Az nyelvtanulásban az egyik legidegesítőbb időszak az, amikor már el tudod mondani, amit szeretnél, de még csak nagyon leegyszerűsítve.

Arra vágysz, hogy angolul is olyan választékosan és színesen tudj beszélni, mint az anyanyelveden, de egyszerűen nem megy.

Baromi frusztráló! Még az is lehet, hogy néha inkább bele sem kezdesz egy jó sztori elmesélésébe emiatt. Mert hát angolul úgysem tudnád olyan ütősen megfogalmazni.

Ez pedig komoly hiba!

Mit tehetsz a választékosabb angolért?

Elcsépelt és biztos ezerszer hallottad már, de leginkább a gyakorlás segít. Minél többet használod az angolt, annál jobba fog menni. És annál választékosabban fogod tudni kifejezni magad.

Érdemes sok angol nyelvű filmet, sorozatot, videót és előadást nézned (lehetőleg felirattal), mert ezekből is sok tudás fog rád ragadni. Valamint az is felturbózhatja a szókincsed, ha sokat beszélsz angol anyanyelvűekkel, de tudom, hogy ezt nem olyan egyszerű megoldani.

Mi van ha ezekre semmi időd?

Ha szeretnél valami azonnali megoldást, akkor azt javaslom, hogy tanulj meg pár idiómát és kezd el kiszínesíteni velük mondataidat.

Ez ugyan nem jelent majd akkora fejlődést, mintha rendszeres gyakorlással dolgoznál az angolodon, de attól még segít. Gondolj csak bele, hogy magyarul is mennyi idiómát használunk! Így vannak ezzel az angolok is. Ezért sokkal természetesebbnek és választékosabbnak hangzanak majd a mondataid, ha belecsempészel néha egy-egy idiómát.

Itt az ősz, ami a természetesben igazi színkavalkádot jelent. Ezért egy csokor őszies kifejezést gyűjtöttem neked, hogy angolod is tarkábbá váljon segítségükkel:

8 őszi idióma, hogy színesebben fejezhesd ki magad angolul

A szeptemberről mindenkinek az iskolakezdés és az esős idő jut eszébe. Ezért természetesen több idiómát is gyűjtöttem neked mindkét témához kapcsolódóan. 🙂

1. Schoolboy error – kezdők hibája

A very basic or foolish mistake.
Example: Sending the email to the wrong address was a schoolboy error.

Schoolboy error

2. Save for a rainy day – gyűjt a nehezebb/szűkebb időszakokra

To reserve something (usually money) for a future need.
Example: I know you want to buy a new TV, but you should really save that money for a rainy day.

3. Pass with flying colors – kiváló eredményt ér el

To pass (a test) easily and with a high score
Example: Samantha was very nervous taking her final exam, but she passed with flying colours.

Pass with flying colors

4. To get wind of something – megneszel/megsejt valamit

To learn of or hear about something; to learn about something secret; to hear a piece of information that was supposed to be a secret.
Example: We have a crisis on our hands and don’t want the press to get wind of it.

To get wind of something

5. Learn (something) by heart – kívülről megtanul valamit

To memorize something completely
Example: The director told me to learn my speech by heart.

Learn (something) by heart

6. To turn over a new leaf – új fejezetet kezd az életében

To begin again; to start anew
Example: She turned over a new leaf and quit smoking.

To turn over a new leaf

7. As Easy As ABC – egyszerű mint a karikacsapás

Something is as easy as ABC if it is very simple and uncomplicated. It is absolutely easy to understand.
Example: Don’t worry, after some lessons and a bit of practice, driving is as easy as ABC!

As easy as ABC

8. Teacher’s pet – stréber, a tanár kedvence

The teacher’s favorite
Example: Daniel didn’t mind being the teacher’s pet because he always got good grades.

Teacher's pet

Egyenes út a választékos nyelvtudáshoz

Remélem tetszett ez a 8 kifejezés és használni fogod őket mondanivalód kiszínezésére. De biztosan Te is érzed, hogyha igazán választékosan és magabiztosan szeretnél beszélni angolul, akkor nem lesz elég az ha megtanulsz pár idiómát.

Itt jönnek a képben angoltanfolyamaink, amik 100% beszédből és 0% könyvből állnak. Így elképesztő tempóval fejlesztik beszédkészséged és nyelvi önbizalmad. Segítségükkel egyenes úton haladhatsz céljaid felé.

Próbáld ki módszerünket, gyere el egy ingyenes és kötelezettségmentes szintfelmérőre:

banner_button

Piroska Dóra, marketinges