Nyelvvizsga tippek és trükkök

Ezeket a cikkeket olvasd el, ha fel akarsz készülni a nyelvvizsgára

[Nyelvvizsga kalauz] A BME és az ECL nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (2. rész) Öt részes cikksorozatunk első részében az Origó és az Euro nyelvvizsgát vettük górcső alá. A mai részben a személyes kedvencünket, és Európa legnépszerűbb nyelvvizsgáját mutatjuk be. BME: a kedvenc nyelvvizsgánk Az Origó...

[Nyelvvizsga kalauz] Az Origó és az Euro nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (1. rész) Nyelviskolánál és nyelvtanulási módszereknél már csak nyelvvizsgából van nagyobb választék a piacon, ami komoly fejtörést okozhat, ha nincs határozott elképzelésed arról, hogy melyiket válaszd. Ezért egy 5 részes cikksorozatot...

Melyik nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot válasszam?

[Csekklista] A hatékony nyelvvizsga felkészítő tanfolyam három pontja Nem csak nyelviskolából és angol tanfolyamból lehet Dunát rekeszteni: a nyelvvizsga felkészítők piacán is kint lóg az „árvízveszély” tábla. Ezért összeszedtem neked a hatékony nyelvvizsga felkészítő...

Így dolgozd ki 5 lépésben a szóbeli nyelvvizsga tételeket

Sikerbiztos szóbeli nyelvvizsga tételkidolgozás lépésről lépésre A tételkidolgozás szót legtöbben utoljára érettségin hallottuk, esetleg egyetemi vizsgákon – pedig a nyelvvizsgák esetében is hatalmas segítséget jelent, ha otthon, a vizsga előtt felkészülsz minden...

A nyelvvizsga hiánya miatt nincs meg a diplomád?

Nem akarják, hogy megtudd ezt a (nyelvvizsga) titkot Szia! Először is köszi hogy ide kattintottál a cím ellenére is. Amikor ilyen címeket látunk az interneten, általában az örök élet titkát ígérik, vagy a lábgombával kapcsolatos gyógykészítményeket árulnak. Mi azonban...

Miért hülyék az emberek, ha a nyelvvizsgáról van szó?

Miért hülyék az emberek, ha a nyelvvizsgáról van szó? Szívügyemnek érzem ezt a témát, mert sok diákot tanítottam már eddig a pályafutásom során, aki a nyelvvizsgát jelölte meg elsődleges céljaként. Senkit sem szeretnék megbántani a mostani bejegyzésemmel, úgyhogy...

Hogyan lehet középfokú nyelvvizsgád a középiskola végére?

Hogyan lehet középfokú nyelvvizsgád a középiskola végére? Mikor én kezdtem középiskolába járni, a nyelvtanáraim azt mondták, hogy a sima órákon is ha megfelelően figyelek és készülök, meg lesz a nyelvvizsgám a negyedik végén. Aztán utólag kiderült, hogy valószínűleg...

Ez a három legdurvább nyelvvizsga feladattípus, amivel találkozhatsz

Ez a három legdurvább nyelvvizsga feladattípus, amivel találkozhatsz Biztos észrevetted, hogy mostanában sokat írunk nyelvvizsga témában. Ezt nem csak azért tesszük, mert fontos és sokakat érint, hanem azért is, mert hamarosan indulnak a Speak! beszédközpontú...

„Úristen, lekéstem a nyelvvizsgát?” (2017-es nyelvvizsga dátumok)

„Úristen, lekéstem a nyelvvizsgát?” Nyugi, a gyors válasz nem, nem késted le a nyelvvizsgát… Vagy várj, lehet, hogy mégis. A válasz igazából attól függ, hogy mi a célod vele. Hadd adjunk néhány tanácsot a nyelvvizsgák határidejével és időzítésével kapcsolatban. A...

Share This