A felejtés egyik ellenszere a rendszeres agytorna. Ebben fognak segíteni ezek az utazós angol kifejezések is, amik kicsit felfrissítik szókincsedet és „átmozgatnak” szellemileg.

Ha minden nap foglalkozol picit az angollal, akkor nem fognak elkopni, és homályba merülni azok, amiket eddig megtanultál. A napi angolozásban pedig tökéletes társaid lehetnek az angol idiómák, azaz azok a kifejezések, amiket nem szó szerint kell fordítani. Hiszen általában átvitt értelemben használjuk őket.

Azt javaslom fusd át ezeket az utazással kapcsolatos idiómákat, hogy meglegyen a napi agytorna. És persze hogy még választékosabban tudd kifejezni magad angolul! 🙂

Íme az utazós angol kifejezések:

1. Cool your jets! – Jelentése: Nyugi!

Definition: to calm oneself down; to become less agitated
Example: Cool your jets back there, we’ll be home in a few minutes.

2. Backseat driver – Jelentése: háttérből irányító személy

Definition: a person who wants to be in control of something that is not really their responsibility
ExampleI don’t need any backseat driver on this project.

3. Hit the road – Jelentése: elindul / útra kel

Definition: to depart; to begin one’s journey
ExampleIt’s time to hit the road.

4. Drive (somebody) up the wall – Jelentése: őrületbe kerget (valakit)

Definition: make somebody very annoyed; drive somebody crazy
ExampleThat loud beeping noise is driving me up the wall!

5. Fifth wheel – Jelentése: felesleges

Definition: Someone who has no real place or purpose in a situation, likened to a superfluous extra wheel on a four-wheeled vehicle.
ExampleI didn’t realize that the party was for couples only, so when I showed up alone, I felt like a fifth wheel.

6. Paddle one’s own canoe – Jelentése: maga intézi a dolgát

Definition: to act independently
ExampleNow that you’re 30, people expect you to paddle your own canoe—you can’t just live with your parents forever.

7. Rock the boat – Jelentése: bekavar, okvetlenkedik

Definition: to cause trouble where none is welcome
ExampleYou can depend on Tom to mess things up by rocking the boat.

Remélem tetszett a lista és jó kis szókincsfejlesztő agytornának találtad! 🙂

Fontos azonban, hogyha a beszédkészségedet is fejleszd, hiszen anélkül nem mersz majd megszólalni angolul. Azt javaslom, hogy próbáld ki milyen a tanulás a 100% beszéd, 0% könyv módszerrel. Elsőként jelentkezz egy ingyenes szintfelmérésre, ahol megismerkedhetsz velünk:

Jelentkezem