A Speak! álláspontja az, hogy a megfelelő tanulási motiváció belülről fakad.

Vannak azonban időszakok, amikor ezt a belső motivációt kívülről érkező ingerekkel kell megerősíteni.

Ha éppen erre van szükséged, akkor ezt a cikket neked írtuk.

1. Sokkal több állást pályázhatsz meg

Már nemcsak a nemzetközi munkákhoz szükséges az angol nyelvtudás. Ha végigfutsz néhány álláshirdetést, láthatod, hogy a magyar cégek is elvárják, hogy legalább angolul beszélj.

2. Egyszerűbben szerezhetsz új ismereteket, információkat

Az internet segítségével már számtalan területen bővítheted az ismereteid. A legtöbben már belátták, hogy a diploma vagy szakképesítés megszerzése után is folyamatosan tanulniuk kell, és mivel a legtöbb szakirodalom az interneten is csak angol nyelven érhető el, talán nincs is választásod.

3. Egyszerűen tanulható

Az angol ábécé nagy százalékban megegyezik a magyarral – sőt, valójában kevesebb betűt tartalmaz.

Ráadásul a nyelvtana sem bonyolult, ennek köszönhetően egyszerűbben és gyorsabban tanulható, mint a legtöbb nyelv.

Ehhez nyilván kell egy jó módszer is, de azt tőlünk megkapod.

4. Jobban átlátod majd a világot

Neked is feltűnt, hogy manapság mennyi álhír terjed az interneten?

Rossz hírem van, ezek többsége nem olyan egyszerűen felismerhető, mint azok, amelyekről ordít, hogy hazugság.

A média manipulatív eszközei között a szándékos fordítási csúsztatások (“ferdítések”) is megtalálhatók. Ha tudsz angolul, ezeket már Te is átláthatod.

5. Gyakorlatilag a Föld bármely szegletébe nyugodtan utazhatsz

Gyakorlatilag nincs olyan ország, ahol az emberek egyáltalán ne beszélnének vagy legalább értenének angolul.

Ha szeretsz utazni, az angol nyelv ismeretével gyakorlatilag bármely ország elérhetővé és biztonságosabbá válik számodra.

6. Több emberrel ismerkedhetsz meg

A cikket olvasók között nyilván senki sem használt még randiappokat. 🙂 Ha azonban mégis előfordulna ilyesmi, azt fogod tapasztalni, hogy sokan bár Magyarországon tartózkodnak, (még) nem beszélik a nyelvet, ezért angolul ismerkednének.

De ugyanez igaz a belvárosi szórakozóhelyek nagy részére is. Ha tehát tudsz angolul, az ismerkedési esélyeid is nőnek.

7. Fejleszti az agyműködésed

Ha az előző hat érv nem győzött meg, akkor motiváljon az a tény, hogy a nyelvtanulás jó hatással van az agytekervényeidre. Egyes kutatások szerint a legalább két nyelvet beszélők gyorsabban meglátják az összefüggéseket és a különféle teszteken is jobban teljesítenek.

Próbáld ki 100% beszéd, 0% könyv módszerünket, hogy ne csak elméletben tudj angolul, hanem meg merj, tudj és akarj is szólalni angolul. Első lépésben jelentkezz be ingyenes szintfelmérőnkre itt:

banner_button