Így udvarolj angolul a csajoknak

Biztos előfordult már, hogy buliztál egy szórakozóhelyen, és egy lány felkeltette az érdeklődésedet a pultnál. Vagy csak szemeztél egy hölggyel az utcán. Vagy az egyetemen egy külföldi diáklányt szúrtál ki magadnak.

De egyik helyzetben sem mentél oda hozzá, nem szólítottad le, nem mertél beszédbe elegyedni vele.

Miért is? Talán mert féltél, hogy nem tudsz érdemben beszélgetni, nem elég nagy a szókincsed, nem fogod megérteni, amit válaszol? És egyáltalán, hogyan is kell ezt az udvarlás dolgot angolul csinálni?

Azért, hogy ilyen a jövőben ne forduljon elő, összegyűjtöttem neked néhány hétköznapi és frappáns kifejezést, mondatkezést, amivel bele tudsz kezdeni egy beszélgetésbe, le tudsz szólítani valakit, és bókolni is tudsz majd a kiszemeltnek.

Lássuk hát a legelterjedtebb csajozós szövegeket! Alkalmazd őket sok sikerrel 😉

Így udvarolnak a született úriemberek

• Hey, how is it going? (Szia, hogy vagy?)
  • Excuse me. I know this sounds a little bit strange, but I just saw you walking past me and I had to come and say hello to you. (Ne haragudj! Tudom, hogy egy kicsit furán hangzik, de láttalak itt elsétálni, és úgy éreztem, ide kell jönnöm.)
  • Excuse me. I really don’t want to scare you, but when I saw you I just had to walk up to you. (Elnézést, nem akarlak megijeszteni, de megláttalak és ide kellett jönnöm hozzád.)
  • There is something about you that made me want to talk to you. You are different than the other girls. (Van benned valami, ami arra késztetett, hogy leszólítsalak. Te más vagy, mint a többi lány.)
  • Don’t we know each other from somewhere? (Nem ismerjük mi egymást valahonnan?)
  • I’m sorry, I don’t think we’ve met. I wouldn’t forget a pretty face like that. (Elnézést, szerintem még nem találkoztunk. Egy ilyen csinos arcot nem felejtenék el.)
  • Are you here alone? (Egyedül vagy itt?)
  • Can I buy you a drink? (Meghívhatlak egy italra?)
  • How are you for a drink? (Lenne kedved egy italhoz?)
  • Would you like to dance? (Szeretnél táncolni?)
  • Do you often come here? (Gyakran jársz ide?)
  • Can we go somewhere quieter? (Elmegyünk egy nyugodtabb helyre?)

c

Így udvarolnak a bevállalósak, akik nem félnek humorral fűszerezni a vagányságot

• Are you a magician? Because whenever I look at you, everyone else disappears! (Varázsló vagy? Mert amikor rád nézek, minden más eltűnik.)
  • Aren’t you tired? You’ve been running through my mind all day… (Nem vagy fáradt? Egész nap te jártál a fejemben. / Egész nap csak rád gondoltam.)
  • Can I borrow a kiss? I promise I’ll give it back. (Kölcsön kérhetek tőled egy csókot? Ígérem, visszaadom.)
  • Can I have directions to your heart? (Kaphatok útbaigazítást a szívedhez?)
  • Didn’t I see you on the cover of Vogue? (Nem téged láttalak a Vogue címlapján?)
  • Do you believe in love at first sight, or should I walk by you again? (Hiszel abban, hogy van szerelem első látásra, vagy még egyszer sétáljak el melletted?)
  • Do you have a map? I’m getting lost in your eyes. (Van térképed? Elvesztem a szemeidben.)
  • Do you want to come in for a coffee? (Nincs kedved feljönni egy kávéra?)
  • Forget about Spiderman, Superman, and Batman. I’ll be your man. (Felejtsd el Pókembert, Supermant és Batmant. Én leszek a te embered!)
  • Hey girl, you’re bangin’. Wanna dance? (Helló, szivi, állati szexi vagy. Akarsz táncolni?)
  • I lost my phone number, can I have yours? (Elvesztettem a telefonszámomat. Megkaphatom a tiédet?)
  • I’m no organ donor but I’d be happy to give you my heart. (Nem vagyok szervdonor, de boldog lennék, ha neked adhatnám a szívemet.)
  • Is that a ladder in your tights or a stairway to heaven? (Az ott egy futó szem a harisnyádon vagy lépcső a mennyországba?)
  • Is that your picture next to „charming” in the dictionary? (A szótárban a te képed szerepel az „elragadó” szó mellett?)
  • Nice legs! What time do they open? (Csinos lábak! Mikor vannak nyitva?)
  • Where do you hide your angel wings? (Hol rejtegeted az angyalszárnyaidat?)
  • You look cold. Want to use me as a blanket? (Úgy tűnik, fázol. Akarsz engem használni takarónak?)
  • You’re so stunning that I just forgot my pick-up line. (Annyira lenyűgöző vagy, hogy elfelejtettem a csajozós szövegemet.)
  • You’re single. I’m single. Coincidence? I think not. (Te szingli vagy. Én szingli vagyok. Véletlen lenne? Nem hiszem.)

Bók toplista (amitől legszívesebben megzabálnának téged)

• Damn, you are smokin’ hot. (Húúú, iszonyatosan dögös vagy!)
  • I like your style. (Tetszik a stílusod.)
  • I was blinded by your beauty. (Elvakított a szépséged.)
  • On a scale from 1 to 10, you’re an 11. (Egy 1-től 10-ig terjedő skálán te 11-es vagy.)
  • This colour is perfect on you. (Tökéletesen áll neked ez a szín.)
  • Wow, you are a hottie, baby! (Wow, nagyon dögös vagy, bébi!)
  • You are the most gorgeous woman I have ever seen. (Te vagy a legkáprázatosabb nő, akivel valaha találkoztam.)
  • You have a great sense of humor. (Nagyszerű humorérzéked van.)
  • You have really pretty eyes. (Igazán szép szemeid vannak.)
  • You light up the room. (Beragyogod ezt a helyet.)
  • You’re soooo sexy! (Annyira szexi vagy!)
  • You’ve got such nice lips/teeth. (Olyan szép ajkaid/fogaid vannak.)
  • Your are cute/amazing/really nice. (Aranyos/csodálatos/nagyon kedves vagy.)
  • Your eyes are breathtaking. (A szemeid lélegzetelállítóak.)
  • You’re a candle in the darkness. (Te vagy a fény a sötétségben.)
  • You’re irresistible when you blush. (Ellenállhatatlan vagy, amikor elpirulsz.)
  • You’re like sunshine on a rainy day. (Olyan vagy, mint a napsütés egy esős napon.)

Tetszett a cikkem? Mikor dobod be az első szöveget?

Ha megtörtént, írd ide kommentben 🙂

Az udvarlás fontos része a nyelvnek, de ha szeretnéd teljessé tenni a tudásod, és meg szeretnéd tanulni az élő, beszélt angolt, akkor próbáld ki tankönyvmentes tanfolyamainkat. Első lépésben jelentkezz be ingyenes szintfelmérőnkre itt és most:

banner_button

Felhasznált források: