Kép forrása: canva – canva.com
Nem kell messzire utaznunk, ha vérfagyasztó rémtörténetekre vágyunk. Csak pár óra repülővel Anglia, és itt bizony úgy tűnik, minden sarkon kísértetjárta helyekre bukkanhatunk. Összegyűjtöttük a legnépszerűbbeket a közelgő Halloween alkalmából, ezért ha van kedved egy kicsit rettegni, semmiképp se hagyd ki a cikkünket az angolos szellemvadászatról!
Pluckley
Ez a kis település olyannyira hemzseg a természetfeletti jelenségektől, hogy ezzel még a Guinness Rekordok Könyvébe is bekerült. Nem kevesebb, mint tizennégy szellemet tartanak számon a környéken, ezért úgy véljük, a cím tényleg megilleti a falut. Ilyen hírnévvel nem is csoda, hogy Pluckley számos televíziós műsort, valamint paranormális jelenségekkel foglalkozó nyomozót vonz évek óta. A leghíresebb szellemre a sikító férfiként hivatkoznak, aki állítólag életében egy helyi építőmunkás volt, aki egy óvatlan mozdulat következményeként lelte halálát, amikor lezuhant egy állványzatról. Fright Corner lett annak a helynek a neve, ahol egy másik férfi halt szörnyű halált. Ha igaz a mendemonda, egy karddal tűzték egy fa törzséhez az országút mentén, a helyiek és a látogatók gyakran találkoznak vele, amikor árnyéklény formájában néha megjelenik. Egy iskolaigazgató szellemével is összefuthatunk, ha erre járunk. Az 1800-as években akasztotta fel magát az irodájában, és sajnálatos módon az iskola diákjai találtak rá. Azt mondják, még kísértetként is kedvenc kabátját és csíkos nadrágját viseli. Egy kopogó szellem is rettegésben tartja a környéket, és az itt lakók szerint ő a felelős a különböző, megmagyarázhatatlan eseményekért a farmokon. Ha a közelben van, állítólag égett gyapjú illatát lehet érezni. Az Elvey Farm hotel az a hely, ahol akkor sem szállnánk meg, ha fizetnének érte, mert aki itt vendégeskedik, szinte biztos, hogy belefut valami megmagyarázhatatlanba. Az 1406-ban épült farm gazdag történelme persze magyarázatot adhat arra, miért járják kísértetek a mai napig. A napóleoni háborúk idején francia fogolytáborként üzemelt, a polgárháború alatt szökevények bujdostak a falai között, a második világháborúban pedig bombatalálat érte az épületet. Az Elvey Farm legaktívabb szelleme Edward Brett, aki a múlt század fordulóján élt itt, és rejtélyes körülmények között hunyt el. A történet szerint feleségének tizenöt, gyermekeinek egy-egy shillinget adott, majd besétált az egyik melléképületbe, és fejbe lőtte magát. Mr. Brett azóta sok vendégnek okozott álmatlan éjszakákat, állítólag gyakran sétál fel-alá a farmon, vagy a szálloda folyosóin, de néha-néha a hangját is lehet hallani abban a bizonyos melléképületben.
