Havazás, hószállingózás, hóvihar vagy latyakos idő. Magyarul is rengeteg kifejezésünk van a hóra. Ez a gyűjtemény segít, hogy angolul is választékosan beszélhess róla.

A hideg idő beköszöntésével egyre gyakrabban társalgunk az időjárásról. Különösen akkor, ha leesik a hó. Ma egy kicsit abban szeretnénk segíteni, hogy angolul is könnyedén menjen a havazással kapcsolatos „small talk” azaz csevegés.

Íme 6 szó a hó és havazás különböző formáira

1. Sleet – Jelentése: ónos/havas eső

Definition: frozen or partly frozen rain
Example: It’s gonna sleet so take some snow boots and an umbrella with you to work. (Havas eső lesz, szóval vegyél hótaposót, és vigyél magaddal esernyőt a munkához.)

2. Snowstorm – Jelentése: hóvihar

Definition: a heavy fall of snow, especially with a high wind
Example:  I had to drive in the middle of the night during a snowstorm. (Az éjszaka közepén egy hóviharban kellett vezetnem)

3. Blizzard – Jelentése: extrém hóvihar

Definition: a long severe snowstorm
Example: We were stuck in the house all day because of the blizzard. (Egész napra a házban ragadtunk a hóvihar miatt.)

4. Slush / Slushy – Jelentése: latyak / latyakos

Definition: frozen or partly frozen rain
Example: The snow was turning into brown slush. (A hó barna latyakká vált.)

5. Flurry (of snow) – Jelentése: (hó)zápor

Definition: a brief snowfall
Example: Heavy snow will be tapering off to flurries in the morning. (Az erős havazás reggelre hózáporrá csökken.)

6. Blanket of snow – Jelentése: hótakaró

Definition: a thick covering of snow
Example: The branches were covered with a blanket of snow. (A faágakat hótakaró borította.)

Remélem hasznosnak találtad ezt a kis gyűjteményt.

De fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a magabiztos és választékos angolhoz nem elég szavakat, kifejezéseket tanulni. Hiszen angolul beszélni csak beszéd közben lehet megtanulni. Ezért azt javaslom, hogy próbáld ki milyen a nyelvtanulás egy beszédközpontú, modern módszerrel:

Jelentkezem

Piroska Dóri, marketinges