Az „ever” szó használata trükkösebb mint gondolnád. De ne aggódj, ebből a rövid videós angol leckéből meg fogod érteni! 🙂

Vannak az angol nyelvben olyan szerkezetek, amiket a legtöbb tanuló rosszul használ – és ezt többnyire észre sem veszik. Ilyen mumus az „ever” szó, és annak helyes alkalmazása is.

Dunay Péter (a Speak! Nyelviskola alapítója, aki több mint 25 éve tanít angolt) ebben a videóban segíteni fog neked, hogy te jól értsd és helyesen tudd használni. Példákat is hoz, és házi feladatot is ad a végén, hogy igazén jól begyakorolhasd. Így ezek után akkor is menni fog, ha álmodból keltenek fel.

Megéri rászánnod 5 percet, hogy végignézd:

Ne feledd, a házi feladatodat sem! Írj meg 5 angol mondatot és a hozzájuk tartozó magyar fordítást mindhárom mondatmintához:

• Have you ever ______?
  • Do you ever ______?
  • Will you ever ______?

Ha igazán szorgos vagy, akkor a kérdésekhez tartozó válaszokat is megírhatod angolul és magyarul. 😉

Egy kis segítségnek íme a példamondatok a videó végéről:

1. Have you ever bled? (Jelentése: Véreztél-e már valaha?)
    Have you ever sung? (Jelentése: Énekeltél-e már valaha?)
    Have you ever danced? (Jelentése: Táncoltál-e már valaha?)
  2. Do you ever run? (Jelentése: Szoktál-e valaha futni?)
    Do you ever eat? (Jelentése: Szoktál-e valaha enni?)
    Do you ever march? (Jelentése: Szoktál-e valaha menetelni?)
  3. Will you ever shout? (Jelentése: Fogsz-e valaha kiabálni?)
    Will you ever jump? (Jelentése: Fogsz-e valaha ugrani?)
    Will you ever smile? (Jelentése: Fogsz-e valaha mosolyogni?)

Tanulj angolul Péterrel

Tetszett a videó és örömmel tanulnál még Pétertől? Akkor mindenképp iratkozz fel a Youtube csatornánkra további ingyenes angoltanulós videókért, és nyelvtanulási tanácsokért!

Csak kattints ide, és többet egy videóról sem maradsz le!

De ha igazén komolyan gondolod, akkor ne állj meg a videóknál. Próbáld ki személyesen is, hogy milyen a nyelvtanulás a Péter által kifejlesztett 100% beszéd, 0% könyv módszerrel. És tapasztald meg a saját bőrödön, hogy az angolozás is lehet hatékony és élvezetes. Jelentkezz most:

Jelentkezem