A londoni Highgate temető
Az olyan öreg temetők, mint például a londoni Highgate is, rendkívül különös atmoszférával rendelkeznek. A hatalmas fák alatt elterülő, gótikus stílusban és gazdagon díszített több száz éves síremlékek és az építészeti műremeknek számító kripták rengeteg embernek adnak végső nyughelyet, ám annak, aki ide látogat nem biztos, hogy megnyugtató élményekben lesz része. Az a szóbeszéd járja, hogy a sírkövek mögött sötét alakok mozognak, sőt, még egy vámpír is a temető lakója. A második világháború előtt az egyik legpatinásabb temetőként tartották számon, és többnyire a módosabb családok temették ide szeretteiket. A háború után azonban egyre elhanyagoltabbá vált a temető, és a természet kezdte visszavenni az uralmat. Ekkor kaptak szárnyra az első pletykák, miszerint titkos társaságok gyülekezőhelyévé vált az egykor pompás nekropolisz, és temetések helyett különös szertartások helyszínévé alakult át. A rettegő helyiek a napilapokhoz fordultak elkeseredésükben, és rendkívül aggasztó eseményekről számoltak be. Egy férfi azt állította, hogy a temető közelében parkoló autóját valaki súlyosan megrongálta, és amikor az éjszaka folyamán felfedezte a kárt, a Highgate bejáratánál két hatalmas, vörösen izzó szempár meredt rá. Egy másik szemtanút állítólag egy rettenetes lény lökött félre, majd köddé vált, sőt, még egy áldozatokra leselkedő vámpírról is érkeztek beszámolók. Ennek hatására újságírók és riporterek özönlöttek a temetőbe, hogy lencsevégre kapják a természetfeletti lényeket, természetesen hiába, meggyőző bizonyítékkal senki sem tudott szolgálni.
Chillingham kastély
Amikor a holdfény megvilágítja a Chillingham kastély bástyáit, szinte életre kelnek az árnyékok. Ezen a helyen nem nehéz elképzelni, hogy szellemek kísértenek a több száz éves falak között, főleg, ha egy kicsit közelebbről megismerjük a kastély sötét történelmét. Az Earl Grey család tulajdonában álló erődítményben nyolc jól dokumentált, brutális kivégzés történt több száz évvel ezelőtt. A “szerencsésebbek” megúszták egy szimpla akasztással vagy lefejezéssel, de egyesek a kínok kínját élték át a kegyetlen ítéletek végrehajtása során. Nem csoda, hogy a mai napig szellemek jelenlétéről számolnak be ezen a helyen. Az egyik kamrában egy törékenynek látszó, fehér alak kísért. Korábban ebben a helyiségben tárolták az ezüstöt, ezért mindig állt egy őr az ajtó előtt. A történet szerint egy éjszaka az őr elbóbiskolt, és arra ébredt, hogy egy fehér ruhás hölgy áll előtte. A sápadt asszony vízért könyörgött, és mivel az őr azt hitte, a kastély egyik vendége szólította meg, elhagyta az őrhelyét, hogy segítsen. Ekkor jutott eszébe, hogy képtelenség, hogy bárki is belépjen a kamrába, hiszen rajta kívül senki másnak nincsen kulcsa. Azóta többen is beszámoltak már arról, hogy találkoztak a fehér hölggyel, és sokan arra a következtetésre jutottak, hogy valószínűleg méreg okozta a halálát, azért kér elkeseredetten egy kis vizet még halálában is. Persze nem ő az egyetlen szellem errefelé, egy bizonyos kék ruhás fiú is többször ráhozta már a frászt a kastély lakóira, akik arra panaszkodtak, hogy egy kisfiú sírását hallják a falakon keresztül. Az 1920-as években a kastély felújításakor egy fiatal gyermek csontváza bukkant elő, de a maradványok eltemetése után senki sem találkozott többet a fiú szellemével. Habár ez a szellem úgy tűnik, továbblépett, jó néhány megmagyarázhatatlan jelenség még a mai napig is észlelhető a kastélyban. A nagy teremben két férfi beszélgetését lehet hallani, a kápolnában szerzetesek alakjai bukkannak fel, és a legtöbb látogató szerint furcsa, nyomasztó hangulatot áraszt a kastély.
A szellemektől nem félsz, de az angoltanulás rád hozza a frászt? Talán csak a rossz tapasztalatok beszélnek belőled, és egy új módszer megváltoztatná a véleményed! A Speak!-ben azon vagyunk, hogy ne kínzás, hanem kikapcsolódás legyen a tanulás. Teszteld le, miben vagyunk mások a többi nyelviskolánál, töltsd ki az ingyenes online angol szintfelmérőnket most, hogy segíteni tudjunk!
Gerenda Ingrid
szövegíró