életnek rögös útjára. :O

Kezdetek

SpeakMan: Miért szeretnél megtanulni angolul?

Péter: Különösen nagy célom nincs az angol tanulással, mindössze annyit szeretnék elérni, hogy ne bambán nézzek ha valaki hozzám szól, vagy ha egy számomra érdekes cikkre akadok a neten. A Világ kinyílik ha legalább valamelyest megértem … ennyi a lényeg. 😉

SpeakMan: Tanultál már régebben is angolul? Ha igen, akkor mik voltak a tapasztalataid?

Péter: 2009-ben volt szerencsém eltölteni fél évet Nyugat-Ausztráliában, Perthben, ott tanultam angolt. Nagyon multikultúrális környezet volt, ezt élveztem, ami viszont a hatékonyságot illeti, voltak kivetnivalók. Nem a legjobb módszer egy Headway-ből sok különböző anyanyelvű diákot tanítani. Minden elismerésem az ottani tanároknak hogy viszonylag magas színvonalon igyekeztek átadni a tudást, de azért a Speak!-ben sokkal gyorsabban lehet haladni. 🙂

SpeakMan: Hogyan találtál rá a Speak! Nyelviskolára és mi volt az első benyomásod rólunk?

Péter: Állandóan szembejött a hirdetés a neten … ennyi. 😀 Benyomások … nos, az elsőre nem emlékszem … igyekeztem az intuíciómra hallgatni, az általában bejön.

Angol tanulási élmények

SpeakMan: Mióta tanulsz nálunk, és mennyit fejlődött a nyelvtudásod azóta? Milyen hatással van az életedre az angoltanulás?

Péter: 2018 júniusa óta minden szombaton igyekeztek tanítani engem … én meg próbálom követni. 😀 Talán az a legjobb „mellékhatása”, hogy gondolkodásra serkenti az ellustult elmémet … egész sikerrel. 🙂

SpeakMan: Szereztél azóta, hogy nálunk tanulsz bármilyen olyan élményt, amihez az angoltudásod segített hozzá?

Péter: Nem a világ legizgalmasabb sztorija, de az nagy élmény volt mikor megnéztem egy American Dad részt eredeti nyelven és még ha nem is minden mondatot, de értettem annyira hogy élvezzem.

SpeakMan: Van kedvenc Speak!-es sztorid? Bármilyen vicces, vagy kedves dolog, ami nálunk történt és igazán emlékezetes számodra?

Péter: Nem tudok kiemelni most így nagy hirtelen semmit, minden egyes óra vicces és kedves. 😀

SpeakMan: Mesélj egy picit azokról, akikkel a legtöbb időt töltötted itt. Milyen a kapcsolatod a tanároddal/tanáraiddal és a csoporttársaiddal?

Péter: A tanárom és az osztálytársaim sem vertek még meg, így úgy gondolom hogy jónak mondható a kapcsolatom velük. Esztit le nem cserélném! 🙂 A hónapok során akadtak olyanok is akikkel szorosabb kapcsolatot sikerült kötnöm, a tanórákon kívül is találkozunk, szervezünk programokat.

Hónap Diákja cím

SpeakMan: Mit gondolsz miért te lettél a hónap diákja?

Péter: Szerintem azért mert szép vagyok … mi másért? 😀

SpeakMan: Hogyan fejleszted az angolodat a tanfolyamon felül?

Péter: Most le fogok bukni, de nem nagyon fejlesztem … néha egy-egy angol nyelvű cikk vagy film felkelti az érdeklődésem, de valljuk be többet is tehetnék az ügy érdekében. De legalább őszinte vagyok. 😀

Motiváció a tanuláshoz

SpeakMan: Miből tudsz motivációt meríteni a tanuláshoz, és hogyan maradsz motivált?

Péter: A legnagyobb motiváció számomra talán az a közösség ahová én bejárok minden szombaton … ha egyedül tanulnék angolt … nos, akkor már rég nem tanulnék. 😀

SpeakMan: Mit tanácsolnál azoknak, akik most vágnak bele az angoltanulásba? Vagy mivel biztatnád azokat, akik nem mernek belevágni?

Péter: Ne nagyon hagyjanak ki egyetlen órát sem, mert lemaradnak mint a borravaló. Meg többet gyakoroljanak mint én. 😀 Az hogy nem mernek, az egy dolog … félhetnek, de azért kezdjék el … annyira nem szörnyű. 😀

congrats

 

Még egyszer gratulálunk Péter, és köszönjük az interjút!


Szívesen kipróbálnád a Speak! módszert, ami Péter szerint hatékonyabb, mint a külföldi nyelvtanulás? Akkor jelentkezz most:

Jelentkezem
Share This