Számtalanszor hallottam már az angol tanáraimtól, hogy nézzek sorozatokat, filmeket, így fejlődik majd a hallásértésem és a kiejtésem is.

Sorozatfüggő ember lévén persze én ezt az utasítást be is tartottam. Rengeteget lehet belőlük tanulni, de nem mindegy, hogy milyen gyakran, mit és hol nézünk.

Ezt mind lehetetlen megválaszolni egy posztban, de hoztam most egy olyan sorozatot, mint a Suits, amelyet jó szívvel tudok ajánlani bárkinek, aki kacsintgat az ügyvéd hivatás felé és közben angolul is szeretne tanulni, fejlődni.

Jöjjön tehát 10 olyan mondat Harvey Specter tollából, amelyet érdemes megfogadni és követni.

1. Winners don’t make excuses. / A győztesek nem keresnek kifogást.

Az első legfontosabb idézet a mestertől, amit már az elején tudjunk is le. Harvey egyik legnagyobb erénye, hogy valóban sosem adja fel. Mindig keres megoldást bármiről is legyen szó. Ezért érdemes a következő mondatot erősen elraktároznod magadban.

2. I don’t have dreams, I have goals. / Nekem céljaim vannak, nem álmaim.

3. Kill them with success, bury them with a smile. / Öld meg őket a sikerrel és ásd el őket egy mosollyal

4. That’s the difference between you and me, you wanna lose small, I wanna win big! /Ez a különbség kettőnk között, te kicsit akarsz veszíteni, én meg nagyot akarok nyerni.

5. Anyone can do my job, but no one can be me. / Bárki el tudja végezni a munkám, de senki sem tudja átvenni a helyem.

6. When you’re backed against the wall, break the goddamn thing down. /Amikor falhoz vagy szorítva, rohadtul rombold le.

7. Work until you no longer have to introduce yourself. / Addig dolgozz, amíg már nem kell többet bemutatkoznod.

8. I don’t get lucky. I make my own luck. / Nekem nincs vakszerencsém. A saját szerencsém kovácsa vagyok.

9. Don’t raise your voice. Improve your argument. / Ne emeld fel a hangod. Javíts az érveléseden.

10. The only time success comes before work is in the dictionary. / Csak a szótárban előzi meg a siker a munkát.

Ez persze magyarul értelmét veszti, mivel az „S” hátrébb van, mint az „M” a szótárban.

A Suits szuper, de önmagában egyetlen sorozat sem fog megtanítani angolul beszélni. Szerencsére itt vagyunk mi, és a 100% beszéd, 0% könyv módszer, és segítünk a gyakorlatba is átültetni azokat a szavakat, mondatokat, amiket a Briliáns elmékből tanultál. Ismerd meg módszerünket ingyen:

button