Nyelvvizsga tippek és trükkök

Ezeket a cikkeket olvasd el, ha fel akarsz készülni a nyelvvizsgára

[Videóblog] A nyelvvizsga

[Videóblog] A nyelvvizsga

Magyarország nagyon különleges hely, ami az angoltanulást illeti. Több szempontból is, de a nyelvvizsga miatt különösen. Ebben a videóban arról fogok beszélni, hogy mikor van értelme a nyelvvizsgának, mikor nincs értelme ezzel foglalkozni, vagy másképp megfogalmazva a...

Nyelvvizsga-turizmus – vidéken tényleg könnyebb?

Nyelvvizsga-turizmus – vidéken tényleg könnyebb?

Nyelvvizsga-turizmus – vidéken tényleg könnyebb? – Szia? Mi hozott Egerbe? Városnézés? A borvidék? – Á, csak nyelvvizsgázom! A nyelvvizsgákat az ország számos pontján lerakhatod: a nagyobbakból majdnem száz különböző helyszínen vizsgázhatsz, de még a kisebb vizsgákból...

[Nyelvvizsga kalauz] Az IELTS nyelvvizsga

[Nyelvvizsga kalauz] Az IELTS nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (5. rész) Öt részes, nyelvvizsgákat bemutató cikksorozatunkban eddig az Origó és az Euro, a BME és az ECL, a TELC és a TOEFL és Cambridge nyelvvizsga titkaiba avattunk be téged. A mai, utolsó részben egy olyan nyelvvizsga bemutatása...

[Nyelvvizsga kalauz] Az FCE és CAE nyelvvizsga

[Nyelvvizsga kalauz] Az FCE és CAE nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (4. rész) Öt részes, nyelvvizsgákat bemutató cikksorozatunkban eddig az Origó és az Euro, a BME és az ECL, és a TELC és a TOEFL nyelvvizsga titkaiba avattunk be téged. A mai részben a Cambridge egyetem két nagyágyújával, az FCE és a CAE...

[Nyelvvizsga kalauz] A TELC és a TOEFL

[Nyelvvizsga kalauz] A TELC és a TOEFL

Kis magyar nyelvvizsga határozó (3. rész) Öt részes, nyelvvizsgákat bemutató cikksorozatunk első két részében az Origó és az Euro, és a BME és az ECL nyelvvizsga titkaiba avattunk be téged. A mai részben egy angol-német kettős állampolgárságú nyelvvizsgát, és az egyik...

Így nyírja ki a kötelező nyelvvizsga rendelet a vidéki Magyarországot

Így nyírja ki a kötelező nyelvvizsga rendelet a vidéki Magyarországot

Kik szívják meg (legjobban) a kötelező nyelvvizsga rendeletet? 10 ezerrel kevesebb diploma, kirúgott egyetemi tanárok, megszűnő vidéki főiskolák – ez a legrosszabb forgatókönyv 2020-ra, amikortól kötelezővé válik a nyelvvizsga az egyetemi felvételihez. Kik járnak a...

[Nyelvvizsga kalauz] A BME és az ECL nyelvvizsga

[Nyelvvizsga kalauz] A BME és az ECL nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (2. rész) Öt részes cikksorozatunk első részében az Origó és az Euro nyelvvizsgát vettük górcső alá. A mai részben a személyes kedvencünket, és Európa legnépszerűbb nyelvvizsgáját mutatjuk be. BME: a kedvenc nyelvvizsgánk Az Origó...

[Nyelvvizsga kalauz] Az Origó és az Euro nyelvvizsga

[Nyelvvizsga kalauz] Az Origó és az Euro nyelvvizsga

Kis magyar nyelvvizsga határozó (1. rész) Nyelviskolánál és nyelvtanulási módszereknél már csak nyelvvizsgából van nagyobb választék a piacon, ami komoly fejtörést okozhat, ha nincs határozott elképzelésed arról, hogy melyiket válaszd. Ezért egy 5 részes cikksorozatot...

Melyik nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot válasszam?

Melyik nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot válasszam?

[Csekklista] A hatékony nyelvvizsga felkészítő tanfolyam három pontja Nem csak nyelviskolából és angol tanfolyamból lehet Dunát rekeszteni: a nyelvvizsga felkészítők piacán is kint lóg az „árvízveszély” tábla. Ezért összeszedtem neked a hatékony nyelvvizsga felkészítő...

Így dolgozd ki 5 lépésben a szóbeli nyelvvizsga tételeket

Így dolgozd ki 5 lépésben a szóbeli nyelvvizsga tételeket

Sikerbiztos szóbeli nyelvvizsga tételkidolgozás lépésről lépésre A tételkidolgozás szót legtöbben utoljára érettségin hallottuk, esetleg egyetemi vizsgákon – pedig a nyelvvizsgák esetében is hatalmas segítséget jelent, ha otthon, a vizsga előtt felkészülsz minden...

Share This