Hogyan NE keverd össze az angol szavakat?

Than, vagy then? Compliment, vagy complement? Raise, vagy rise?

Néha, vagy nem is olyan néha, azért el kell gondolkodnod rajta, hogy melyiket is kell használnod?

Az angol egy trükkös nyelv, de ma leleplezzük a gyenge pontjait, amivel kivédheted a könnyen összekeverhető angol szavak csapdáit.

863 000 oka van annak, hogy most ezt a cikket olvasod

0,38 másodperc alatt ennyi találatot dob ki a Google keresője a ’confusing words english’ kifejezésre.

confusingwordenglish

Mi is beszálltunk a találatgyártásba, hiszen egy egész sorozatot szenteltünk, #wordsoftenconfused néven a témának a Facebook-on és a Pinteresten.

Így nem fogod összekeverni a kísértetiesen hasonló angol szavakat

De hogyan kerüld el a nyelvi karambolt, amikor ennyire könnyen összetéveszthető angol szavakat kell megtanulnod?

Mutatok 3 egyszerű módszert, amivel a szlalomozás sima ügy lesz.

1) Ne szavakat, teljes kifejezéseket tanulj

Mindig.

Ez egy olyan ökölszabály, ami nem csak a bonyolult, vagy könnyen összetéveszthető szavak tanulására, hanem a szótanulás egészére igaz.

Nincs kivétel. Nincs speciális eset.

A komplett kifejezések jobban megragadnak, mint a puszta szavak, ráadásul felpörgeti a nyelvtanulási tempódat, és dögunalmas szótárazgatás helyett tényleg angolul fogsz tanulni.

Amikor egy könnyen összetéveszthető angol szóval birkózol, ágyazd be egy komplex kifejezésbe, vagy komplett mondatba, és tanuld úgy.

(További szótanulási fortélyokért kattide.)

2) Rövidítsd le, és kösd össze valamivel, amit már tudsz

Véletlenül se olyan mondaton keresztül akarj megtanulni egy egyébként is nehezen megjegyezhető szót, ami hemzseg:

• a szakzsargontól;
  • az ismeretlen szavaktól;
  • a bonyolult szerkezetektől;
  • a nyelvtani kivételektől.

Tehát például a ’compliment’(bók) szónál maradva messzire kerülj el egy ilyen mondatot:

„We all know how great it is to receive a compliment; research shows getting a sincere compliment gives us the same positive boost as receiving cash!”

Helyette egyszerűen csak ennyit írj fel a füzetedbe:

„It was really nice compliment.”

Ugye mennyivel könnyebb?

És még könnyebbé teheted, ha közben arra a bókra gondolsz, amit az első randin mondott a jövendőbeli férjed; vagy akár le is rajzolod a szitut ugyanarra a lapra.

Az agyad imádni fogja ezeket a képzettársításokat, különböző forrású információkat, és sokkal mélyebben eltárolja őket a memóriádba.

3) Tanuld meg egyben

Szedd össze az összes „problémás” szót, amivel eddig találkoztál.

Azután túrd fel a netet, és kezdj el hozzájuk példamondatokra vadászni / vagy írj hozzá saját mondatokat.

Végül oszd fel emészthető adagokra, és apránként, de módszeresen fald fel a problémahalmazt azokkal a módszerekkel, amiket most tanultál 🙂

Ha pedig nem csak a könnyen összetéveszthető angol szavak használatában akarsz magabiztos lenni, hanem torokszorító érzés nélkül szeretnél angolul kommunikálni, próbáld ki 100% beszéd, 0% könyv módszerünket. A módszert, amivel már több mint 2 500 ember megtanult angolul beszélni. Első lépésben jelentkezz ingyenes szintfelmérőnkre a narancssárga gombra kattintva  (+azonnali meglepetés ajándék):

banner_button