Régóta érzed, hogy jó lenne fejleszteni angoltudásodat, de  nem sikerül rávenned magad? Akkor ezek az idézetek segíteni fognak!

Valljuk be, hogy mind szeretjük az igazán ütős idézeteket. Nagyon motiválóak tudnak lenni, és elgondolkodtatják az embert.

Még izgalmasabbak, ha angolul is megérted őket! És ha azt érzed, hogy egyre több, és egyre bonyolultabb idézeteket tudsz lefordítani az eredeti nyelvükről magyarra.

Ezért most egy kis inspirációnak összegyűjtöttem neked egy csokornyi lelkesítő idézetet angolul, magyar fordítással.

Íme a 7 motiváló angol idézet:

1) „All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.” (Walt Disney)

Magyar fordításban: „Minden álmunk valóra válhat, ha van bátorságunk a nyomukba erednünk.” (Walt Disney)

2) „If you think education is expensive, try ignorance.” (Benjamin Franklin)

Magyar fordításban: „Aki úgy gondolja, hogy a tanulás drága, próbálja ki, milyen a tudatlanság.” (Benjamin Franklin)

3) „Remember that just the moment you say, „I give up,” someone else seeing the same situation is saying, „My, what a great opportunity.” (H. Jackson Brown Jr.)

Magyar fordításban: „Amikor azt mondod: „Feladom!”, gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: „Egek, micsoda lehetőség!” (H. Jackson Brown Jr.)

4) „A different language is a different vision of life.” (Federico Fellini)

Magyar fordításban: „Minden új nyelv új világlátással ajándékoz meg.” (Federico Fellini)

5) „I never dreamed about success. I worked for it.” (Estee Lauder)

Magyar fordításban: „Sohasem álmodoztam a sikerről, megdolgoztam érte.” (Estee Lauder)

6) „If you can dream it, then you can achieve it”
(Zig Ziglar)

Magyar fordításban: „Ha meg tudod álmodni, akkor el is tudod érni.” (Zig Ziglar)

7) „Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they’ve been given than to explore the power they have to change it. Impossible is not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a declaration. It’s a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.”
(Muhammad Ali)

Magyar fordításban: „A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik.” (Muhammad Ali)

Motiváló volt? Ha igen, és eldöntötted, hogy belevágsz az angoltanulásba, akkor próbáld ki a 100% beszéd, 0% könyv módszert! Jelentkezz ingyenes szintfelmérésünkre és ismerkedj meg a beszédközpontú tanulással:

Jelentkezem

Piroska Dóri, marketinges