Kép forrása: canva – canva.com

Régen írtam nektek blogot, de most újra itt vagyok! 🙂 A kedvenc angol szavaim és idiómáim sorozatom mai részében úgy döntöttem, hogy megnézzük az előző blogom témájának az ellenkezőjét. Hogyan tudjuk kifejezni angolul, ha valami nem esztétikus, nem szép, nem kívánatos? Erre fogok most választ adni nektek különböző szavakkal, idiómákkal és természetesen példamondatokkal is. Lássunk is hozzá!

hideous – ocsmány

Had I known that the guy on the blind date was going to be so hideous, I wouldn’t have gone at all.

Ha tudtam volna, hogy a srác a vakrandin ennyira ocsmány lesz, akkor nem mentem volna el egyáltalán.

unattractive – nem vonzó, előnytelen

That is quite an unattractive dress – please do not wear it to the company Christmas party.

Az egy eléggé előnytelen ruha – kérlek ne azt vedd fel a céges karácsonyi bulira.

repulsive – visszataszító

What John told Mary in court was the most repulsive thing I have ever heard. How dare he speak to her like that?

Amit John Marynak mondott a bíróságon a legvisszataszítóbb dolog, amit valaha hallottam. Hogy merészel ő így beszélni vele?

appalling – ijesztően csúnya

I have just seen the most appalling baby bird. Do you want to see as well?

Éppen most láttam a legcsúnyább fiókát. Szeretnéd te is látni?

horrid – szörnyű

There was a horrid accident on my street this weekend – two people passed away.

Volt egy szörnyű baleset az utcámban a hétvégén – két személy elhunyt.

unbecoming – illetlen

This behaviour is unbecoming – please stop acting like a child.

Ez a viselkedés illetlen – kérlek hagyd abba a gyerekként való viselkedést.

dreadful – borzasztó

I heard some dreadful news – did you know that the Smiths are getting divorced and Susan is taking the children?

Borzasztó hírt hallottam – tudtad, hogy Smith-ék válnak és Susan elviszi a gyerekeket?

foul – undorító

What is that foul smell? Did you leave some sandwiches in your backpack again?

Mi ez az undorító szag? Ismét hagytál néhány szendvicset a hátizsákodban?

undesirable – nemkívánatos

Harry Potter was considered undesirable by the followers of Voldemort.

Harry Pottert nemkívánatosnak tekintették Voldemort követői.

ugly duckling – rút kiskacsa

Even the ugly duckling turned into a beautiful swan with time – be patient with yourself.

Még a rút kiskacsa is gyönyörű hattyúvá változott idővel – légy türelmes magaddal.

ugly as sin – bűn ronda

I once heard my father call my mother ugly as sin – she left him afterwards.

Egyszer hallottam ahogyan apám bűn rondának nevezi anyámat – ezután anyám elhagyta.

be hit by the ugly stick – elvarázsolták csúnyává

He was such a cute little boy, what happened? He must have been hit by the ugly stick.

Annyira cuki kisfiú volt, mit történt? Bizonyára csúnyává varázsolták.

ugly as a toad – csúnya, mint egy varangy

Not all princes are handsome – some of them are ugly as toads.

Nem minden herceg jóképű – néhányan csúnyák, mint a varangyok.

fell out of the ugly tree and hit every branch on the way down – szó szerinti: leesett a csúnya fáról és minden ágának nekiütközött, átvitt értelmű: nála csúnyább nincs is

Jim fell out of the ugly tree and hit every branch on the way down, his parents are worried that he will never find a girl who is willing to marry him.

Jimnél csúnyább ember nincs, a szülei attól tartanak, hogy sosem fog találni egy olyan lányt, aki hajlandó lesz hozzámenni.

Mostanra ezeket a kifejezéseket hoztam nektek. Azt javaslom, hogy csak akkor használjátok ezeket az angol szavakat és idiómákat, ha ténylegesen meg akartok sérteni valakit, mert nem túl kedvesek. Ugyanakkor jó tudni őket, mert mi van, ha valaki rátok használja valamelyiket? 🙁 Nemsokára jelentkezem majd a következő adaggal, addig is… Enjoy!Ha pedig szeretnétek jobban, bátrabban és választékosabban beszélni angolul, akkor gyere a Speak! Angol Nyelviskolába, első lépésként pedig töltsd ki ingyenes online angol szintfelmérőnket!

Rusz Tímea
a Speak! Nyelviskola tanára