Itt a szeptember, azaz az esős évszak. Ehhez illően a ma pár viharos angol idiómát hoztunk neked a Speak! Nyelviskola gyűjteményéből:

Tudtad, hogy az angoloknak csomó kifejezésük van a storm (azaz vihar) kifejezéssel? Nem is csoda, hiszen Angliában aztán végképp szeszélyes az időjárás és gyakori az eső. A britek pedig ehhez illően imádnak is udvariasan csevegni az aktuális időjárásról.

Talán pont emiatt használnak ennyi viharos idiómát.

És hogy mik az idiómák? Azok a kifejezések, amiket általában nem szó szerint kell fordítani. Legtöbbször egészen mást jelentenek, mint amit elsőre gondolnánk. Ezért a nyelvtanulók és a nyelviskolák nagy kedvencei – mi is imádjuk őket. 🙂

Jöjjenek hát a viharos angol kifejezések:

1. A storm in a teacup – Jelentése: Sok hűhó semmiért

Definition: Great outrage or excitement about a trivial matter.
Example: I really think you’re making a storm in a teacup over this. It’s just a tiny scratch on the car!

2. Kick up a storm – Jelentése: Problémázik

Definition: To create a disturbance; to put on an angry display.
Example: My dad will just kick up a storm when he finds out.

3. Storm around – Jelentése: Tombol

Definition: To move around (some place) in a blustery, angry fuss.
Example: The toddler stormed around for a while after being told he couldn’t have ice cream, but he eventually calmed down and went back to playing with his toys.

4. Calm before the storm – Jelentése: Vihar előtti csend

Definition: A period of inactivity or tranquility before something chaotic begins. Likened to a literal period of calm before a storm begins.
Example: I like to get everything done before the guests arrive and relax for a moment in the calm before the storm.

4. Storm is brewing – Jelentése: Vihar készülődik; valami rossz közeleg

Definition: There is going to be trouble or emotional upset.
Example: He looks angry. A storm is brewing.

Remélem tetszettek ezek a viharos idiómák. Szeretnéd az angol szókincsed mellett a beszédkészségedet is fejleszteni? Akkor próbáld ki a Speak! angol nyelviskola 100% beszéd, 0% könyv módszerét!

Jelentkezem