Borús időben az összes kültéri programnak fújtak… Viszont ilyenkor igazán hatékonyan lehet angolul tanulni, bekuckózva egy meleg tea, vagy kávé mellett.

Ezért most egy adag angol kifejezést hoztam neked, amivel még választékosabban fejezheted ki magad és amik illenek ehhez az esős időhöz.

Segítenek, hogy olyan választékos lehess, mintha csak Te is Angliában nőttél volna fel 🙂 (Ahol egyébként is mindenki imád az időjárásról beszélni. Így aztán tényleg rengeteg kifejezésükben szerepel az eső.)

Jó tanulást hozzájuk!

6 esős angol idióma

1. (As) right as rain – Jelentése: tökéletes, nagyon jó

Definition: to be or to feel perfectly fine; all right
Example: I had a cold, but now I’m right as rain.

2. Take a rain check – Jelentése: elhalasztani valamit

Definition: to tell someone that you cannot accept an invitation now, but would like to do so at a later time
Example: Can we take a rain check on tomorrow’s date?

3. Come rain or shine – Jelentése: akár esik, akár fúj

Definition: no matter whether it rains or the sun shines; in any sort of weather
ExamplePack a raincoat because the outdoor concert is happening come rain or shine.

4. Every cloud has a silver lining – Jelentése: minden rosszban van valami jó

Definition: there’s something good in every bad situation
Example: When I’m going through a hard time, I try to remind myself that every cloud has a silver lining.

5. It never rains but it pours – Jelentése: a baj soha nem jár egyedül, a baj mindig csőstül jön

Definition: people say it never rains but it pours to mean that when one bad thing happens, other bad things often happen too and make the situation worse
Example: It was an interesting year — Danny lost his job, I was off sick for three months and Josh broke his leg. It never rains but it pours, as they say!

6. It’s raining cats and dogs – Jelentése: esik, mintha dézsából öntenék

Definition: It is raining extremely heavily.
ExampleWe wanted to have a barbecue this weekend, but it’s been raining cats and dogs since Friday evening.

Remélem tetszett ez a 6 kifejezés és segítettek színesebbé varázsolni a szókincsedet! 🙂

De ne feledd, hogy a jó angoltudáshoz nem elég a szavak, kifejezések és az elmélet ismerete! A beszédet is nagyon fontos begyakorolnod ahhoz, hogy magabiztosan és jól menjen a nyelv. A 100 beszéd, 0% könyv módszer ebben segít. Próbáld ki:

Jelentkezem

Piroska Dóri, marketinges