Ki ne lenne néha hulla fáradt? Ilyenkor jól jöhet, hogyha el tudod mondani a társaságodban lévőknek (angolul is), hogy nem az unalom miatt ásítozol.

Ebben szeretnénk segíteni hasznos angol kifejezésekkel.

A fáradtságnak sok különböző fokozata van, így nem csoda, hogy rengeteg különböző kifejezés is létezik az érzés körülírására (mind magyarban, mind pedig angolban). Most öt gyakori, és hasznos mondatot gyűjtöttünk neked, hogy könnyebben elmondhasd érzéseidet.

Ha beépíted őket a szókincsedbe, akkor sokkal pontosabban és választékosabban fogod tudni kifejezni magad. És legyünk őszinték, ez minden nyelvtanuló álma. 🙂

Íme az 5 kifejezés:

1. I’m exhausted – Jelentése: Kimerült vagyok

Példák:

• This running exercise was really hard. I’m exhausted.
  • I’m exhausted after lugging these suitcases all the way across London.

2. I’m dead tired – Jelentése: Hulla fáradt vagyok

Példák:

• We have just finished refurbishing the house. I’m dead tired.
  • I was dead tired after 12 straight hours of work.

3. I’m beat – Jelentése: Ki vagyok ütve

Példák:

• This training session was too hard for me. I’m beat.
  • I don’t want to go out tonight. I’m beat.

4. I can hardly keep my eyes open – Jelentése: Alig bírom nyitva tartani a szemeimet

Példák:

• Looking after my ill baby last night was so stressful and tiring, that I can hardly keep my eyes open right now.
  • I should be studying, but I can hardly keep my eyes open.

5. I’m worn out – Jelentése: Lestrapált / kimerült vagyok

Példák:

• I have worked every day for the last 3 months. I’m worn out.
  • We have been so busy this week. I am worn out.

+ 1 tanács, hogy ki tudd fejezni érzéseidet angolul

Ha szeretnéd pontosan és magabiztosan kifejezni magad angolul, akkor nem elég szavakat és mondatokat megtanulnod. Ugyanis ez a nyelv azon része, ami csak akkor fog menni, ha begyakorlod, de nem munkafüzeti feladatokkal, vagy írásban. Hanem élőben, beszéd által!

Angolul beszélni, csak beszéd közben lehet megtanulni. Ez az, amihez kevés az elmélet. Erre épül a 100% beszéd, 0% könyv módszer. Ismerkedj meg vele egy ingyenes szintfelmérésen:

Jelentkezem